Kosárlabda: megküzdött második idegenbeli győzelméért a Szedeák

2017. február 25., szombat
szedeak_mafc22_gs

A MAFC vendégeként ugyan voltak nehéz pillanatai, de nyerni tudott a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely másodjára nyert otthonától távol a bajnokságban.

Bán Tibor

nélkül vágott neki a MAFC elleni mérkőzésnek a Magyar Kupa hétvégéjét követően a Naturtex-SZTE-Szedeák.

Ivan Lilov

kosara nyitotta a meccset, majd szintén a bolgár által bedobott tripla után alakult ki az első komolyabb különbség, (3-9) és hasonló ritmusban folytatta a Szedeák,

Andrija Ciric

is beszórt egy trojkát, így mintegy hét perc elteltével dupla annyi dobott pontnál járt a Tisza-parti csapat, mint a MAFC, így időt kellett kérnie a fővárosi kispadra visszaült

Poscic

ziccere után. (22-25) Ivan Lilov egy kettő plusz egyes akciója után picit megnyugodhatott a Szedeák, (26-30), azonban

Sihota

hármasávl a meccsen először vezetett a MAFC. (31-30) A negyed végére összeállt Juhos Leventéék védekezése, 10-3-al tudták le a nagyszünet előtti utolsó két percet a szegediek, így hatpontos fórral mehetett pihenni a Szeged, Ivan Lilov pontokban, míg

Marko Boltic

asszisztokban jeleskedett az első húsz perc alatt. A fordulást követően ugyan többször is három pontra jött fel a MAFC, de ekkor egy 7-0-s szériát produkálva ismét komolyabb előnybe került a Szedeák. A harmadik negyed utolsó három percében nem dobott mezőnyből kosarat a MAFC, több jó védekezést is bemutatott a Naturtex, miközben elöl is pontosan játszottak Marko Bolticék, így az utolsó negyedet 15 pontos előnyről várhatták. A záró játékrészben még volt egy hajrája a MAFC-nak, tíz pontra ugyan feljöttek a hazaiak, de ekko jött Ivan Lilov, aki kintről és a vonalról sem rontott, így visszaállt a 15 pontos különbség - végül 18 ponttal nyert a szinte végig vezető Szedeák, amely három légiósának, Ivan Lilovnak, Andrija Ciricnek és Marko Bolticnak vezérletével megszerezte második idegenbeli, összességében kilencedik győzelmét a bajnokságban. A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb jövő héten szombaton Sopronban lép pályára.

Ami a statisztikát illeti

A csapatmutatók tekintetében joban dobta a hármasokat a Szedeák a fővárosiaknál, 11 szegedi triplakísérlet landolt a gyűrűben 23 kísérletből, míg a hazaiaknak ugyan 12 triplájuk volt, de 27 kísérletből hozták ezt össze. Egyformán büntetőztek a csapatok (5/8 hazai, illetve 8/11 szegedi mutató a vonalról), a festéket azonban uralta a Szedeák, amely tízzel több lepattanót szedett ellenfelénél, és ezúttal a támadólepattanókban is jobban teljesített a szegedi együttes. Egyaránt 12 labdát adott el a két csapat, a Szegednél azonban összesen öt blokkot is feljegyezhettünk. Az egyénekre rátérve, a Szedeák legjobbja a meccset végigjátszó Ivan Lilov volt: a bolgár légiós 28 pontot rámolt be, volt nyolc lepattanója, egy szerzett és eladott labdája, három gólpassz és öt kiharcolt faultja - 32-es VAL-ja a mezőnyből is kiemelkedett. A csapatkapitány Andrija Ciric is remekül teljesített: 25 perce alatt 24 pontot szerzett, szintén nyolc lepattanóval zárt, három labdát is szerzett, miközben csak egyszer adta el azt, és volt még egy kiharcolt faultja is. Marko Boltic ezúttal nem a pontokat termelte, de az egyetlen másodpercet sem pihent irányító 14 gólpasszal zárt 8 pontja mellett, és volt hat lepattanója is, öt kiharcolt faultja mellett. Szintén jól játszott Nenad Sulovic is, a center majd 30 percet töltött a pályán, ami alatt 10 pontig jutott, csupán egy dobása nem zárult kosárral a hatból, és volt nyolc lepattanója, közte négy az ellenfél palánkja alatt, e mellett három gólpasszt is kiosztott. 32 perce folyamán Juhos Levente 5 pontot szerzett, volt hét lepattanója és négy asszisztja, valamint három blokkot is felírhattunk nála. Wirth Ádám 24 percet kapott Nikola Lazictól, ez alatt 50%-al triplázott (2/4), két lepattanója mellett két gólpassza is volt. Révész Ádám 8 percet játszott, ami alatt 4 pontot szerzett, és egy-egy blokk, lepattanó és szerzett labda szerepel a neve mellett. A MAFC-nál Sihota nyújtott kiemelkedőt, aki 16 pontos, 13 lepattanós dupla-duplát ért el, mellette a 12 pontos, nyolc lepattanós Poscic, valamint a 14 pontig jutott Polyák emelhető ki a hazaiaktól.

