Labdarúgás: elmaradt a vásárhelyi bravúr Kozármislenyben

2015. október 31., szombat
kozarmisleny_hfc_fb

Háromgólos vereséget szenvedett a listavezető Kozármisleny otthonában, így immár hét forduló óta nyeretlen a Hódmezővásárhelyi FC az NB III Közép csoportban.

A 4. percben

Wittrédi Dávid

szögletére

Kovács Tamás

érkezett teljesen üresen a hosszún, majd tanári megoldással fejelte vissza a labdát a túlsó kapufa belső feléhez. (1-0) Igyekezett fokozni a tempót a HFC hátrányban, mégis a hazaiak találtak be ismét az első negyedóra végén, amikor Wittrédi egy visszahúzást követően bombázott a hálóba az ötös sarkáról. (2-0) Fordulás után nem sokkal Nagy Krisztián a keresztlécet lőtte telibe, miközben a vásárhelyiek továbbra sem jutottak el igazán nagy helyzetig. A 81. percben aztán végleg eldőlt a három pont sorsa:

Kocsis Adrián

szögleténél

Tóth Dániel

tudott fejelni, végül a gólvonalra berobbanó

Fellai Józsefről

került a hálóba a labda. (3-0) Vereségével a HFC nem tudta kihasználni a közvetlenül előtte álló Bölcske

szegedi buktáját

, így a Csongrád megyei alakulat továbbra is az utolsó előtti pozícióban szerénykedik.

Major László

tanítványai egy hét múlva vasárnap Dabasra utaznak.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 14. forduló:

HR-Rent Kozármisleny - Hódmezővásárhelyi FC 3-0 (2-0)

Kozármisleny. Vezette: Kovács Gábor Péter (Fehér Miklós, Reinicz Gábor).

Kozármisleny:

Helesfay - Kiss, Fellai, Lantos, Kocsis, Kovács, Nagy E., Kirchner, Nagy K. (Várda 72'), Wittrédi (Tóth D. 77'), Lauer (Gránicz 65').

Németh Zsolt.

HFC:

Bordás - Komáromi, Tóth J., Tóth I., Faragó, Markovic, Lazinica, Szabó D. (Tóth A. - a szünetben), Bartyik N. (Mihálffy 82'), Maravic, Fábián (Dordevic 82').

Major László.

Kovács (4'), Wittrédi (15'), Fellai (81'). Major László:

"Reális eredmény született. Jelenleg ennyi különbség van a két csapat között. Mindemellett a második félidőben már jobban játszottunk, mint Szekszárdon, márpedig a Szekszárd és a Kozármisleny között is van némi differencia. Nem véletlenül vert meg a kupában utóbbi három NB I-es csapatot is. Ami minket illeti, dolgozunk tovább, marad az utolsó három meccsre a lehetőség, hogy pontokat szerezzünk."

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 31.