Rangadóval kezd a Pick Szeged a bajnokságban

Megvan a pontos BL menetrend is

Kibédi Péter
2024. július 25., csütörtök

A magyar szövetségben (MKSZ) szerdán készítették el az új évad sorsolását.  Az előző szezonban második helyezett Szeged és a harmadik Tatabánya rangadójával kezdődik a férfi kézilabda NB I új idénye. Az első játéknap hivatalosan szeptember 7-8., de ennél előbb is lehet mérkőzéseket rendezni.
A tervezet szerint a Szegeddel először november 17-én találkozik idegenben, hazai környezetben pedig április 20-án.

A mérkőzések helyét és pontos idejét augusztus 5-ig kell bejelenteniük a csapatoknak, csak ezt követően válik pontossá és véglegessé a menetrend. A bajnokság december 16. és február 8. között szünetel a januári Európa-bajnokság miatt. Az alapszakasz utolsó két fordulójának mérkőzéseit azonos napon és időpontban - május 18-án 18 órától, illetve május 25-én 18 órától - kell lejátszani. A férfiaknál az alapszakaszt bajnoki döntő követi, amely az egyik csapat második győzelméig tart. Az alapszakasz első helyezettje játszhatja otthon az első, és szükség esetén a harmadik meccset.

Közben az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) elkészítette a csoportkör első tíz fordulójának pontos menetrendjét – ezeket a mérkőzéseket játsszák le ez idei évben, majd a sorozat 2025. február 12-13-án folytatódik majd.

Az első fordulóban a német Magdeburgot szeptember 12-én, csütörtök, 18.45-től fogadja majd a Pick Arénában Michael Apelgren együttese. Egy héttel később, szeptember 19-én, 20.45-től a Bajnokok Ligája címvédője, a spanyol Barca vendége lesz a Pick Szeged, míg szeptember 26-án, csütörtökön 18.45-től a francia Nantes érkezik Szegedre