Elítélte egy 16 fős szerb-magyar embercsempészbanda tagjait a bíróság pénteken Szegeden; a bűnszervezet 35 migránsnak segített eljutni Nyugat-Európába.
Az első fokon eljáró Szegedi Városi Bíróság a csoportot irányító elsőrendű vádlottat folytatólagosan, üzletszerűen, társtettesként, bűnszervezetben, több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettében mondta ki bűnösnek, és a szerb férfit négy év fegyházbüntetéssel sújtotta. A többi vádlottat 9 hónap és 3 év közötti szabadságvesztésre ítélték, három vádlott esetében a büntetés végrehajtását próbaidőre felfüggesztették. A bíróság további hét vádlottnál állapított meg bűnszervezet tagjaként elkövetett bűncselekményt, őket kizárta a feltételes szabadság lehetőségéből. A szerb állampolgárságú vádlottak egy részét kiutasították Magyarországról. Az elsőrendű vádlott 2008 tavaszán a debreceni menekülttáborból kezdte el szervezni migránsok Magyarországra és Nyugat-Európába történő illegális eljuttatását. Volt olyan, aki a menekülttáborból akart nyugatra jutni, mások Szerbiából vagy Koszovóból indultak útnak, olykor a gyerekeikkel együtt. A társaság 200 és 5500 euró közötti összegeket kért a segítségért. A férfi a magyar-szerb zöldhatáron való átjutáshoz úgynevezett sétáltatókat alkalmazott, Szeged környékéről pedig kezdetben egy magyar férfi szállította az embereket Debrecenbe. Miután a férfi, a harmadrendű vádlott 2008 júniusában lebukott, a migránsok taxival és busszal jutottak el a hajdúsági városba, ahol az elsőrendű vádlott magyar állampolgárságú élettársánál pihentek meg. Ide Németországból jöttek értük szállítók, akik a lehallgatott telefonbeszélgetésekben "dzsekinek" nevezett embereket Ausztriába, Olaszországba, Németországba, illetve Svédországba juttatták el. Az elsőrendű vádlottnak 2008 nyarán el kellett hagynia Magyarországot, ezt követően Szerbiából irányította tovább a szervezetet. 2008 szeptemberében a német rendőrök Freiburgban az egyik szállítót is elfogták, migránsokkal a kocsijában, az elsőrendű vádlott ezt követően új embereket vont be az utaztatásba. A szerb férfi sejtette, hogy lehallgatják a telefonját, ezért amikor a zöldhatáron keresztül Szegedre jött, kivette a kártyát a mobiltelefonjából, hogy a helyzetét ne tudják meghatározni. A férfit több társával és migránsokkal együtt végül a szegedi buszpályaudvaron fogták el 2008 novemberében. Az ügyész a vádlottak egy része esetében tudomásul vette az ítéletet, mások ügyében három nap gondolkodási időt kért. A vádlottak többsége fellebbezést jelentett be. Volt olyan vádlott is, akinek az esetében jogerőre emelkedett az ítélet, és a tárgyalás végén ő szabadult is, mert az előzetes letartóztatással letöltötte büntetését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.