Labdarúgás: a végén bukta el a szép búcsút a Szeged + FOTÓK

2012. november 24., szombat

Végig meggyőző fölényben és majdnem 70 percig emberelőnyben futballozott a Szeged 2011 Debrecenben, ám a végjátékban egy felívelt labdát nem tudtak semlegesíteni a kék-feketék, így elbuktak két pontot, illetve a szép búcsút a téli szünet előtt.

Nem sikerült a szép befejezés, pedig ha az utolsó őszi fordulón begyűjtötték volna Kériék mind a három pontot, akkor akár a 10. helyen is telelhetnének. De nem így történt. Nem játszott a Szeged rosszul, igaz tetszetősen sem. Magabiztosan, lendületesen fociztak, ráadásul a 22. percben történt debreceni kiállítás még acélosabbá tehette az izmokat. Mégis hiába birtokolták meggyőző fölényben a labdát a Kék-feketék, újabb gólt képtelenek voltak szerezni, pedig ha a tudósításba belelapozunk, bizony láthatjuk, hogy lett volna rá lehetőségük néhány alkalommal. És sajnos bekövetkezett az, ami minden csapat rémálma: egy megnyert találkozó csúszott ki a szegediek kezei közül az utolsó percekben. A meccs maga nem volt túl látványos, a helyzetek sem érkeztek futószalagon, mégis a Szeged 2011 mezőfölényét és az emberelőnyös helyzetét látva kevesen gondolhatták úgy, hogy ma sem születik győzelem idegenben, ahogy ebben a szezonban még egyszer sem...

Labdarúgó NB II Keleti csoport 15. forduló:

DVSC-DEAC - Szeged 2011 1-1 (0-1)

Debrecen, egyetemi sporttelep, 100 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Galán)

Debrecen:

Poleksic - Kuti, Máté, Albert, Kovács M. (Engel 75'), Marcolini, Gál, Böszörményi, Ferenczi, Angyal (Kondás 90'), Birtalan (Bereczki 70').

Szalánczi Tamás.

Trepák - Laczkó, Petrók, B. Kapic, Radnai, Ulvicki, Borbély, Farkas (Geiger 70'), Kéri (Gomez 89'), Jovánczai, Varga B. (Markovic 75').

Megbízott edző:

Lóczi István.

Ferenczi (87'), ill. Jovánczai (23').

Gál (55'), Poleksic (91'), ill. Jovánczai (29'), Ulvicki (31').

Kiállítva:

Máté (22'). Szalánczai Tamás:

"Az első félidőben egy véleményes tizenegyes és kiállítás meghatározta a játék további menetét. A félidőben rendeztük sorainkat, megbeszéltük, mire kell figyelnünk, és a második felvonásban a fegyelmezett játéknak köszönhetően nem növelte előnyét ellenfelünk, majd végül sikerült kiegyenlítenünk, így megérdemeltnek érzem a pontszerzésünket."

Lóczi István:

"Egy agyonnyert mérkőzést buktunk el a végén. Az egész mérkőzés alatt nagy fölényben játszottunk, és gólok helyett a 90. percben egy nagyon buta védelmi hibából kapunk mi egyet, ami később nagyon sokba kerülhet nekünk. Összességében nagyon köszönöm a csapatnak az elmúlt öt hetet, a vezetőségnek a bizalmat. Ha ma nyertünk volna, akkor öt meccsből tíz ponttal zárhattuk volna ezt az etapot, sajnos nem így történt."

