A jelentős érdeklődést látva a kutatóintézet újból meghirdeti a pályázatot
Harmadik alkalommal hirdetett pályázatot az ELI ALPS "Művészet a tudományban" címmel. A felhívás célja az volt, hogy a szegedi intézetben elért kutatási eredményeket megörökítő képekből műalkotások szülessenek. A felhívásra 72 pályamunka érkezett.
A korábbi kiírásokhoz hasonlóan ez alkalommal is a szegedi kutatóintézetben készült képek újragondolásával lehetett pályázni. A jelentkezés feltétele az volt, hogy az alkotó az eredeti képeken látható vonalakat és formákat megtartsa, azokat kiegészítéssel, színezéssel átalakítva, szabadon választott technikával újraalkossa. A felhívásra minden előzetes várakozást meghaladó számban jöttek pályaművek: a 2024. december 1-jei határidőig az ország minden részéből összesen 72 alkotás érkezett.
A pályázatok zsűrizése után az általános iskolások mellett az idősebb korosztály három-három legjobb alkotásának készítőjét tárgyjutalommal díjazta az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet. A 12 legjobb pályamű pedig az intézet naptárának oldalait díszíti.
A 2025. január 24-i eredményhirdetésre meghívott pályázókat, tanáraikat és szüleiket Varjú Katalin professzorasszony, tudományos igazgató köszöntötte. A vendégek az eredményhirdetés után megtekinthették az összes pályamunkát bemutató kiállítást. A Fókusz - Interaktív Látogatói Térben izgalmas fizikai kísérleteket próbálhattak ki. Az érdeklődők előtt megnyílt a kutatóintézet látogatók által csak különleges alkalmakkor megtekinthető belső tere is.
A jelentős érdeklődést látva a kutatóintézet újból meghirdeti a pályázatot.
Az ELI ALPS Művészet a tudományban című pályázata a fizikát népszerűsítő idei szegedi eseménysorozat első állomása volt. Február 1-jén az SZTE Fizikai Intézetben a Szegedi Fizika Napját rendezik meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.