A II. világháborúban megsemmisült szegedi közúti híd felújítását gyorsan meg kellett oldani, mert a ponton híd nem bírta a terhelést
A Belvárosi híd története szorosan összefonódik a Szeged fejlődésével. Az első állandó híd a Tisza felett 1883-ban készült el, a nagy szegedi árvíz után, hogy megkönnyítse a közlekedést a város és Újszeged között. Az eredeti híd egy vasszerkezetű, elegáns építmény volt, amely a kor mérnöki csúcsteljesítményét képviselte. Azonban a második világháború alatt, 1944-ben a visszavonuló német csapatok felrobbantották a hidat. A háború után a romeltakarítás és újjáépítés éveket vett igénybe. Szükség is volt rá, mert a helyette megépített ideiglenes híd csak egyirányú forgalomra volt alkalmas, így igen nehézkes volt az átjutás Újszegedre, ezért is volt szükséges mielőbbi felújítása.
Az új, modern formájú Belvárosi hidat 1948-ban adták át, amely ma is Szeged egyik legfontosabb közlekedési útvonala. A híd egyszerre szolgálta az autós, gyalogos és kerékpáros forgalmat, sőt, röviddel az átadás után villamos is közlekedett rajta. A korabeli dokumentumfilmben elhangzik, hogy a tervezettnél több, mint 40 nappal korábban adták át a hidat, és az átadás napjaiban a szegediek úgy köszöntek egymásnak” „Van hidunk!”
Az elmúlt 40 évben a szegedi Belvárosi híd forgalma jelentősen megnövekedett, ahogy a város és környéke fejlődött. Bár a Belvárosi híd kapacitása korlátozott, rendszeres karbantartásának köszönhetően ma is megbízhatóan szolgálja Szeged lakóit és az átutazókat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.