A résztvevő települések, intézmények vállalják, hogy ezen a napon 20:30-kor lekapcsolják a világítást egy órára, kifejezve elkötelezettségüket a klímavédelem és a környezettudatosság iránt. Az akció honlapja -
- szerint az eddig csatlakozott hazai települések között található többek között Barcs, Budapest, Csongrád, Debrecen, Dombóvár, Dorog, Dunaújváros, Érd, Gyöngyös, Győr, Hódmezővásárhely, Jászberény, Kazincbarcika, Keszthely, Kiskunhalas, Marcali, Mór, Nyergesújfalu, Pécs, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Sopron, Szarvas, Szeged, Székesfehérvár, Szentendre, Szolnok, Tata, Tatabánya, Várpalota, Veszprém, Villány és Zamárdi. A résztvevő intézmények között iskolák, óvodák, hotelek, bankok, vendéglátóhelyek, egyesületek, alapítványok szerepelnek. Magyarországon a www.foldoraja.hu honlapon lehet regisztrálni az akcióra. A csatlakozók itt letölthető anyagokat (plakátot, képeket) is találnak, amelyekkel népszerűsíthetik a kezdeményezést. A honlapról elektronikus Föld Órája képeslapot is lehet küldeni barátoknak, munkatársaknak, családtagoknak. Idén már mintegy 38 ezer ilyen, csatlakozásra buzdító lapot küldtek ki - olvasható a zöldszervezet közleményében. Idén először a WWF Magyarország is szervez közösségi rendezvényt a Föld Órája alatt. A budai vár Savoyai teraszán a vendégekkel közösen lekapcsolják Budapest fényeit, majd tűzzsonglőr-bemutatóval és közös dobolással töltenek egy órát a sötétben. A nemzetközi WWF már két és fél héttel az idei Föld Órája akció előtt elérte egyik kitűzött célját, miszerint több mint 100 országot szeretnének bevonni a kezdeményezésbe. Idén eddig 112 ország regisztrált, szemben a tavalyi 88-cal. A világ legjelentősebb gazdaságait és a legnagyobb fejlődő országait tömörítő G20 közül idén mindegyik ország a klímaakció mellé ált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.