Hamarosan kezdődik a 16. Szegedi Képregényfesztivál
November 16-án szombaton a Somogyi-könyvtár kilenc termében nyílik átjáró a képregények világába. Az ismert képregénykiadók és alkotók mellett idén printekkel és független kiadványokkal tűnnek fel a fanzine kultúra szegedi szereplői, de bemutatkozik egy nemzetközi piacon sikeressé vált magyar videójáték-fejlesztő csapat is.
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg a Szegedi Képregényfesztivált november 16-án szombaton 10 és 17 óra között a Somogyi-könyvtárban. A kilencedik művészeti ág szegedi ünnepén idén kilenc teremben nyílik majd átjáró a képregények univerzumába, melyek beszédes nevükkel is üzennek a közönség számára, hol mi várható: Kiadók Kazamatája, Társasjátékok Tömlöce, Képregények Kincstára, Szónokok Szentélye, Tanoncok Tornya – csak hogy néhányat említsünk. A szervezők díjakkal is készülnek azoknak, akik végigjárják ezeket a színtereket. A fesztivál Facebook-eseményében ez olvasható:
Vegyél magadhoz egy térképet, lépj be az elvarázsolt terekbe, játssz, és nyerd meg a képregényes-társasjátékos ajándékcsomagok egyikét!
Az Alliance Française Szegedi Francia Kulturális Egyesület támogatásával megvalósuló rendezvényen külön előadásban tárgyalják majd ki a francia képregénypiac sajátosságait, az ott hírnevet szerzett képregényalkotók közül Farkas Lajos és Németh Gyula pedig workshoppal is készül a harmadik emeleti Tanoncok Tornyában. Ugyancsak az Alliance Française de Szeged és a Somogyi-könyvtár közös vendégeként érkezik a városba Haui József, aki egyebek mellett az 1982-ben bemutatott, francia-magyar koprodukcióban készült Az idő urai című kultikus sci-fi rajzfilm egyik animátora volt, de az egyesület munkatársainak segítségével valósul meg a Képregényhősök Olimpiája című családi program is a Lurkók Labirintusában.
A X. Országos Rajzfilmünnephez csatlakozva 14 órától animációs vetítések (pl.: Kuflik) indulnak a Mesék Manufaktúrájában, a Grand Caféval együttműködésben pedig Szép Eszter tart Zinkubátor workshopot a független fanzinok, printek és művészeti albumok vásárterében, a Zin Zegzugban.
A képregények panelei között szintén örökzöld témának számítanak a kardforgató hősök. Ehhez kapcsolódóan az Ars Ensis Lovagi Kör és Kardvívó Iskola ismerteti az egyesület által használt olyan fegyvernemeket, mint a hosszúkard, az itáliai egykezes kard, vagy a rapier. De azok sem maradnak program nélkül, akik a magyar videójáték-fejlesztés perspektívái iránt érdeklődnek. A Szónokok Szentélyében 11:30-tól a Lost Pilgrims Studio által fejlesztett Vagrus - The Riven Realms videójáték posztapokaliptikus világát és eredetét mutatják be a tervezők Karavánút a világépítéstől az interaktív két dimenzióig címmel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.