Sport

60 éves a Szegedi Vízitelep

60 éves a Szegedi Vízitelep

2019. június 29., szombat
60 éves a Szegedi Vízitelep

1959 júniusában városi összefogással jött létre a Szegedi Vízitelep, amely az elmúlt évtizedekben több klub otthonául is szolgált, jelenleg az NKM Szegedi VE tulajdonában áll. A vízisport egyesület nagyszabású rendezvényt szervez a jubileumi 60. évforduló alkalmából.

– Az 1950-es évek második felében több evezős és kajak-kenu klub is felvetette az ötletet, hogy legyen egy közös, nagy vízitelep a városban – kezdte a múltidézést Petrovics Kálmán, az NKM Szegedi VE igazgatója. – A Szegedi Vízitelepet végül 1959 júniusának végén adták át hivatalosan – folytatta. Petrovics elmondta, eleinte négy egyesület otthonául szolgált, időközben azonban a Szegedi Vízisport Egyesület tulajdonába került a létesítmény, amely először csak egy épületből állt, a későbbiekben az olajipari vállalt jóvoltából átépítették és egy focipályát, valamint egy teniszpályát is kialakítottak a területen. Az 1990-es évek végén evezős csónaktárolóval és egy műhellyel bővült a komplexum. 2011-ben az állami sportágfejlesztésnek köszönhetően energetikai és komfortosítási beruházásokat hajtottak végre, ennek köszönhetően ma már korszerű létesítmény várja a vízi sportok szerelmeseit a Tisza-parton. Az NKM Szegedi VE a létesítmény átadásának 60. évfordulója alkalmából nagyszabású ünnepséget szervez június 29-én. A jubileumi eseményen az egyesület vendégül látja a klub élő legendáit, a szegedi vízi sport ikonjait, valamint több száz fotón keresztül bemutatja a telep történetét. – Összesen harminc tablón fogjuk bemutatni a képeket az elmúlt évekből – fogalmazott az igazgató. Hozzátette, nem csupán az eredményeket, de a sportág fejlődését is szeretnék ismertetni a rendezvény során. – A szegedi vízi sport szerelmeseinek ez a második otthona. Rengeteg sportoló számára ez az összekötő kapocs. Szeretettel várunk minden érdeklődőt, aki szeretné megosztani emlékeit a sporttársaival – mondta.

Villamossal a vízitelepre

A Szegedi Vízitelep helyszínének kiválasztásakor döntő szerepet játszhatott az akkori 2-es villamos, amelynek végállomása a Felső Tisza-parton, az Irinyi utca végén volt. A villamosvonalat 1977. február 28-án, a Bertalan híd építési munkálatainak megkezdése miatt felszámolták.

(Fotó: Peter Haseldine)

Az ünnepi nap reggel 8 órakor, a 27. Hanzók Örs Emlékversennyel indul, amely a régió egyik legfontosabb utánpótlásversenye. Délután 13 óra 30 perctől sárkányhajó- és kajakpóló bemutatót tartanak. 18 órától pedig az elmúlt hónapokban összegyűjtött relikviákból és fényképekből szerveznek kiállítást, amely bemutatja a telep teljes történetét.  

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.