Matej Gaber szívében örökké különleges helyet foglal majd el Szeged

Elmondása szerint csodálatos nyolc évet töltött a Tisza-parton

Tóth Norbert
Szerző: Tóth Norbert
2024. június 1., szombat

A Pick Arénában játszott Veszprém elleni bajnoki döntő volt az utolsó meccse a Kékek mezében a szlovén beállónak.

Elbúcsúztatták Matej Gabert is. (Fotó: Sólya Eliza)

"Csodálatos 8 év volt"

A szlovén beálló 2016-ban a Montpelliertől érkezett a Pick Szegedhez. Elmondta, hogyan látja itt eltöltött nyolc évét, mi is történt ezidő alatt.

Különleges volt, de szerettem volna egy aranyéremmel búcsút mondani. Csodálatos nyolc évet töltöttem itt, a gyermekeim itt nőttek fel. Voltak nagyon szép és kevésbé szép pillanatai is, de a legfontosabb, hogy Szeged örökké különleges helyen lesz a szívemben.

Hozzátette:

Minden megszerzett trófea különleges volt. Minden évben harcban voltunk minden kupáért, mindent beleadtunk. Egy igazi csapat vagyunk, nagyon sok barátot szereztem Szegeden.

A Nantes együttesében folytatja pályafutását Matej Gaber, aki a Szegedre érkező Jérémy Toto helyét veszi át a csapatban. A szlovén beálló három évre írt alá új csapatához. Érdekesség, hogy 2014-ben az EHF Kupa döntőjében a Pick Szeged ellen pályán volt.

A szegedi szurkolók mindenkitől búcsút vettek.

Így vélekedett edzőiről

Gaber elmondta Juan Carlos Pastorról, hogy az egyik legtaktikusabb edzőnek tartja őt.

Rengeteget tanultam a kézilabdáról Juan Carlos Pastortól, aki az első két szegedi évemben teljesen átformálta a kézilabdával kapcsolatos gondolkodásmódomat. Örülök, hogy annak idején meghoztam azt a döntést, hogy ide szerződöm.

Elismerően beszélt a 32 éves beálló Kárpáti Krisztiánról is.

És nagyon elismerem Krisztiánt is, aki nyitott, egyenes volt felénk, segíteni próbált minket, egész évben keményen dolgoztunk.

Komoly sikereket élhetett át Szegeden

Háromszoros magyar bajnoknak és egyszeres Magyar Kupa-győztesnek mondhatja magát. 2018-ban került először magyar bajnoki aranyérem a szlovén nyakába, akkor taposta második szezonját a Kékeknél.

Egy évvel később a kupában ért fel a csúcsra a Pick Szegeddel.

Három év telt el a két magyar bajnoki első hely között, de a csapat kitartóan küzdött.

Egy évvel később sikerült a címvédés. Ez volt Gaber negyedik, egyben utolsó kék mezben szerzett trófeája.