
Sokak örömükben, néhányan bánatukban sírtak. 6913-an nyertek felvételt az SZTE-re.
Idén is hatalmas bulival várta a felvételizőket a Szegedi Tudományegyetem: szerda délutántól egészen késő estig tartották a Pont Ott Partit a Dugonics téren. A ponthúzás estéjén nemcsak az egyetemi felvételi eredmények derültek ki, de fergeteges koncertek, és buli is garantálta a felejthetetlen hangulatot. Rengeteg fiatal gyűlt össze, hogy megtudja a 20 órakor kihirdetett ponthatárokat. Mutatjuk mennyi pont kellett az SZTE legnépszerűbb szakjaihoz.
Az SZTE az egyetemek országos népszerűségi TOP-listáján megőrizte dobogós helyét, az ELTE és a Debreceni Egyetem után a harmadik legnépszerűbb felsőoktatási intézmény idén. 8892 diák jelölte meg első helyen a szegedi egyetemet az összesen 35 354 jelentkezőből. A legtöbben, 6872-en idén is a bölcsész karra akartak bejutni.
Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese már a ponthatárok kihirdetése előtt elárulta, hogy 6913 új egyetemi polgár kezdi meg tanulmányait szeptemberben az SZTE-n.
A pszichológia magasan a legnépszerűbb szak volt az idei felvételizők körében is. Ismét több mint tízszeres volt a túljelentkezés, angol és magyar alap- és mesterképzésre a különféle tanulmányi munkarendeken és finanszírozási formákban összesen csaknem 3400-an jelentkeztek. Ehhez igazodott az idei ponthatár is, brutális magasságban húzták meg az alsó határt:
442 pont kellett a bejutáshoz.
Az országos toplista csúcsán lévő gazdálkodási és menedzsment szakra 396 ponttal lehetett bejutni, az általános orvos képzésre 414 pont kellett a bejutáshoz, a jogász képzés esetében 438 pontnál húzták meg a határt. A mérnökinformatikus képzéshez 356 pontra volt szükség, a kereskedelem és marketing szakhoz 389 pont kellett, míg óvodapedagógia képzésre már 261 ponttal be lehetett jutni.
A gyógypedagógia, a fogorvos és a gyógytornász képzés szintén rengeteg, ezer fölötti felvételizőt vonzott. Gyógypedagógiára 338 ponttal, a fogorvosi karra 369 ponttal, gyógytornász képzésre pedig 412 ponttal lehetett bejutni.
A korábbi évek slágerszakjai közé tartozott a nemzetközi tanulmányok és kommunikáció- és médiatudomány képzés is, ezek azonban idén már kiszorultak a TOP-listáról. Előbbihez 436 pont, utóbbihoz 406 pont kellett idén a bejutáshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.