Sport

Így lett bajnok a Medikémia Szege - EXKLUZÍV VIDEÓ A CIKKBEN

Így lett bajnok a Medikémia Szege - EXKLUZÍV VIDEÓ A CIKKBEN

2020. június 9., kedd
Így lett bajnok a Medikémia Szege - EXKLUZÍV VIDEÓ A CIKKBEN

Egy elveszettnek hitt összefoglaló 25 évvel ezelőtti bajnoki döntőről.

Huszonöt évvel ezelőtt, a Medikémia Szeged első bajnoki címénél még nem volt kamerás mobil, vagy videómegosztó oldal, így a bajnoki döntő ötödik meccséről nagyon kevés felvétel maradt fent az utókornak. A teljes mérkőzés felvételét még a játékosok is "nyomozzák", viszont van egy film, ami a csapat teljes bajnoki évét dolgozza fel. A Telin TV akkori kommentátora, Cs. Gát László kollégánk szerkesztette dokumentumfilm

első része évek óta elérhető

a YouTube-on, de az utolsó 30 perc, ami a bajnoki fináléról szól, hiányzott. Eddig. Néhány nappal ezelőtt, a Nyári Sándorral készített interjú közben a bajnokcsapat vezetőedzője jegyezte meg, hogy neki magánarchívumban megvan a Medikémia szponzorálásával készült film hiányzó 30 perce is. Elkértük tőle és most Önök is megnézhetik a félórás összefoglalót az ötszettes meccsről és az azt követő aranyünnepről. A kommentátor Cs. Gát László volt, a riporter a pálya mellett Barok István. https://youtu.be/sSUXOIN7BiA

A bajnokcsapat vezetőedzőjével, Nyári Sándorral készült hosszabb interjúnkat itt olvashatja!

A negyedszázados jubileum alkalmával olyan embereket kerestünk, akik szorosan kötődnek a szegedi röplabdához, vagy éppen a bajnoki cím megszerzéséhez.

Kakuszi Gábor (szurkoló):

Évek óta vártunk arra a napra, ez a labdajátékban szerzett első szegedi bajnoki cím. Éreztük, hogy abban a pokoli hangulatban már nem vehetik el tőlünk. Aztán rohanás a pályára, utcabál, Sanyi bácsi énekel: Marina, Marina... Boldog az egész város, a csapat, a szurkolók. Az éjszaka további történéseit fedje jótékony homály továbbra is! Annyit elárulhatok, hogy egy 5 literes pezsgősüveggel bővült otthon a lakberendezési tárgyak száma. Feledhetetlen emlék!

Petró János (a klub elnökségi tagja):

1991-től dolgoztam mint elnökségi tag a Papiron SC-nél, majd a Medikémia Szegednél, logisztikai és szervezési feladataim voltak, de ezekben az években szinte az összes hazai és idegenbeli mérkőzésünkön ott voltam, sőt az edzések nagy részén is. A családom életének részévé vált a csapat és a röplabda. Rengeteg egyéb sporteseményen ott vagyok, mindig kiemelten érdekelt az a tömegkatarzis, amit egyetlen pont, gól vagy tizedmásodperc okozhat a nézőknek. Amikor a Csepel bolgár légiósa ütés közben belépett - és a síp, ha eltekintünk a bíró kézmozdulatától, akár az ellenfél pontját is jelenthette volna - egy pillanatra elnémult a csarnok, a szegedi kispad viszont felpattant és rohant befelé a pályára. Akkor ott elszabadultak az indulatok, tökéletesen megkomponált katarzis volt, legördült a teher mindenki válláról, háromezer boldog ember ugrált és ölelgette egymást, a játékosokat, edzőket, még az ellenfél játékosait is. A sok utolsó másodperces tripla, hirtelen halál során született gól között ez a pillanat ott van azóta is az első helyen.

Barok István (sportújságíró):

A mérkőzés közvetítésében dolgoztam, a pálya mellett voltam riporter. Vége volt a meccsnek, hallom, hogy a kommentátor Cs. Gát László mondja, hogy én rövidesen szerzek riportalanyt. Hatalmas kavalkád, benyúltam a tömegbe, az első ember, akit ki tudtam húzni, Jurij Melnyicsuk volt. Az ukrán játékos nem tudott magyarul, én tanultam oroszul. Az interjú megvolt, de a tanár kollégáim is évekig nevetve emlegették az orosztudásomat. De az is felejthetetlen élmény nekem, hogy a Ligetben, az aranyünnepen én hívhattam színpadra a csapatot, ott lehettem velük, amikor a feledhetetlen Marina című dalt énekelték.

Dr. Csiszér Előd (csapatorvos):

Ennek a jó összetételű csapatnak sikerült orvosi szempontból átadni: autogén tréning, endokrin rendszer állapota, fiziológiai szint tartása vitamin, ásványi anyagok optimalizálása mellett remek edzettség, forma, koncentráló képesség jellemezte, amit az rengeteg mérés igazolt. Ezek után maradt az öröm számomra a mérkőzés alatt, amit jó hangulatban tudtam követni. Csapatom első labdajáték bajnoki arannyal hálálta ezt meg nekem. Felejthetetlen élmény volt.Ezt a kiváló eredményt a technikai stáb közös munkájával érhettük el.

Méhes Gábor (sportújságíró):

A bajnoki döntő csúcspontja természetesen az ötödik meccs volt, de abban a párharcban minden mérkőzésnek megvolt a maga drámája, mivel az ötből négy parti is öt szettben dőlt el.

Mind az öt meccset a helyszínen szurkoltam végig - bár akkoriban már az MTV külsős munkatársaként muszáj volt pártatlannak mutatkoznom...

Az ötödik meccsen olyan tömeg volt a csarnokban, amit addig csak a kézilabdások legnagyobb európai kupacsatáin lehetett látni, ha valaki órákkal a kezdés előtt nem ért ki, már csak a tolongós állóhelyekben reménykedhetett.

Mi édesapámmal elég korán érkeztünk, hogy az ülőhelyből jusson, és emlékeim szerint 2-0-s szegedi vezetésnél én magam is elhittem, hogy a Csepel megroppant... 2-2-nél viszont minden apró kis saját babonát megpróbáltam bevetni, hogy valamivel segíteni tudjak a csapatnak.

A 15. pont után sok száz szurkolótársamhoz hasonlóan én is beszaladtam a pályára, és ott ünnepeltem a hőseinket, akik tényleg a mi hőseink voltak, mert közülük jó néhányan tősgyökeres szegedinek mondhatták magukat.

Nyári Sándorral a mai napig folyamatos kapcsolatban vagyok, és ha a játékosok közül is összefutok bárkivel, úgy üdvözöljük egymást, mintha az a 20-25 év el sem telt volna.

Nem lehetünk elég hálásak nekik azért az élményért, amellyel akkor megajándékoztak bennünket.

Annak az ötödik meccsnek a felvételét pedig szívből javaslom, hogy évente egyszer mindenki vegye elő, és élje át újra azt a csodát, amit akkor átélhettünk.

   

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.