Labdarúgás: a Szeged 2011 a legjobb 32 között a kupában

2013. szeptember 25., szerda
szeged2011_soroksar04_gs

Végigtámadta a 90 percet a Szeged 2011 a Magyar Kupa 3. fordulójában, mégis 120 perc kellett a továbbjutáshoz Tiszaújvárosban.

A hazai gárda a bajnoki szereplés során az NB III Keleti csoportjában az 5. helyen tanyázik.

Koleszár György

csapata 12 pontot gyűjtött 4 győzelem mellé 2 vereség csúszott be, ráadásul egy huszáros hajrá után mindkettő az előző fordulókban. Így most vagy egy lejtmenetben lehet a csapat, vagy épp feltüzelve, sikerre éhesen kergetik majd a labdát a tiszaújvárosi fiúk. A Szeged 2011 az NB III Közép csoportjában a 2. helyen áll 13 ponttal, 4 győzelem mellé 1 iksz és 1 vereség párosul. Germánék akár lendületben is lehetnek, hiszen a rivális elleni két héttel ezelőtti zakót követően, múlt szombaton Szekszárdon arattak magabiztos sikert. Ami a kupaszereplést illeti a tiszaújvárosi csapata a 2. fordulóban csatlakozott a Magyar Kupa küzdelmeihez, ahol egy véghajrában szerzett góllal, 3-2-re búcsúztatták Markaz együttesét. A Szeged 2011-Grosics Akadémia a másodosztályú Kozármislennyel startolt, és egy izgalmas találkozón, a hosszabbításban, a 111. percben két gólt is rúgva sikerült fordítania

Nyilas Elek

gárdájának 3-2-re

legyőzve ellenfelét

. A következő fordulóban a megye élvonalából érkező Gödőllői SK-t fogadták Geigerék, és egy Germán-duplával sikerült ezt az akadályt is sikeresen bevenniük: 0-0-s félidő után 0-2-re nyertek a

gödöllői várat.

Továbbjutás a hosszabbításban

A Szeged már az első percektől fölényben futballozott, de nem mondhatni, hogy körbelövöldözték volna a hazai kaput. Az első 30 percben két mozzanat érdemel említést: egy 10 méteres Geiger-fejes, ami alig szállt mellé és egy Kéri-kitörés, ami egy hosszúra sikerült csel miatt nem lehetett végül ziccer.

Zabarinak

volt még egy elfutása, de a belőtt labdájáról ketten is lemaradtak. Az ellenél viszont még ennyit sem tettek a helyzetek kialakításában, nem nagyon jegyezhető fel

Belecant

megmozgató akció, eltekintve egy rövidebb hazaadástól a mérkőzés első harmadában. A második játékrész újfent szegedi akciókkal folytatódott, de egy ellentámadásból felírhatunk a hazaiak számára is egy lehetőséget:

Molnárt

kellett ziccerhelyzet előtt szerelnie

Kapicnak

. A pálya továbbra is szinte felborult, annyit tartózkodott a labda a hazai térfélen. Hamar kapusnak

Kis Róbert

pöccintésénél kellett nagyot nyújtózkodnia, majd Geiger húzta el a labdát a kapus mellett, de egy visszaérkező védő mentett, a 80. perc környékén

Markovic

20 méteres bombája suhant el centikkel a kapufa mellett. A másik oldalon egy kontrából sikerült gólhelyzetet kialakítania a tiszaújvárosiaknak: egy beadást közvetlen közelről lőtt fölé

Polényi

, sőt az utolsó percben akár el is dönthette volna a továbbjutást a rendes játékidőben a hazai alakulat, hiszen

Molnár L.

az öt és feles környékéről tüzelt kapura, de egy kék-fekete védő belelépett a löketbe. A hosszabbításban Belecannak kellet bemutatnia első bravúrját

Polényi

lövését védve. A Szeged a 96. percben szerezte meg a vezetést: egy szöglet után

Germán

nem hibázott, öt méterről csúsztatott kapuba. 0-1 A hosszabbítás első 15. percének a végén

Hamar

tudására volt ismét szüksége a hazai gárdának, egy újabb veszélyes fejes ezúttal

Dombaitól

és bravúr az újvárosi keepertől. A hátra lévő időben egy-egy lehetőség adódott mindkét oldalon, de tornáznia már nem kellett egyik kapusnak sem. Ezzel a győzelemmel a Szeged 2011 a legjobb 32 között van a kupában. Az október 30-i negyedik fordulóban pedig akár már élvonalbeli ellenfél is jöhet!!!

Labdarúgó magyar kupa 3. forduló:

Termálfürdő FC Tiszaújváros – Szeged-Grosics 0-1 (0-0, 0-0) h.u.

Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Szőts Gergely (Farkas, Butkai).

FC Tiszaújváros:

Hamar – Polényi, Nagy Cs., Fodor, Molnár F. Z., Sápi (Bussy 29’, Horváth 54’), Lippai, Kerekes, Molnár L., Kovács P., Dávid. Vezetőedző: Koleszár György.

Szeged 2011:

Belecan – Kéri, B. Kapic (Szabó Cs. 60’), Gadó, Zabari, Markovic, Dombai, Ács (Kovács B. 120’), Kis (Pászka 114’), Geiger, Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.

Germán (96’).

Horváth (107’), Molnár F. (116’), illetve Kis (34’), Dombai (112’), Belecan (119’). Nyilas Elek:

"Nagyon örülök neki, hogy jó meccset vívtunk a Tiszaújváros otthonában. Szerencsére egyre többször tudunk irányítani, a mi akaratunk érvényesül a találkozókon, helyzeteket alakítunk ki. Fölényünk sajnos ma csak a hosszabbításban domborodott ki, gólokban nem mutatkozott meg. Összességében úgy vélem, a jobbik csapat jutott tovább."