ONLINE
MAFC - Szedeák
67 : 85
(13-22, 21-18, 16-25, 17-20)

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 19. forduló

MAFC - Naturtex-SZTE-Szedeák 67 - 85 (13-22, 21-18, 16-25, 17-20)

Budapest, Gabányi László sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Cziffra Csaba, Jakab László, Kulcsár Tibor (Bodrogváry Iván).

MAFC:

Smith 8/6, Misek 9/3, POLYÁK 14/6, SIHOTA 16/12, POSCIC 12/3.

Kovács Á. 2, Lakits 6/6, Pápai - , Molnár Ma -.

Garai Péter.

Szedeák:

BOLTIC 8, LILOV 28/12, CIRIC 24/15, Juhos 5, Sulovic 10.

Wirth 6/6, Révész 4.

Nikola Lazic.

IV. negyed 67-85 (13-22, 21-18, 16-25, 17-20)

40'

Polyáknak sem jön a tripla, de Poscic visszapöcizi, 67-82. CIRIC! A kapitány elsüllyeszti az ötödik tripláját, 67-85! Aztán megszerzi Polyáktól, de Sulovicot megelőzi Poscic. Lakits még dobhat egy triplát, de nincs bent: ez a vége, ha voltak is meleg pillanatok, de nyerni tud a MAFC vendégeként a Szedeák, amely bezsebeli második idegenbeli sikerét a bajnokságban!

39'

Kucsora eldobja a triplát, de ez hosszú. Boltic most eladja, de Sihota hármasa sem jó. Ciric is húsz pont fölé jut ziccere után, 65-82.

38'

Ciric is szerez egy labdát Sihotától, majd Lakits szabálytalansága után jöhet a vonalról Boltic. Kucsora beáll a MAFC-hoz, Boltic pedig csak az elsőt dobja be, 65-80.

37'

Boltic szerzi meg Misektől, majd Lilov indulhat meg - ez könnyű ziccer, 62-79. Polyák egy triplával jelzi, nem adta fel a MAFC, 65-79.

37'

Sihota eldobja kintről, de ez nem jó, Wirthé a pattanó. Sihota beüti a negyedik hibáját, Lilov állhat a vonalra: nem ront, 62-77.

36'

Visszajön Ciric Révész helyett. Smithtől most hosszú a trojka, LILOVTÓL AZONBAN NEM! 24 pontnál jár így a bolgár, ez volt a tizedik szegedi tripla, 62-75. Időt kér a MAFC.

35'

Wirth eladott labdája után Lakits elrontja a kettest, de Sihotáé a támadópattanó, aki be is zsákolja: tíz pontra feljön a MAFC, 62-72.

34'

Juhos horga nem jó, majd ő üt oda Sihotának. Smith bedobja a második tripláját, ezzel 60-72 - időt kér Nikola Lazic, hiszen majdnem megfelezte hátrányát a MAFC.

33'

Révésztől most picit hosszú a kettes. Boltic beüti a harmadik személyijét, Sihota pedig beejti közelről, 57-72.

32'

Smith egy triplával válaszol, 53-70. Lilov indul el a gyűrű felé, és be is zsákolja!!! 53-72. Misektől egy jó tempó, 55-72.

32'

Molnár Marcell hármasa nem jó, majd Révész tempója után már "húszközte", 50-70.

31'

Smith eladott labdája után Wirth triplájával indul az utolsó tíz perc, itt az eddigi legnagyobb különbség, 50-68.

