A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság húszféle, gyógynövényeket és/vagy növényi eredetű összetevőket tartalmazó hajápolási terméket ellenőrzött. A hatóság akkreditált Élelmiszer és Vegyipari Laboratóriumában 18 sampont és 2 hajbalzsamot vizsgáltak meg a szakemberek, két termékről derült ki, hogy károsak lehetnek az egészségre.
A hatóság azért vizsgálta meg ezeket a termékeket laboratóriumi körülmények között, mert a samponok, illetve balzsamok tartósan érintkeznek a fejbőrrel, így ha ezek a termékek szennyezettek számos bőrproblémát, (baktériumok vagy gombák által előidézett fertőzéses gyulladások) okozhatnak. A laboratóriumban 6-féle szempont alapján vizsgálták meg a hajápolási szereket. Az egyik legfontosabb előírás, hogy ezekben a kozmetikai termékekben nem lehet kimutatható úgynevezett Enterobaktérium, szulfitredukáló Clostridium, Staphylococcus aureus és Pseudomonas aeruginosa, továbbá az összes élő mikrobák száma nem haladhatja meg a határértéket. ( 103/g mennyiséget, illetve penészszám esetén a 102/g) A vizsgálaton 2-féle termékben ( Genera Ginsengers tusfürdő és sampon, illetve a Sampon Mild csalánkivonattal ) találtak a hatóság szakemberei a megengedettnél lényegesen több mikrobát. Ez azért probléma, mert az élő mikrobaszám határértéknél nagyobb előfordulása különböző típusú megbetegedéseket okozhat, mely esetén a tünetek súlyossága egyéntől és kortól is változhat. https://www.youtube.com/watch?v=QcqHnpyh6RQ&feature=youtu.be A laboratóriumi vizsgálatok mindkét kifogásolt termékben kimutatták az Enterobaktériumot, a Genera Ginsenges samponban pedig a Pseudomonas aeruginosa jelenléte igazolódott. Az Enterobaktérium jelenléte fekáliás szennyeződésre utalhat, ráadásul tekintettel arra, hogy a kórokozók egy része (pl. Salmonella) is ebbe a családba tartozik, problémát okozhat, ha egy hajápolási szerben ilyen anyag található. A Pseudomonas aeruginosa, a bőrfertőzésektől a súlyos, életet veszélyeztető betegség kiváltója is lehet. A szervezetbe kerülve mérgezés okozója is lehet, de szembe kerülve akár súlyos szemgyulladást, vagy fekélyt is okozhat a szemen, amely akár a látás elvesztéséhez is vezethet. Mindazonáltal a Pseudomonasok megfertőzhetik a mély szúrt sebeket, de akár a vért, a bőrt, a csontokat, a fület és a szemet, a húgyutakat, a szívbillentyűket, valamint a tüdőt is. A veszélyes termékek forgalmazását a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság megtiltotta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.