Méltán büszke lehet rájuk az egyetem és a város
A szegedi egyetem Nobel-díjas kutatóinak, Szent-Györgyi Albert és Karikó Katalin munkásságát és az intézmény történetét bemutató interaktív kiállítás nyílt szombaton a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) tanulmányi és információs központjában.
Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke a tárlat megnyitóján azt mondta, Karikó Katalint nemcsak különleges egyénisége, hanem tudományos munkásságának jelentősége is egyedivé teszi a Nobel-díjasok között.
Az akadémikus úgy fogalmazott, meggyőződése, hogy Karikó Katalin mRNS-technológiával kapcsolatos felfedezése 10–15 év múlva a középiskolai tananyag része lesz, munkássága pedig olyan mértékben hasznára válik az emberiségnek mint Louis Pasteuré.
A kuratóriumi elnök hangsúlyozta:
az SZTE további eredményeivel rá fog szolgálni arra, hogy Karikó Katalin nyugodtan mondhassa: a szegedi egyetem egykor alma matere volt.
Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, Karikó Katalin életútjáról még áprilisban nyílt kiállítás, melyet az elmúlt hónapokban több ezren láttak.
A tárlat külön része tiszteleg az egyetem egykori rektora Szent-Györgyi Albert előtt, a kiállításon látható Nobel-díjának másolata, dékáni talárja, munkásságát pedig interaktív webkurzus tárja a látogatók elé.
Címlapfotó: MTI
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.