A Szeged 2011 Kft., valamint az alközpontba tartozó partneregyesületek és fiókcsapatok – DAFC, SZVSE, RTE, FK Szeged, Tápé-Főnix, Universitas – közös közleményt adnak ki Szeged és a régió futballjának fejlődése érdekében!
A Magyar Labdarúgó Szövetség a 2017-es évtől kezdődően egy új utánpótlás-koncepciót dolgozott ki, ezzel bevezette az úgynevezett A, B, C struktúrát, melynek lényege a tehetséges labdarúgók folyamatos fejlődése és felfelé áramlása. Auditációt követően 12 A-szintű régiós központot neveztek ki, melyek a legfőbb utánpótlás- és tehetséggondozó műhelyek Magyarországon. Minden régiós központ mellé B-szintű alközpontokat jelöltek ki, melyek feladata a tehetségek összegyűjtése az úgynevezett C-szintű egyéb egyesületekből, valamint a gyerekek versenyeztetése a saját szintjükön, a megfelelő fejlődésük érdekében. A kecskeméti régióhoz tartozó alközpontok: Baja, Kiskunhalas, Szolnok, Cegléd és a Szeged 2011 Kft. Az elkövetkező négy-öt évben ezek az egyesületek határozzák meg a régió futballjának fejlődését. A cél, hogy a tehetségeket a régión belül tartsuk, fejlődjön a régió, Szeged, valamint a magyar labdarúgás. Szeged futballjának fejlődése érdekében a Szeged 2011 alközpont együttműködési megállapodásokat kötött olyan szegedi utánpótlás-nevelő műhelyekkel, melyek szintén azon fáradoznak, hogy fejlesszék a környék labdarúgását, hogy Szegeden tartsuk tehetségeinket, a szegedi labdarúgásért és szeged futball jövőjéért dolgozzunk, és mindent megtegyünk labdarúgóink fejlődése érdekében. A cél egy és ugyanaz: összefogás és egy irányba haladás egy közös klubfilozófia és szakmai program mentén! Szeretnénk, ha a Szeged és a régió által kinevelt labdarúgókat látnánk az újonnan épülő sportlétesítményben, és bízunk abban, hogy mindenki magáénak érezheti majd azt a miliőt, ami körül fogja venni. Reményeink szerint minél magasabb osztályban és színvonalon! Két nagy „családdal” sikerült együttműködni a megfogalmazott alapelvek alapján. Az összefogás egyik ilyen alappillére az FK 1899 Szeged, Tápé-Főnix és Universitas hármas, a másik pedig a DAFC, SZVSE és RTE. Így létrejön egy óriási utánpótlás-piramis
(lásd a lenti ábránkat),
ahol lentről felfelé áramlanak a tehetségek, fentről lefelé pedig a szakmai és az anyagi javak. Az egyesületek a Szeged 2011-gyel összefogva közös klubfilozófiát fogalmaztak meg, valamint közös szakmai alapelveken dolgoznak tovább, melynek egyik legfontosabb alappillére az óvodai és iskolai program és képzés kialakítása, a minél szélesebb tömegesítés. Határozott cél, hogy megszerettessük a gyerekekkel a sportot, minél többen válasszák a labdarúgást, és találják meg számításaikat a kiemelt utánpótlásképző műhelyek között. Felosztva Szeged futballtérképét a jelen egyesületek Szeged háromnegyedét lefedik az iskolai, valamint az óvodai programmal. A tömegesítést követően a gyerekek egy kiválasztási folyamatot követően kerülnek a számukra megfelelő egyesületekbe. A Szeged 2011 mellett a tömegesítést a partneregyesületek közül az Universitas, valamint a Rendőr TE végzi majd. Ezt követően a kiválasztásnak köszönhetően a gyerekek két irányba áramlanak. Az Universitasból a tömegsportos rész a Tápé-Főnixbe kerül, míg a versenysport az FK Szegedbe. A másik nagy tömegbázisból, az a RTE-ből pedig az SZVSE felé áramlik a tömegesítés, míg aki komolyabb szinten szeretne foglalkozni a futballal, az a DAFC korosztályos csapataiban találhatja meg a számításait a versenysportban. Ezt követően U12-13-ban az úgynevezett kiemelt tehetségek a Szeged 2011-hez kerülnek a tehetséggondozás keretében, ami az alközpont kiemelt feladata. Emellett természetesen a Szeged 2011 is ellátja az oktató és nevelő feladatokat, majd a tehetségeket megtartva a tömegsportot a kiemelt partneregyesületek felé irányítja. Célunk, hogy a gyerekeket egy rendszeren belül tartsuk, hogy a fejlődésük folyamatos, biztosított és követhető legyen, mindenki megtalálja a saját szintjéhez való versenyzési lehetőségeket. A Szeged 2011 elkötelezett, hogy a tehetséggondozást a lehető legmagasabb osztályban és minőségben képviselje! Ennek érdekében komoly átalakításon ment keresztül a klub utánpótlás- és szakemberállománya, valamint az idei évtől elkezdjük a tehetségek folyamatos felfelé és befelé áramlását az egyesületben, a különböző korosztályos csapatokban. Bízunk abban, hogy a lefektetett alapelvek kivezethetik a szegedi labdarúgást a jelenlegi gödörből. Azon dolgozunk, hogy visszavezessük Szegedet a futballtérképre, és komolyan számoljanak velünk hazai és nemzetközi porondon egyaránt. Ez csak összefogással sikerülhet, közösen lefektetett szakmai programok alapján. Az összefogás elkezdődött! Hajrá, Szeged!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.