Kézilabda: győzelemmel kezdte a rájátszást a MOL-Pick Szeged

2015. február 27., péntek
pickszeged_tatabanya_mj 21

Három nyeretlen mérkőzést követően lépett pályára a felsőházi rájátszás első fordulójában a MOL-Pick Szeged. Vadkertiék Tatabányán kezdték meg a bajnokság újabb szakaszát, ahonnan négygólos sikerrel térhetnek haza.

Tatabányán kezdte meg a rájátszást a MOL-Pick Szeged: a tíz mérkőzésből álló sorozat végén az első két helyezett játszhat majd a bajnoki döntőben, a sorozat ezen szakaszában már bekapcsolódik a bajnokságba az eddig a SEHA-ligában szereplő Veszprém is.

Mazák

találatával indult a meccs, amire a csapatba sérülését követően visszatérő

Zubai

válaszolt, majd az ötödik percben a rutinos

Díaz

gólja után már kettővel vezetett a Tatabánya. (3-1) Jó tíz percig egygólos különbség volt a csapatok között, majd Mazák növelte újra kettőre a hazaiak fórját (8-6), néhány perccel később azonban Robledo már egyenlíteni tudott. (9-9)

Källman

két, rövid időn belül szerzett találatával már a szegediek vezettek kettővel, a játékrészt pedig

Vranjes

gólja zárta, így háromgólos előnnyel vonulhatott szünetre a MOL-Pick Szeged. Bár volt négy gól is a Pick és ellenfele között, tíz perccel a szünet után

Boskovic

visszahozta a meccsbe a hazaiakat. (15-16) Ezt viszont zsinórban három szegedi találat követte, így újra néggyel vezetett a Szeged, ahonnan már nem engedte vissza ellenfelét

Juan Carlos Pastor

együttese, amely végül négygólos sikerrel kezdte a rájátszást. A MOL-Pick Szeged együttese legközelebb szerdán 18 órától az Orosháza ellen folytatja a rájátszás küzdelmeit. Már ismertek a Rhein-Neckar Löwen elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő időpontjai is: az első mérkőzésre Mannheimben március 13-án kerül sor, míg a visszavágót március 22-én, 17:15-kor rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1.-6. helyért, 1. forduló

Tatabánya - MOL-Pick Szeged 22-26 (10-13)

Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatisznki Tamás.

Tatabánya

: Paul - Harsányi 1, BOSKOVIC 4, Dénes 1, Katzirz, Mazák 2, DÍAZ 4.

Boros (kapus), Bodó 4, Bartók D. 1, Törő 2/2, Muosavi, PÁSZTOR 3.

Vladan Matic.

MOL-Pick Szeged:

Wyszomirski - Prodanovic, BALOGH 5/1, BOMBAC 4/3, Zubai 4, Ilyés, KALLMAN 4.

PARRONDO 5, Robledo 3, Blazevic, Ancsin, Vranjes 1, Vadkerti.

Juan Carlos Pastor.

3/2 ill. 4/4.

Kíállítás:

8 perc ill. 10 perc.