III. negyed 50-65 (13-22, 21-18, 16-25)

30'

Révész szerzi meg Lakitstól: Juhos még ráemel egy triplát, de ez nem jó - ez a negyed vége, az utolsó három percben nem engedett mezőnykosarat a MAFC-nak a Szedeák, amely ezt kihasználva meglépett 15 ponttal az utolsó negyed előtt.

29'

Sulovic szed most egy pattanót a saját palánkja alatt - Juhostól pedig jó a tempó, 50-63. Molnár Marcell hármasa nem jó - nem úgy Boltic ziccere, 50-65.

29'

Misek büntetőzhet Sulovic faultja után: csak az első bent, 50-59. Sulovic keresi a helyet egy közelire - meg is van, 50-61.

28'

Ciric beüti a negyedik faultját, le is hívja őt Nikola Lazic, jön Wirth. Juhos! Megint blokkol, most Miseket! Boltic fut be Sulovic kijátszásával, és zsákol! 7-0-s futásban a Szedeák, ezzel, 49-59.

28'

Poscic eladott labdája után Sihota beüti a harmadik hibáját. Ciric tempója lejön, majd Kovács is rossz helyre passzol - ezt már Boltic végigviszi, 49-57.

27'

Lilov hármasa most nem jó, de Sulovic megint szed egy támadópattanót, ez már a kilencedik szegedi labda volt az ellenfél palánkja alatt. Ciric pontokra is váltja, 49-54 - sőt, Kovácsra még ráfújják a faultot is. Ciric bedobja a büntetőt, 49-55.

26'

Sihota is négy triplával áll most már, visszajön három pontra a MAFC, 49-52. Boltic tempója a gyűrű tövéről jön le, de Kovács sem tudja beejteni a túloldalon.

25'

Sulovic és Smith sem tudja befejezni a palánk alól. Ciric elengedi megint kintről, de ez most hosszú.

25'

Sihota eladott labdája után Ciric bedobja önmaga negyedik hármasát, 46-52. Polyák trojkája nem jó, majd Misek üt oda Bolticnak.

24'

Sulovic egy szép horoggal, 43-49. Szívósan küzd a MAFC, megint bent egy tripla a hazaiaktól, Polyák is feliratkozik a tripladobók közé, 46-49.

23'

Poscic beszór egy triplát, 41-45. Lilovnak nem jó a kettese, de Ciricé a támadópattanó, és visszadobja, 41-47. Poscic egy könnyű kosárral, 43-47.

22'

Smith triplája nem jó, Ciricé a pattanó. Lilov középtávolija sincs bent, Polyák viszont megoldja a palánk alól, 38-43. Lilov betörése után, 38-45.

21'

Misek ejtése nyitja a második félidőt, 36-40. Jön a válasz, méghozzá egy triplával Cirictől, 36-43, Boltic kiosztja tizenegyedik gólpasszát.

II. negyed 34-40 (13-22, 21-18)

20'

Smith faultja után még Boltic büntetőzhet: csak az egyik bent, 34-40. Révész is kioszt egy blokkot, ő Pápainak - Juhos még eldobja kintről, de ez már nem jó. A negyed hajrájára összeállt a Szedeák védekezése, így hat ponttal vezetnek a mieink a MAFC ellen a nagyszünetben.

20'

Lilov hiába szedi le a saját pattanóját, Pápai oszt ki egy blokkot neki. Megint megvan azonban a labda: Lilov ezt pedig kintről már bedobja, 34-39, de fontos kosár volt ez! Juhos is blokkol, ő Smithnek oszt ki egy sapkát, és bár Sihota megszerzi ez után, de nem tudja ő sem visszatenni.

19'

Sihota bedobja a harmadik tripláját is, ezzel kiegyenlít, 34-34. Révész első kosara bent, 34-36. Smith hármasa nem jó, de Boltic eladja a labdát, majd odaüt Miseknek.

18'

Sihota beemel ismét egy triplát, ezzel először vezet a meccsen a MAFC, 31-30. LILOV! Na végre jön a tripla a bolgárnak, 31-33! Sőt, technikait fújnak a sporik, Lilov bedobja a büntetőt is, 31-34. Jön Révész a Szedeákba.

17'

Ciric előzi meg Smith-t, de Lilov újabb hármasa sem landol a gyűrűben. Sulovic ismét szed egy támadópattanót, Poscic üt oda Lilovnak ez után. Juhos közelije is ljeön.

16'

Polyák a festékből, 28-30. Lilov triplája nem jó a sarokból, de Sihota tempója is kiperdül.

