Női futball: nem borította a papírformát a SZAK Csepelen + FOTÓK

2014. március 24., hétfő
atraszak_003_szzs

Viszontagságos utazás után sima vereséget szenvedett a Szegedi AK a női labdarúgó NB I alapszakaszának záró mérkőzésén az Astra otthonában.

A szegediek busza defektet kapott, így csúszással kezdődött a mérkőzés, amelyen az Astra minél hamarabb igyekezett eldönteni a mérkőzést, míg a SZAK a kellemes melegben nem tudott felpörögni a gyakorlatilag tét nélküli találkozóra. A 3. percben egy lecsorgó labdára

Benkő Mónika

csapott le a szegedi kapu előterében, levette, majd 10 méterről a kapu fölé bombázott. A 7. percben egy bal oldali beadást

Godvár Katalin

fejelt rá,

Földesi Lilien

azonban nagy bravúrral kikotorta a labdát a felső sarokból A gazdátlanul guruló labdára

Kakuszi Andrienn

érkezett, és a hálóba vágta azt (1-0). A 10. percben egy bedobást követően Benkő Mónika elé került a labda, aki senkitől sem zavartatva lövésre szánta el magát, és 20 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (2-0). Sok Astra helyzet után a szegediek is lehetőséghez jutottak.

Szil Tünde

végzett el 35 méterről egy szabadrúgást, ami

Kakuszi Adriennről

kipattant, így ismételhetett, de 22 méterről fölé vágta a labdát. A következő percben szintén Szil szerzett labdát a középpályán. Három emberen cselezte át magát, de mire helyzetbe került, elfogyott a szufla, így gyenge lövését magabiztosan fogta a hazai kapus. A 27. percben

Fogl Katalin

futott el a bal szélen, majd miután megverte emberét, a bal oldali kapufát találta el lövésével. A 29. percben ismét Fogl volt a főszereplő: egy szögletből beadott labda találta üresen, melyet a kapus kezei között fejelt a hálóba (3-0). A 38. percben ismét sarokrúgásból volt eredményes az Astra, a lendületből érkező

Sümegi Éva

fejelt a hálóba (4-0). A második félidőben tovább támadott a hazai csapat. Az 67. percben Godvár Katalin, egy perccel később

Szabó Boglárka

tornáztatta meg távoli lövéssel a vendégkapust, aki mindkétszer bravúrral védett. A 60. percben

Halászi Kinga

ívelt be egy 30 méteres szabadrúgást balról. A labda pattant egyet, a szembesütő nap miatt a védő és a kapus is elvétette azt, így érintés nélkül került a hálóba (5-0). A 62. percben

Lipták Lilla

szerzett labdát a középpályán, és felismerve a lehetőséget 30 méterről átemelte a játékszert a kinn álló kapus felett, csupán kevéssel elvétve a jobb felső sarkot. A 63. percben Godvár Katalin cselezett befelé a jobb oldali vonal mellől, bal lábára vette a bőrt, és 28 méterről futtából irgalmatlanul nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba (6-0). A 68. percben egy véleményes tizenegyeshez jutott a hazai csapat. A büntetőt Fogl Katalin végezte el, azonban Földesi Lilien szép vetődéssel hárított. Nem sokkal később Szil Tünde halászott le egy keresztpasszt a hazai térfélen. Tolt rajta egyet, és 28 méterről ballal lőtt, ám

Sípos Hajnalka

üggyel-bajjal lehúzta a játékszert a felső sarokból. A 79. percben Fogl Katalin végzett el egy szabadrúgást 26 méterről, amely becsapta a lenyugvó nappal szemben álló kapust, aki hozzáért ugyan a labdához, de csak beljebb tudta azt segíteni a hálóba (7-0). A SZAK így a 6. helyen zárta az alapszakaszt és az alsóházban folytatja a rájátszás küzdelmeivel a bajnokságot, ahol

Cserenkó Szabolcs

csapata ismét a Feminát fogadja március 29-én, szombaton, 13 órától.

Női labdarúgó NB I 14. forduló:

Astra HFC - Szegedi AK 7-0 (4-0)

Budapest, Csepel Hungary Club '94 SE Sporttelep, 100 néző. Vezette: Peitli Stella (Suscsák János, Szabados Bence)

Astra:

Bors (Sipos 56') - Ács, Sümegi, Pincze, Gyöngyösi, Kakuszi (Sebestyén 56'), Benkő, Szabó B., Godvár, Halászi, Fogl.

Dombó János.

SZAK:

Földesi - Marsi, Kardos, Nagy Dzs., Lévai, Harcel, Szalai, Lipták, Szil, Dudás, Kasznár.

Cserenkó Szabolcs.

Kakuszi (7'), Benkő (10'), Fogl (29', 79'), Sümegi (38'), Sümegi (60'), Godvár (63').

Kardos (67'), Szalai (79'). Dombó János (Astra):

"A meccs elején sikerült felpörögnünk. A góékülönbséggel elégedett vagyok, a játékunk azonban helyenként hagyott kívánnivalókat maga után a szimpatikus, és sportszerűen küzdő Szeged ellen."

Cserenkó Szabolcs SZAK):

"Sajnos nem voltak túlzottan motiváltak a lányok az utazás viszontagságai után. A csapatok közötti tudáskülönbség a gólokban is megmutatkozott. Számunkra most kezdődik el a bajnokság érdemi része a rájátszással, amikor a hasonló erősségű csapatok elleni mérkőzések következnek."

Godvár Katalin (Astra):

"Igyekeztünk már az első percekben felpörgetni a játékot, hogy minél előbb a magunk javára fordítsuk a mérkőzést. Örülök, hogy ez sikerült, és nagy különbségű győzelmet arattunk egy sportszerűen küzdő szegedi csapattal szemben."

Lévai Nikolett (SZAK):

"Ezen a mérkőzésen jobb volt az ellenfél, de nekünk elsősorban a rájátszásra kell koncentrálnunk, hiszen az igazán fontos meccsek csak most következnek számunkra."