Négy fiatal pápaszemes pingvin érkezett a Szegedi Vadasparkba a napokban, valamint ugyancsak négy arany aguti születésének is örülhettek a gondozók.
Két különböző állat, két különböző eredet, de megvan az oka annak, hogy mégis egy hírbe kerülnek. Ugyanis mindkét faj esetében új egyedekkel gazdagodott a vadasparki gyűjtemény. Míg 4 fiatal, idei születésű pápaszemes pingvin autóval érkezett, addig 4 arany aguti a dél-amerikai majmokkal közös kifutóban született. Lassan egy év telt el azóta, hogy első ízben fogadtak pápaszemes pingvineket, melyek tartásukat tekintve teljesen új állatcsoportnak tekinthetők. Az azóta eltelt időszakban a vadaspark dolgozói kitanulták gondozásukat, megfelelő tapasztalatokat szereztek ahhoz, hogy növelhessék a csapatlétszámot. Sajnos időközben veszteség is érte az állományt, egy egyed rögtön az érkezés után pusztult el magával hozott betegségben, és nyáron a madármalária (amelyre az északi féltekén élő madarak immunisak, a déliek nem) is elvitt egy pingvint. A betegség terjedését meg tudták állítani, és a gyógyszeres kezelésnek köszönhetően egészséges maradt a csapat. Azóta már megfelelően alkalmazzák a prevenciós eljárásokat, így remélhetőleg több állat nem betegedik meg. A pingvincsapat fiókái is elnyerték felnőttkori színezetüket, és kialakultak a csapatban a párok, amelyek remélhetőleg idővel tojásrakásba kezdenek. Szeptember elején tehát 4 újabb pingvin érkezett, ezúttal nem Németországból, hanem Franciaországból. A fajmegmentési program vezetője négy idei születésű madarat jelölt ki a vadaspark számára. A még ismeretlen nemű madarakat egyelőre a házban tartják, külön etetik őket, majd idővel kezdik az összeszoktatásukat a csapat többi tagjával. A négy fiatal pingvin közül hármat Franciaországban gondozók neveltek fel, ami meg is látszik szelíd viselkedésükön. Sőt, egyikük kifejezetten szereti a simogatást!
Az arany agutik jól szaporodnak a vadasparkban, talán ezért sem jelent akkora szenzációt egy-egy újabb születése. Pedig viselkedésük és sajátságaik miatt megérdemelnék a nagyobb figyelmet. Az, hogy a vadasparki kifutójukat pókmajmokkal és mókusmajmokkal osztják meg, nem véletlenszerű, a természetben is megszokott ez a társulás. A kis rágcsáló, amely a tengerimalacok és a kapibarák rokona, nem tud fára mászni, viszont a magasban termő termések jelentik a fő táplálékát. A majmok híresek pazarló viselkedésükről, ahogy válogatják a jobb falatokat, rengeteg termést lehullajtanak a földre. Az agutik erre várnak, és összegyűjtik a „hulladékot”. Az egyik legkeményebb fogazattal rendelkeznek az állatvilágban, még a híresen kemény brazíliai dióval is megbirkóznak (erre csak egyes arafajok képesek még).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.