Szeged

A Magyar Tudomány Ünnepi Hónapja: Szegeden tartott előadást Karikó Katalin

A Magyar Tudomány Ünnepi Hónapja: Szegeden tartott előadást Karikó Katalin

Több fontos témakört érintett a Nobel-díjas kutató

11 órája
A Magyar Tudomány Ünnepi Hónapja: Szegeden tartott előadást Karikó Katalin

Ahogy lapunk korábban is beszámolt róla, a Magyar Tudomány Ünnepi Hónapjában, Karikó Katalin az alma materébe, a Szegedi Tudományegyetemre látogat. Az SZTE Nobel-díjas professzora 2024. november 6-9. között a kutatómunkájához kötődő több programon is részt vesz.

A mai napon már beszédet is mondott Karikó Katalin, amelyről a Délmagyarország számolt be.

 

Több prominens személy is felszólalt

Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora megnyitó beszédében úgy fogalmazott, hogy az Innovációs Nap az intézmény egyik legfontosabb eseménye 2012 óta. 

Az innováció meghatározza az emberiség jövőjét, ezért az egyetem számára nagyon fontos, hogy ebben részt vegyünk

– mondta.

Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkár a rendezvényen jelentette be, hogy az 50 milliárd forint összértékű Neumann János-programban a SZTE nyerte el az egyetemek közül a legtöbb, összesen 11 pályázatot.

A rendezvényen felszólalt Szabó Gábor is, aki a SZTE kuratóriuma mellett a Magyar Innovációs Szövetség elnöke is. Mint mondta, az innovációval kapcsolatban a szövetség két kritériumot vár el: legyen újdonság és a gyakorlatban, gazdaságban hasznosítható. Ezek létrehozásában szerinte az egyetemeknek elsősorban a fiatalokra kell számítaniuk.

Fotó: Török János/DM

 

Karikó Katalin: Hinni kell önmagunkban

A nyitó beszédek után Karikó Katalin Nobel-díjas professzor tartott előadást. Az „Egy kutató gondolatai az innovációról – Hogyan lesz a kutatásból sikeres vállalkozás?” című előadásában idézte fel pályafutása sikereit és kudarcait.

A siker kulcsaként Karikó Katalin azt jelölte meg, hogy hinni kell önmagunkban, és el kell hagyni a komfortzónát. 

Mindezek mellett meg kell tanulni kezelni a stresszt, és fontos a fizikai fittség. Ha mentálisan és fizikálisan készen vagy, ki tudsz mászni a gödörből

– mondta.

Arról is mesélt, hogy amikor 58 évesen elküldték nyugdíjba, nem azt választotta, hogy onnantól kezdve azt nézi, hogy nő a fű, hanem elment a BioNTech-hez. Illetve amikor azt látta, hogy egy cég alkalmazott kutatóinak megmondják, min kell dolgozniuk, inkább saját céget alapított. 

Ha van ötleted, csináld magad

– javasolta a hallgatóságnak.

A teljes beszámolót a Délmagyaron el tudják olvasni.

Nyitókép: Török János/DM

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.