Vízilabda: javított a Szeged, vasárnap tornát nyerhet + FOTÓK (FRISSÍTVE)

2013. szeptember 14., szombat
szegedhonved_003_ia

A délelőtti, Honvéd elleni vereséget követően a BVSC ellen javított a Lakó-csapat, amely vasárnap megnyerheti a Taylor&Nash Kupát.

A csepergő, majd szakadó esőben lejátszott nyitómérkőzésen a Honvéd kezdett jobban, igaz a hazai csapat mindkét alkalommal egyenlíteni tudott, majd a csapatkapitány

Dalmády Szandra

révén a vezetést is átvette egy pillanatra a második negyedben - igaz, a vendégek visszafordították az eredményt a szünetre. A folytatásban maradt az eső és a fordulatos, alkalmanként döcögős játék, amelyet a régi szabályokhoz szokott reflexek okán elkövetett, immár szabálytalannak minősülő megmozdulások miatt rendre bírói sípszó szakított meg. 5-4-es Honvéd vezetéssel telt a szünet, s a folytatásban sem adta ki az előnyt a kezéből a piros-fekete egység. A záró játékrészre két gólos vendég előnnyel fordultak a felek, ám ekkor feltámadtak a szegediek, s egy 3-0-s sorozattal 9-8-ra fordítottak, nem kis részben Tóth Eszter kapusbravúrjai révén. Ám végül - akárcsak

négy találat - kevésnek bizonyult a győzelemhez: előbb a zárónegyed közepén a végül öt gólig jutó dél-afrikai származású tehetséges magyar szélső,

Mchunu Hlengive

egyenlített, majd 17 másodperccel a vége előtt

Kerekes Eszter

találatával 10-9-re fordítani tudott a rövidebb kispaddal felálló Honvéd, és megnyerte a mérkőzést. A szombat délelőtt másik mérkőzésén az UVSE 12-8-as győzelmet aratott a BVSC ellen, majd a délutáni program első meccsén gólzáporos találkozón 16-10-re verte a Honvédot. A nap zárómeccsén a szegedi lányok a BVSC-vel csaptak össze s kezdeti bizonytalankodás után egy káprázatos második és harmadik negyeddel alaposan megfordították a mérkőzést a hét gólig jutó Dalmády Szandra vezérletével. A záró felvonásban ismét a zuglóiak voltak eredményesebbek, mintegy keretbe foglalva a találkozót a 13-9-es hazai győzelemmel zárult találkozón. A délutáni program találkozóit a helyszínen követte nyomon

Merész András

szövetségi kapitány is, az új szabályok alkalmazása miatt. Az első nap után az UVSE áll az élen két győzelemmel, mögötte a szegedi pólós hölgyek állnak a 3. a Honvéd előtt 1-1 győzelemmel és vereséggel, de jobb gólarányukkal, míg a sort a két vereséget jegyző BVSC zárja. A vasárnapi program első meccsén a Szeged az UVSE-vel csatázik, ez a találkozó dönt a tornagyőzelemről, míg a Honvéd és a BVSC csörtéje zárja a tornát.

Taylor&Nash Kupa női vízilabda felkészülési torna:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Honvéd POLO 9-10 (2-2, 2-3, 2-3, 3-2)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Horváth Cs., Homonnai.

Tóth E. - Lengyel Dorottya, Miklós, Kocsis, Dalmády Sz. 4, Árkosy 1, Lengyel Dominika 2.

Dalmády P. 2, Vidovics, Lisztes, Lengyel A. 1, Balogh E., Doktor, Szikora (kapus).

Lakó Gábor.

Honvéd:

Varga K. - Kerekes 2, Dombrádi, Ráduly, Gazsovits, Szűcs, Mchunu 5.

O. Nagy 1, Varga N., Ármai 1, Kling 1, Kerecsen (kapus).

Törőcsik Attila, Rottler Antal.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - BVSC-Zugló 13-9 (1-2, 6-2, 5-3, 1-2)

Jankovics - Lengyel Dorottya, Miklós 1, Kocsis, Dalmády Sz. 7, Árkosy 2, Lengyel Dominika.

Dalmády P. 3, Vidovics, Telek, Lengyel A., Balogh E., Doktor, Tóth E. (kapus).

Lakó Gábor.

BVSC:

Doroszlai V. - Leimeter 1, Tamás 2, Illés H. 1, Szabó S. 1, Szmodics, Mátéova 1.

Bálint, Moravecz, Farkas K., Bors, Kele 2, Gyöngyösi 1.

Petrovics Mátyás. Lakó Gábor:

"Délelőtt álmosak voltunk, szerencsére délutánra felébredtünk, és motivált játékunkkal meg akartuk mutatni, hogy jobbak vagyunk annál, mint amit a Honvéd elleni meccsen produkáltunk. A szövetségi kapitány jelenléte is motiválhatta a lányok összeszedett játékát. A második meccsünkön nem volt olyan extrém a kiállítások aránya, ami azt mutatja, kezdik lassan érteni mi az amit lehet, mi az amit nem."