104 éve Szegeden született a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, Gallowich Tibor, akinek a kezei alatt a „klasszikus” Aranycsapatból hatan mutatkoztak be a nemzeti csapatban-írja a Puskás Intézet oldala.
Gallowich Tibor tizenéves korában a családjával költözött Szegedről Budapestre, így játékos-pályfutása fővárosi csapatokhoz kötődik, a Nemzeti SC-ben és Budai 33-ban szerepelt kapusként. 1945 áprilisában nevezték ki szövetségi kapitánynak, ő rakta le az idén hetven éves Aranycsapat alapjai.
Az Aranycsapat játékosainak bemutatkozása Gallowich Tibor alatt:
Bozsik József (1947. augusztus 17), Grosics Gyula (1947. augusztus 20), Hidegkuti Nándor (1945. szeptember 30), Kocsis Sándor (1948. június 6.), Puskás Ferenc (1945. augusztus 20), Zakariás József (1947. augusztus 20).
A magyar labdarúgás a II. világháború utáni első nemzetközi sikerét Gallowich Tiborral ért el, amikor Puskás Ferencék 1947-ben négy győzelemmel, nyolc ponttal, veretlenül megnyerték a Balkán-kupát Jugoszlávia, Románia Bulgária és Albánia előtt.
Gallowich Tibor 1952 július 13-án halt meg Gyulán.
A szegedi kultúrlis élet fő szervezője volt az édesapja
Gallowich Tibor apja nemeskotteszói Gallowich Jenő szegedi újságíró, a Délmagyarországi Közművelődési Egyesület alapítója, és elnöke, édesanyja kelemenfalvi Ternovszky Margit, híres énekesnő, előkelő délvidéki család leszármazottja. A pénzügyigazgató apával rendelkező feleség és a kisnemesi származású férj jó ideig a szegedi kulturális élet fő szervezője volt. Nem mellékesen Gallovich Jenő nem volt egyszerű természet: fiatalabb korában Debrecenben, majd Nagyváradon is a város hírhedt párbajozójának számított. (Forrás: futballtortenet.blog.hu)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.