Búvárúszás: az egri világkupára hangolnak a murénák


A Muréna Úszó- és Búvárklub versenyzőit kőkemény edzésmunkára fogta a vezetőedző, egyben a klub többszörös világbajnoka, Kanyó Dénes.
"Aki nem bírja most a tempót, annak nem sok jót jósolok az idényben. Ilyenkor elválik minden, hogy mire lesz képes egy-egy versenyző az évben. Sokat és keményen úszunk" - nyilatkozta az egy személyben klubelnök, vezetőedző és versenyző
Kanyó Dénes
. Készülniük is kell a murénáknak, hiszen február 25-én Egerben rendezik a világkupafutamot, amelyen hétfős csapattal (Kanyó Dénes,
Debreczeni Hajnalka, Dimák Dávid, Kosara Gáza, Szovics Kata, Ladányi Réka
és
Gruber Kornél
) szeretne rajthoz állni a szegedi egyesület. "Hogy már a nyitóviadalon jó eredményt érjünk el, most meg kell 'halnia' minden sportolónak a medencében" - mondta a tréner. A fiatalok, az utánpótlás-korosztály is komolyan készül, ők február 18-án a felújított kecskeméti uszodában, a diákolimpiai döntőn mutathatják meg, hogy mit tudnak. "Úgy tervezem, hogy ezen a versenyen több mint 30 sportolónk áll majd rajthoz, így népes kis csapattal képviseljük majd Szeged városát - remélem eredményesen" - tette hozzá a nyári hódmezővásárhelyi világbajnokságon is világbajnoki címet nyerő sportember.