Futsal: nem jött össze zsinórban a harmadik győzelem az SZTE EHÖK SE-nek

2015. november 3., kedd
szte_ehok-gyomro09kf

Az elmúlt két mérkőzésén győzelmet aratott az SZTE EHÖK SE, amely a Maglód ellen újabb győzelemre készült, azonban a szegedieknek ezúttal be kellett érniük egy döntetlennel.

Dalibor Crkvenjakov

ugyanakkor ezúttal sem volt az SZTE EHÖK SE csapatában. Már a második percben megszerezte a vezetést a Maglód: nem kis szerencsével maradt a labda

Sipos

előtt, aki végül négy méterről Tombácz kapujába bombázott, 0-1. Ez megfogta az EHÖK SE-t, a folytatásban nehezen tudott támadást építeni a szegedi csapat, bár mezőnyben dominált, de mindez helyzetekben nem mutatkozott meg - sőt, inkább a Maglód volt veszélyes kapura. Azonban a nyolcadik percben Szentes Bíró keresztbe lőtt labdájába

Rábold

úgy ért bele, hogy róla a saját kapujába pattant a labda, így öngóllal egyenlített az EHÖK SE.

Tombácz

védéseire is szükség volt a továbbiakban, majd egyre jobban kezdtek játszani az egyetemisták, akik végül egy maglódi hibát használtak ki: egy ellenfél kapujának előterében szerzett labda után

Deák

megfordította a meccset, 2-1. Azonban a szünetben mégis döntetlent mutatott az eredményjelző: egy gyors kontrával Rábold robogott végig, és Tombácz mellett is el tudta rúgni a labdát, 2-2. A második félidőben sem tudott új lendületet vinni játékába az EHÖK SE,a Maglód kapufát is szerzett, és Tombácz is több nagy bravúrt mutatott be az átlövéseknél - majd éppen egy ilyenből Szentes Bíró ismét megszerezte a vezetést csapatának, 3-2. Lett volna esélye lezárni a meccset a szegedieknek, de sem a

Gál

kiállítása utáni emberelőnnyel, sem a tízméteres kisbüntetővel nem tudtak élni, ezt pedig fájó módon az utolsó percben büntette meg a Maglód: Rábold egy szöglet után közelről a felső léc alá lőtt, erre már a kiválóan védő Tombácz sem tudott mozdulni, a hátralévő mintegy 40 másodpercben pedig már nem tudott újból betalálni az SZTE EHÖK SE, amely így az egymást követő harmadik meccsét már nem tudta megnyerni. Ezzel maradt a harmadik helyen a

Makra Zsolt-Dürgő Péter

kettős által irányított együttes, amely a következő fordulóban jövő hétfőn a Berettyóújfalu II. csapatához látogat.

Férfi futsal NB II, Keleti csoport, 8. forduló

SZTE EHÖK SE - Maglódi TC 3-3 (2-2)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szabó Péter, Éreth Attila (ifj. Hartung Vilmos)

SZTE EHÖK:

Tombácz - Bullás, Csamangó T., Szentes Bíró, Vellai. Csere: Nagy G. (kapus), Teimel, Ördögh, Csanádi, Deák D., Fülöp, Tóth A., Bánóczki, Balogh Á.

Edzők:

Makra Zsolt, Dürgő Péter.

Maglód:

Lipők - Gál, Totika, Ponczok, Sipos. Csere: Németh G., Merczel, Greskó, Rábold, Kis R.

Játékosedző:

Merczel János. Gól: Rábold (8', öngól), Deák (18'), Szentes Bíró (27') ill. Sipos (2'), Rábold (19', 40').

Balogh (31'), Tóth A. (39') ill. Ponczok (35')

Kiállítva:

Gál (30') Makra Zsolt:

"Borzasztó rossz mentalitással kezdtük a meccset, a gyorsan kapott gól az önbizalmunkat is elvette. Ezek után már nem tudtunk újítani, megköszönhetjük Tombácz Róbertnek, hogy ezt az egy pontot is megszereztük. A végén a kezünkben volt a győzelem, de ilyenkor az élet nem hagyja, hogy ilyen játékért három pontot kapjunk."

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 3.