Kosárlabda: ezúttal Vas Péter vezényelte győzelemre a Kosársulit

2014. november 17., hétfő

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjának ötödik fordulójában az eddig hibátlan mérleggel rendelkező Vásárhelyi Kosársuli együttese a két győzelemmel és két vereséggel rendelkező Budapesti Honvéd SE gárdáját fogadta. A mérkőzésen nehezen indult be a hazai henger, ám Elek András csapata végül magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott fővárosi riválisával szemben.

Az első negyed

Rostás Imre

kétpontos kosarával indult, ám a vendégek bátran kezdtek és remekül védekeztek, így átvették a vezetést.

Puskás Artúr

edző fiai a 7. percben már 8 ponttal is vezettek (8-16), többek között az irányító

Máté Márk

remek játékának köszönhetően.

Kelemen

triplájával és

Vas Péter

kétpontos kosarával azonban a hazai együttes a negyed végére felzárkózott egy pontra (17-18). A második negyed egy vendég kosárral kezdődött ugyan, de a hazaiak szorosan tapadtak ellenfelükre, így a 15. percben

Mócsai Milán

duplájával először vették át a vezetést, amelyet aztán a mérkőzés végéig ki sem adtak a kezükből. A Kosársuli színeiben a csereember Momir Genal 6 pontot dobott a negyedben, míg a Honvéd játékosok sok hibát vétettek mind támadásban, mind pedig védekezésben, így a második negyed utolsó felében már nem tudták tartani a versenyt a vásárhelyiekkel, akik 18:10-re nyerték a negyedet, a szünetre pedig 7 pontos előnnyel vonulhattak (35-28). Az első félidő legjobb dobója hazai részről Vas Péter, a vendégektől pedig Máté Márk volt egyaránt 8-8 dobott ponttal. A félidőben a budapesti Lords of Gravity nevű akrobatikus zsákolócsapat utánpótlás együttese, a Kids of Gravity lépett fel, és az általuk tartott bemutató során eltört az egyik gyűrűtartó vas, így annak javítása miatt a szünet 15 helyett 40 percig tartott. A vártnál hosszabb szünet érezhetően a Honvéd játékosokat viselte meg jobban. A vendégek mintha az öltőzőben maradtak volna a félidőben, gyengén és pontatlanul játszottak, a lepattanókat is rendre a vásárhelyiek szerezték meg. A hazaiaknál viszont a végig remekül játszó Vas Péter egymás után szórta a pontokat, három triplája és két mezőnygólja jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a hazai együttes komoly előnyt dolgozzon ki az utolsó negyedre . A harmadik játékrész utolsó másodpercében dobott

Czibere

triplával 32 pontosra nőtt a hazai vezetés (68-36), míg a negyedet 33-8-ra nyerte a Kosársuli. Az utolsó negyedben a nagy előny miatt a hazaiak szakmai stábja az eddig kevesebb lehetőséghez jutó játékosokat is a pályára küldte. A fővárosiak ekkorra már teljesen elkészültek az erejükkel, így a hazaiak cseresora 23-17-re nyerte ezt a negyedet, a sárga-kékek pedig 38 ponttal a találkozót, így megőrizték hibátlan mérlegüket és tovább menetelnek a bajnokságban. A Vásárhelyi Kosársuli következő mérkőzése november 19.-én (szerdán) 18 órakor lesz a Hódtói Sportcsarnokban, ahol a Hepp Kupa keretében az NB I/B nyugati csoportjában jelenlegi ötödik helyen álló Bajai Bácska FKE csapatát látják vendégül.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 5. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli SE – Budapesti Honvéd 91-53 (17-18, 18-10, 33-8, 23-17)

Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Varga Z., Borgula Gy. és Papy Zsolt.

Vásárhelyi Kosársuli:

Vejinovics, ROSTÁS I. 10, VAS 24/12, Varga 10, Gruda 8. Csere: GENAL 10, Nyilas 4, Kelemen 5/3, Czibere 11/3, Rostás G. 4, Kukla 3, Mócsai 2. Edzők: Elek András és Utasi Gábor.

Bp.Honvéd:

MÁTÉ M. 14/3, Szollár 5/3, Mácsai 2, Angyal 2, Kwame 5. Csere: Kovács D. 10, Haris 4/3, Szalay 3, Stefán 2, Szeleczky 2, Sinkovits, Anton 4. Edző: Puskás Artúr. Elek András: "A hosszú félidei kényszerszünetből sokkal jobban jöttünk ki."

Az 5. forduló további eredményei:

Debreceni EAC - TF Budapest 84-65, Óbudai Kaszások - Konecranes-Salgótarjáni KSE 81-77, Szolnoki Olaj KK U23 - Békési SzSK 58-72, Mercedes-Benz Gyár KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 76-79. Az EKF-Eger-KOK SE - Budafok találkozót november 22.-én játszák, míg a korábbról elhalasztott Mercedes-Benz Gyár KA - TF Budapest mérkőzésnek még nincs időpontja.

A bajnokság állása:

1. Vásárhelyi Kosársuli 1,00 (5 győzelem - 0 vereség), 2. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 1,00 (5 - 0), 3. Debreceni EAC 0,90 (4 - 1), 4. Békési SzSK 0,80 (3 - 2), 5. TF Budapest 0,75 (2 - 2), 6. EKF-Eger-KOK SE 0,75 (2-2), 7. Konecranes-Salgótarjáni KSE 0,70 (2 - 3), 8. Bp. Honvéd SE 0,70 (2 - 3), 9. Óbudai Kaszások 0,70 (2 - 3), 10. Szolnoki Olaj KK U23 0,60 (1 - 4), 11. Mercedes-Benz Gyár KA 0,50 (0 - 4), 12. Budafok 0,50 (0 - 4). A 6. fordulót november 27-28-án játszák a csapatok az alábbi párosításban: TF Budapest - Vásárhelyi Kosársuli (november 27 csütörtök 19.30), Bp. Honvéd SE - Debreceni EAC, Konecranes-Salgótarjáni KSE - Szolnoki Olaj KK U23, Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - EKF-Eger-KOK SE, Budafok - Mercedes-Benz Gyár KA, Békési SzSK - Óbudai Kaszások.