15'

Boltic most beleáll a dobásba, de ez nem jó - Lilov viszont leszedi, és visszadobja, 26-29 - sőt, Lakitsnál még befújják a faultot is. Jó a plusz egy is Lilovtól, 26-30, ez most nagyon kellett a Szedeáknak!

14'

Ciric tempója hosszú, majd Sihota megszerzi első pontjait, méghozzá egy triplával - eltűnt a szegedi előny, 26-27.

14'

Wirth passza után pontos Juhos floatere, 22-27. Poscic büntetőzhet Sulovic hibája után, csak az első bent, 23-27.

13'

Sihota most besapkázza Bolticot, majd Smith ejtése a gyűrűben, 20-25. Sihota megint jól védekezik Boltic ellen, Poscic pedig végigviheti - 22-25, időt is kér Nikola Lazic!

12'

Wirth beüti a második hibáját, Polyák állhat a vonalra: mindkettő a helyén, 18-25.

12'

Misek indul el a sarokból, de nem jó a horog tőle. Juhos büntetőzhet Sihota faultja után: csak az első bent, 16-25.

11'

Lakits triplája nyitja a második negyedet, 16-22. Wirth is rádobja a sarokból, de ez most lejön, viszont Sulovicnak megvan a labda - pontokra is váltja ezt a labdát, 16-24.

I. negyed 13-22

10'

Kovács visszaszedi a saját pattanóját, majd vissza is teszi azt, 13-19. Wirth! Egy triplával szól hozzá rögtön a meccshez, 13-22! Kovács még elindul vele, de nem jó a tempója - ez a negyed vége, egyelőre kintről egészen jól dob a Szedeák, ennek köszönhetően kilenc ponttal vezet tíz perc után.

9'

Lakits szerzi az első hazai hármast, 11-19. Sulovictól megszerzik, majd Wirth üt be okosan egy faultot, így nincs ebből könnyű kosár.

8'

Juhos és Smith sem tudja bedobni a hármast, majd Lilov is eldobja kintről, de ez sincs bent. Wirth jön a Szedeákba Ciric helyett.

7'

Lakits áll be a MAFC-ba. Kovács kettese nem jó, Ciric viszont megint dob egy triplát, tíz feletti különbség ezzel, 8-19!

7'

Kovács rögtön elenged egy triplát, de nem jó - nem úgy Ciricé, aki bedobja a második szegedi hármast, ezzel 8-16 ; időt kér a MAFC!

6'

Misek visszadobja Lilov hármasát, 6-9. Sulovic gyorsan válaszol a palánk alól, 6-11. Poscic is hasonlóan fejezi be, 8-11 - Lilov egy középtávolival zárja le a kissé felgyorsuló meccset, 8-13.

5'

Sihota harmadjára sem tud kosarat szerezni, ellenben Lilov beszórja a meccs első trojkáját, 3-9! Kovács jön Polyák helyett a MAFC-nál.

4'

Sulovic üresen maradt a palánk alatt, ezt ki is használta, 3-6. Sihota triplája nincs bent, Ciricé a lepattanó, de Juhos nem tudja ezt pontokra váltani kintről.

4'

Boltic sem tudja befejezni a palánk alól. Lilov leszedi Misek lepattanóját, majd Ciric emeli rá az első szegedi hármast, de ez rövid.

3'

Ismét a bolgár próbálkozik, de kiperdül a ziccere. Polyák viszont pontosabb a túloldalon, 3-4.

3'

Lilov üti be a meccs első faultját, így Misek büntetőzhet: csak a második bent, 1-4.

2'

Smith középtávolija nem jó, Boltic szed egy pattanót. Juhos is pontatlan, de Sihota sem tudja befejezni, éppen a triplavonalon belülről. Ciric viszont betörése után már beejti, 0-4.

1'

Sulovic egy remek blokkal nyitja a meccset, Polyákot takarta be. Lilov egy jó tempóval kezd, 0-2.

1'

A feldobásnál elhozza a labdát a MAFC.

15.54

- Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezd a Szedeák a fővárosban: a Tisza-partiak keretéből hiányzik Bán Tibor, mellette pedig a kölcsönvett Filipovics Márkó még nem lehet ott a társakkal, csak a következő mérkőzésen - a többiek azonban Nikola Lazic rendelkezésére állnak.