Kick-box: arattak a szegedi fiatalok Szkopjéban

A szegedi Combat “D” SC és Yoko Team versenyzői is képviseltették magukat a Szkopjéban megrendezett WAKO Kick-box Utánpótlás Európa-bajnokságon, ahol ismét szép eredményekkel öregbítették a város hírnevét.

A nemzetközi megmérettetésen harminchét ország 1600 versenyzője vett részt. A magyar válogatott színeiben kadet 2 kategóriában a +65 kilogrammosok mezőnyében light-contact szakágban szerzett bronzérmet Varga Dorina. A Combat “D” SC versenyzője kick-lightban az ötödik helyen zárta a bajnokságot.

A Yoko Team csapatából négyen is felállhattak a dobogóra. A klub versenyzői kadet 1 kategóriában, fighting point szakágban szereztek két ezüst- és két bronzérmet. Bárdosi Inez a -32 kilogrammosok mezőnyében állhatott fel a dobogó második fokára, Haider Katrin a -42 kilogrammosok mezőnyében tette meg ugyanezt. Solymosi Bence és Nagy Bálint a pódium harmadik fokára állhatott fel, előbbi a -42 kilogrammosok, utóbbi a -47 kilogrammosok mezőnyében.

Haider és Solymosi a kadet 1 csapatversenyben is részt vettek, ahol szintén ezüstérmet zsebelhettek be.