Kézilabda: Tatabányán is nyert a MOL-Pick Szeged

2014. október 25., szombat
vladimirvranjes_pick_tatabanya18_gs

Kilencedik bajnokiját is megnyerte a MOL-Pick Szeged az NB I-ben, Juan Carlos Pastor együttese a szombat esti mérkőzésen a Tatabánya otthonából is sikerrel távozott, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

Kissé szokatlan időpontban, 20:00-kor lépett pályára a több egykori szegedit a keretében tudó bányászvárosi csapat otthonában a MOL-Pick Szeged. A Tatabánya edzője az egykori szegedi kedvenc,

Niko Mindegía

szintén sérülés miatt hagyta ki a tatabányai bajnokit. Egészen az első félidő feléig vezetett a Tatabánya, a szegedi helyzeteknél vagy a hazai kapus,

Paul

védett remekül, vagy pedig elhibáztuk a ziccereket. (7-6)

Källman

gólja jelentette a döntetlent a 16. percben, majd Wyszomirski védését követően

Parrondo

már megszerezte a vezetést a MOL-Picknek. (7-8) A továbbiakban is voltak hibák támadásban, de

Wyszomirski

védései elbizonytalanították a tatabányaiakat, miközben egyre többel tudott meglépni a szegedi együttes, és a félidő végére már ötgólos előnyt tudott kiharcolni. (11-16) A második félidőben továbbra is pazarul védett a Pick lengyel kapusa, Wyszomirski, a sok eladott labda után azonban vissza tudott kapaszkodni a Tatabánya, bár hattal is vezettek Vadkertiék, tíz perccel a vége előtt csak kettő volt a két csapat között. (21-23) Az 51. percben

Mousavi

szerezte a Tatabánya huszonkettedik gólját, azonban mint később kiderült, ez volt a hazaiak utolsó gólja. Az utolsó tíz percben nagyon jól védekezett a Pick, és Wyszomirski is tartotta a formáját, miközben hat gólt is tudott szerezni

Juan Carlos Pastor

együttese, így nyolccal, 30-22-re tudott nyerni Tatabányán a MOL-Pick Szeged. A Pick ezzel továbbra is 100%-os teljesítménnyel vezeti a bajnokságot, amely legközelebb november ötödikén lép majd pályára a bajnokságban, 18 órától a Csurgót fogadja a Pastor-legénység.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló

Grundfos Tatabánya - MOL-Pick Szeged: 22 - 30 (11-16)

Tatabánya, Vezette: Kékes Csaba, Kékes Péter.

Tatabánya:

PAUL - Harsányi 3/1, Diaz 3, Juhász, Mazák 1, BODÓ 8, Törő 3.

Babasafari (kapus), Katzirz 1, Dénes, Boskovics, Mousavi 3, Pásztor, Bartók, Peric. Vezetőedző: Vladan Matic.

MOL-Pick Szeged:

WYSZOMIRSKI - Prodanovic 2/1, Zubai, Ilyés 4, Blazevic, KALLMAN 5. Csere: BOMBAC 7/3, BALOGH 7/1, Parrondo 2, Vranjes 3, Vadkerti, Ancsin.

Juan Carlos Pastor.

6 perc ill. 6 perc.

2/1 ill. 6/5. Juan Carlos Pastor:

"Kemény menetelés végén szereztük meg ezt a győzelmet. Köszönjük szurkolóink támogatását."