16.Újpest FC II.144191628-1213

VÉGE!92' Vége a találkozónak. 91' Poleksic sárgát kap időhúzásért. 90' Kondás váltotta Angyalt 89' Kéri helyére Gomez jött. 87'GÓÓÓL 1-1! Váratlanul egyenlített a Debrecen. Kuti a jobb oldalról ívelt át a bal szárnyra, ahol Ferenczi kezelte le a labdát az öt és feles sarkánál, majd a becsúszó védők és Trepák keze fölött nagy erővel a rövid felsőbe bombázott. Hideg zuhany a végére... 84' Most kicsit kiengedett a Szeged, többször jön fel a Loki, de nem tudnak helyzetet kidolgozni, igaz a vendégek is veszélytelenek már vagy negyed órája. 80' Meddő szegedi rohamok, legutóbb egy Radnai-felívelés halt el a Loki kapusának kezében. 75' Szegedi csere. Markovic érkezik Varga helyére. A Debrecenben Engel jött Kovács helyett. 72' Jovánczai ugratta ki a jobb oldalon Vargát, aki kiszorított helyzetből, 15 méterről lőtt, a labda lecsúszott a lábáról. 70' Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál Bereczki jött Birtalan helyére, a Szegedbe Farkast váltja Geiger. 65' Trepák jött ki a kapujából a 16-os jobb sarkáig, s vetődve öklözte el a labdát Angyal elől. 62' Jovánczai a jobb oldalról gurított a 16-os vonalán be egy labdát, ami elment Varga mögött, de érkezett Farkas, és 20 méterről lőtt, Poleksic balra vetődve védett. 59' A hazai gárda most először ment el a szegedi védőharmadig, szöglet, majd egy Marcolini-átlövés 30 méterről jócskán fölé. A kék-feketék nyomás alatt tartják a Lokit. 55' Gál kap sárgát visszarántásért. 51' Varga a balösszekötő helyéről 30 méterről tüzelt, Poleksic letérdelve védett. 47' Farkas lement a bal oldalon, belőtt labdáját Varga tette védőjétől szorongatva vissza 3 méterről az érkező Jovánczai elé, aki 11-es pont környékéről, üresen belsőzhetett kapura, egy méterrel a jobb kapufa mellé lőtt. 46' Elkezdődött a második felvonás. SZÜNET!45' A félidő Farkas 35 méteres szabadrúgásával zárul, amivel Radnait ugratta ki a bal oldalon, de blokkolták a védő centerezését a hazaiak. 41' Meggyőző már a kék-feketék fölénye, beszorultak a fehérek, próbálkoznak felíveléssel és bejátszásokkal a kontratámadások felépítésénél, de nem jutnak túl messzire a vendégek térfelén. 36' Farkas bal oldali beadására a hosszún Kéri érkezett a védőjét megelőzve, becsúszva, de a bal kapufa mellé sodorta a labdát. 34' Ulviczkivel kényszerítőzött 20 méterre a Loki kapujától Farkas, majd a visszakapott zsugát a felső kapufa bal sarkára tekerte. 32' Szegedi lesgól. Varga csukafejessel továbbít 6 méterről a bal alsóba egy jobbról érkezett beadást, de már lesről. 30' Ulvicki szövegelésért kap lapot. A játékot továbbra is a vendégek szervezik, de a kiállítás ellenére ugyan olyan elánnal küzd a hazai gárda is. 28' Jovánczai kap szándékos kezezésért sárga lapot. 23' GÓÓÓL 0-1! Jovánczai magabiztosan lövi a büntetőt a bal felsőbe, vezetünk! 22'TIZENEGYES és KIÁLLÍTÁS! Vargát ugratta ki szemfülesen középen Ulvicki, aki nagy lendülettel szerzett előnyt, a 16-os vonalánál Máté utána csúszott szabálytalanul. A védő piros lapot kapott. 20' Veszélyes, 20 méteres, középről elvégzett Marcolini-szabadrúgás tekeredett fölé 30 centivel a vendégkapu bal oldalánál. 16' Ismét egy szegedi beadás, ezúttal balról, Farkas tálalásában, bent Varga fejelt 8 méterről fölé, de lendült a partjelző zászlója is közben. 14' Az első negyedóra végén elmondható, hogy eddig csak puhatolózó játékot mutatnak a csapatok, szinte csak a széleken igyekeznek megbontani a védelmet a támadók, a Szeged egy leheletnyivel kezdeményezőbbnek tűnik, és valamivel többet is birtokolja a labdát. 9' Lesgól. Ferenczi jobbról tekerte be szabadrúgását a kapu torkába, ahol Gál fejelhetett középen szabadon a bal alsó sarokba, de már lesen. 8' Trepák húzott le egy veszélyesen tekeredő bal oldalsó 40 méteres szabadrúgást. 5' Varga szerzett labdát 30 méteren a hazai térfélen, kiugratta a jobb szélen Jovánczait, akinek nem sikerült a tizenhatos oldalvonaláról fejre ívelnie a beadását. 3' Az első szögletet a vendégek be is rúghatták egy Kéri-elfutás után, a felszabadítás után magasra felpattanó labdát Jovánczai próbálta rászúrni 18 méterről: mellé. 1' A meccset a Szeged kezdte. 12.58. Felvonultak kezdéshez a csapatok. A hazaiak tiszta fehér összeállításban, a vendégek pedig kék-fekete csíkos mezben és fekete alsószerelésben focinak majd. 12.50 A fiúk befejezték a melegítést és az öltözőbe vonulta. Eddig nem mondhatni, hogy özönlenek a nézők, az impozáns nagy lelátón eddig rajtunk kívül négyen vannak, a pálya körül közel kéttucatnyian. 12.30: Üdvözöljük olvasóinkat Debrecenből, a felázott talaj miatt ezúttal nem az Oláh Gábor utcai stadionban játszik a Loki második csapata és a Szeged, hanem az egyetemi pályán, melynek hangulata, a szép fa lelátóval a múltat, 20-as, 30-as éveket idézi. Az idő borús, nyirkos, igaz nincs farkasordító hideg 9-10 fok körüli a hőmérséklet. Beharangozónk itt olvasható!