Nem kímélte az eső a maratonhajtást Fábiánsebestyénben

2015. május 2., szombat
negyes_fogathajtas_maraton

Szombaton a maratonhajtással folytatódott a XXXIII. Fábiánsebestyéni Lovasnapok versenysorozata a Kinizsi Parkban.

A csapadékos időjárás nem könnyítette meg a szervezők dolgát, akik a felázott pálya okán meg is rövidítették a maratonhajtást, a távból csak az E-, azaz az Akadály-szakaszt hagyták meg. Mint azt a

fogatverseny.hu

írja,

Szajkó Liliána

(HUN) nyerte a póni egyesfogathajtók maratonhajtás versenyét (108,65), megelőzve a szintén magyar színekben induló

Lehocz Dávidot

(117,12). A póni kettesfogatok versenyében osztrák győzelem született maratonhajtásban, hiszen az első helyen

Kovács Zsófia

(122,25) zárta a póni kettesfogathajtók maratonhajtó versenyszámát. A póni négyesfogathajtóknál a német

Meskóné Orosz Mária

(136,50) lett. A nem hivatalos eredmények alapján Szajkó Lilána (HUN) vezet a póni egyesfogatok összetett versenyében a harmadik versenynap után, mögötte a második helyen foglal helyet Lehocz Dávid (HUN). A póni kettesfogatok versenyében a díjhajtás és a maratonhajtás után az első helyezett Karl Cvörnjek (AUT), második Kovács Zsófia (HUN), harmadik Karl-Heinz Klasen (GER). A póni négyesfogatoknál az első helyen áll az összetett versenyben Jaqueline Walter (GER), megelőzve a magyar Palkovics Dávidot. Az egyesfogatok összetett versenyében a díjhajtás és a maratonhajtás után vezet Rondzik Gábor (HUN), míg a második Kun Andrea (HUN), a harmadik Bajáki Ferenc (HUN).

Hármas magyar siker a kettesfogathajtók maratonhajtásában

A magyar

Ifj. Dobrovitz József

(100,86) nyerte a kettesfogathajtók maratonhajtó versenyszámát. A szombati nap versenyszámában második lett

Kákonyi Norbert

(104,83), míg a harmadik helyet

Lázár Zoltán

szerezte meg 2-es számú fogatával 105,54 ponttal. Az első 10 helyezett között a magyar hajtókon kívül finn, német és román versenyzők szerepelnek.

A Dobrovitz család sikere a négyesfogatok maratonhajtásában

Dobrovitz József

(HUN) nyerte a négyesfogathajtók maratonhajtó versenyét 100,17 ponttal, megelőzve fiát, Ifj. Dobrovitz Józsefet (HUN), aki 100,84 ponttal zárta a mai versenyszámot. A kettős magyar sikert a német

Ludwig Weinmayr

(105,99) harmadik helyezése követi maratonhajtásban, az első 10 hajtó között a magyarokon kívül német és svájci hajtók szerepelnek. A kettesfogatok összetett versenyében a díjhajtás és a maratonhajtás után Lázár Zoltán (HUN) vezet 2-es számú fogatával, megelőzve a második helyen álló Ifj. Dobrovitz Józsefet (HUN) és a harmadik helyen álló

Sandro Koalick-ot

(GER). A négyeseknél az első két versenyszám után Dobrovitz József vezet, maga mögé utasítva a második helyen álló Ifj. Dobrovitz Józsefet és a harmadik

Ulrich Werner-t

(SUI). Vasárnap akadályhajtásra kerül sor a Kinizsi Parkban, melynek végén ünnepélyesen eredményt hirdetnek a XXXIII. Fábiánsebestyéni Lovasnapokon. A verseny 9 órakor kezdődik.

Megnehezítette az eső a fogathajtók dolgát a XXXIII. Fábiánsebestyéni Lovasnapok mai maratonhajtásán - részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=533579

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 2.