Dráma felsőfokon, utolsó másodperces góllal nyert Norvégia

A magyar válogatott végig közelebb állt a győzelemhez

5 órája

A magyar válogatott cserélt, a keretbe bekerült a szélső, átlövő Pedro Rodriguez és kikerült a beálló Rosta Miklós.

Sokan féltették a magyar válogatottat a reggel 9 órakor kezdő mérkőzéstől, de az első percek alapján úgy tűnt, hogy frissen ébredtek a játékosok. Az eredményt tekintve ugyan szoros volt a meccs, de a játékot a mieink irányították, és ha több alkalommal is nem a kapufát találják el, akkor már az elején több góllal vezethettek volna. Persze a norvégok sem „maradtak az ágyban”, ők jutottak először egynél több gólos vezetéshez. Sokáig azonban nem tartott ki, mert a kapuban Palasics Kristóf remekül védett és a védelem is kitűnően működött, Bánhidi Bence pedig elöl és hátul is tarthatatlan volt az ellenfélnek. Jött is gyorsan a fordítás, sőt a 23. percben már hárommal vezetett válogatottunk. Bár az esély megvolt arra, hogy akár háromnál is nagyobb legyen az előny, de egy pillanatra ritmust vesztettek a magyarok, egyenlített Norvégia. A végén emberelőnyben hét az ötöt játszott a magyar válogatott, Imre Bence és Fazekas Gergő is gólt lőtt így a mieink vezettek kettővel a szünetben.

Az első félidőt 45 százalékos védésmutatóval záró Palasics Kristóf védésével és Imre Bence góljával indult a második játékrész. A norvégok ugyan gyorsan egyenlíteni tudtak, de a vezetést átvenni nem tudták. Remekül támadtak a magyarok, ráadásul igen széles taktikai repertoárt vonultattak fel. Ha Bánhidi Bencét kikapcsolták, szélen támadtak, ha ott is zárt az ellenfél, akkor az átlövőkkel próbálkoztak. A forgatókönyv nem változott, döntetlennél mindig tudott újítani a magyar válogatott, így a norvégok továbbra sem tudták átvenni a vezetést. Bodó Richárd percei következtek, a szegedi átlövő sorozatban három gólt lőtt, a sormintát Lékai Máté bonthatta volna meg, de hibázott, sőt a következő támadásnál Bodó Richárdot is sáncolták. A norvégoknál Ulstad Líse sorozatban három gólt lőtt, és 7-6 után a vezetést is átvették. Az utolsó perc döntetlenről indult, Öt egyben védekeztünk, labdát szereztünk, Imre Bence ment ziccerben a kapura, a lövését kivédte Torbjorn Bergerud kapus, majd azonnal indított, és az utolsó másodpercben, Alexandre Blonz a bal szélről bedobta... 26–25

Férfi kézilabda, olimpiai B-csoport, Párizs. V.: Lah, Sok (szlovénok)
Norvégia–Magyarország 26–25 (11–13)
Norvégia: Bergerud – Bjornsen 2, Reinkind 1, Grondahl 1, Overby 1, Sagosen 3, BLONZ 9 (2). Csere: Saeveras (kapus), Aga, GULLERUD, O’Sullivan, Setterblom 4, LYSE 5, Barthold. Szövetségi kapitány: Jonas Wille
Magyarország: Palasics – Lékai 1, Ancsin G., Sipos A., BÁNHIDI 6, Szita 2, Bóka 2. Csere: Bartucz (kapus), Imre B. 6 (3), Fazekas G. 1, BODÓ 6, Ligetvári, Ilic Z. 1, Pedro Rodriguez. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3–4. 12. p.: 7–5. 18. p.: 7–8. 21. p.: 8–10. 32. p.: 11–14. 37. p.: 14–14. 46. p.: 17–19. 49. p.: 20–20. 57. p.: 24–23. 59. p.: 25–25.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3