Sport

Női futsal: súlyos vereség az Univerzum otthonában

2011. október 4., kedd
Női futsal: súlyos vereség az Univerzum otthonában

A tavalyi bajnoki ezüstérmeshez látogatott a SZAK-Boszorkányok NB I-es női futsalcsapata vasárnap este. Szél István tanítványai a tízgólos vereség ellenére is helyt álltak.

A tavalyi ezüstérmes ellen gyakorlatilag esélytelenül lépett pályára a Szegedi AK-Boszorkányok női futsalcsapata, az NB I 2. fordulójában, ám az első pillanatokban sikerült erre rácáfolni, hiszen

Szalai Ágnes

már az 50. másodpercben vezetést szerzett a vendégeknek. Hamar magukra találtak azonban a hazaiak, és a végül négy gólig jutó

Bernhardt Barbara

révén perceken belül egyenlítettek, a szünetre pedig már 4-1-re vezettek, hiába próbálták Baksa Katalinék lassítani játékukat, nem állhatták útját a hazai góloknak. Fordulás után ismét a Boszorkányok találtak be, újból Szalai volt eredményes, és úgy tűnt akár fel is tudnak zárkózni. Sajnos több, kétséges játékvezetői ítélet és a nagypályás szereplés okozta fáradtság (előző nap, szombaton a női labdarúgó NB I-ben a Feminával vívott kemény csatát a keret) miatt ez nem jött össze, s a pillanatnyi kihagyásokat is azonnal büntették a hazaiak. Sorra hullottak a gólok, a hazaiak meg sem álltak tucatig. Érdekesség, hogy az ősztől az Univerzumban játszó, utánpótlás-válogatott szegedi futsalos - aki nagypályán továbbra is Szegeden bűvöli a labdát boszorkányos ügyességével -

Horváth Hanna

is betalált tavalyi csapatának, a 10. Univerzum-gólt lőtte a 31. percben. A SZAK Boszorkányai két forduló után jelenleg a tabella 9. helyén állnak 1 ponttal. Javításra szombaton délelőtt 11 órától lesz lehetőség az Orczy-iskola tornacsarnokában (új, hivatalos nevén Ács Géza Sportkomplexum) az FTC ellen. Az sem ígérkezik könnyű meccsnek...

Női futsal NB I, 2. forduló:

Univerzum-Aramis - SZAK-Boszorkányok 12-2 (4-1)

Budaörs, Budaörs Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Perepatics, Molnár Cs., Máté.

Univerzum:

Oláh - Bernhardt Ba., Bernhardt Be., Varga A., Horváth H.

Csere:

Hargas, megyes, Méry.

Vezetőedző:

Tóth Ferenc.

SZAK-Boszorkányok:

Horváth M. - Szalai, Hódi, Zimányi Kovács, Baksa.

Csere:

Boros, Harcel, Sipos.

Vezetőedző:

Szél István.

Gólszerzők:

Bernhardt Ba. (4', 13', 26', 29'), Méry (9', 34', 36'), Megyes (16', 29', 30'), Varga (27'), Horváth H. (31'), ill. Szalai (1', 25').

Sárga lap:

Zimányi Kovács (16'). Szél István:

"Ha csak úgy tudtunk volna játszani, mint a Berettyó ellen, akkor talán még meg is lehetett volna nyerni a meccset. Sajnos a folyamatos terhelés most jelentkezett a lányokon, és ebben az állapotban csak ennyire voltunk képesek. Reméljük, a szombati Fradi-meccsre összekapjuk magunkat, és végre egy olyan eredményt is tudunk produkálni, amire már régen várunk."

További eredmények:

MVFC Berettyóújfalu Női I - Miskolci Szabadidőközpont 6-7 (1-4) Vesta SE - Kiskunfélegyházi Fornetti 21-2 (11-0) Galaxis NFE - ELTE SE 0-3 (0-1) Ferencváros - Tolna-Mözsi FSE 3-5 (2-2)

A női futsal NB I jelenlegi állása:

#CsapatM.Gy.D.V.Lg.Kg.Gk.P.
1.Miskolci Szabadidőközpont22--141046
2.Tolna-Mözsi FSE22--9546
3.Vesta SE21-1259163
4.Univerzum-Aramis21-114683
5.Ferencváros21-110823
6.ELTE SE21-167-13
7.Kiskunfélegyházi Fornetti21-1521-163
8.MVFC Berettyóújfalu Női I.2-1189-11
9.Szegedi AK Boszorkányok2-11414-101
10.Galaxis NFE2--206-60
Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.