Egy címvédés és további öt érem a szombati magyar mérleg, az tánpótlás kajak-kenu vb-n

2 órája

A magyar versenyzők egy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet gyűjtöttek a szombati döntőkben a Plovdivban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.

A viadal honlapja szerint a fiatalabb korosztályban Samu Péter és Hidvégi Zalán megvédte címét K-2 500 méteren, míg a két női kenu négyes (Matkovics Vanda, Paragi Petra, Kis-Batka Iringó és Molnár Csepke az ifiknél, Opavszky Réka, Horányi Dóra, Zagyvai Borka és Csorba Zsófia az U23-asoknál), valamint Tölgyesi Flóra (ifjúsági K-1 200 m) és a Kurucz Levente, Opavszky Márk duó (U23-as K-2 500 m) második lett. Utóbbi egység - amely idén a felnőttek között is remekelt a hazai válogatókon, de végül lemaradt az olimpiai indulásról - mindössze 14 századmásodperccel volt lassabb a győztes német kettősnél.

Az ifjúságiaknál Gyányi Milán óriási hajrával a harmadik helyen zárt C-1 1000 méteren.

A vb vasárnapig tart a bulgáriai helyszínen, a pénteki döntőkben öt arany-, hat ezüst- és három bronzérmet szereztek a magyarok.