Női futball: győzelem helyett váratlan vereség a legvégén + FOTÓK

2013. május 13., hétfő
szak_hegyvidek_05_szzs

Győzelemre készült a Szegedi AK, de keserű csalódás lett a Hegyvidék elleni rájátszásmeccs vége.

A számos hiányzóját nélkülöző csapatok szombat délutáni szegedi összecsapásán fizikai fölényét kihasználva a Hegyvidék lépett fel támadólag az első negyedórában, előbb

Szil Tünde

mozgott kifelé a játékszerrel a bal szélre, ahol két védőt is kicselezve befelé húzott és jól fedezve a labdát beadásra készült, amikor a kétségbeesett védők hátulról akasztották. A játékvezető a büntetőpontra mutatott, a sértett pedig a jobbra vetődő kapust becsapva magabiztosan vágta a bőrt a jobb sarokba (1-0). A 25. percben emberelőnybe is kerültek a hazaiak, miután

Patocskai Rita

igyekezett kifelé szorítani

Németh Felíciát

a tizenhatoson kívülre, ám a vendégek játékosa visszakönyökölt, a hazai labdarúgó pedig vérző szájjal a földre került, le is kellett cserélni, míg a vétkest azonnal kiállította a játékvezető. A 37. percben

Miklós Gabriella

ívelt középre, ahol

Lipták Lilla

lekészítette, Szil pedig ballal rálőtte a játékszert, de a löket fél méterrel elkerülte a bal felső sarkot. A 39. percben Lipták ütötte be a bőrt az üresbe Szilnek, aki meglépett a bal szélen, majd két védőtől szorongatva nagyszerűen adott középre, majd egy röpke fejpárbajt követően a hosszú kihagyás után visszatért

Baksa Katalint

találta meg, aki csak centiméterekkel stukkolt a jobb kapufa mellé. A 45. percben Miklós ívelt be lágyan egy szabadrúgást a jobb oldalról, amelyet ismét Baksa fejelt rá, ám

Novotny Gréta

óriási bravúrral védett - a kipattanó labdára

Lévai Nikolett

érkezett, de közelről a kapusba lőtt. Az ezt követő sarokrúgást

Harcel Boglárka

ívelte be, de Lévai Nikolett fejesét ismét hárította Novotny.

A 48. percben egy jobb oldali hazai bedobást követően lábról lábra járt a labda, majd Szalai Ágnestől Szilhez került, aki tolt egyet rajta, majd 18 méterről ballal ráhúzta a rövid sarokra, a vendégkapus azonban a helyén volt. Az 50. percben Szalai kapott egy indítást a bal oldalon, amely azonban kissé hosszúnak bizonyult. Az 51. percben aztán egalizálni tudott az emberhátárnyban játszó Hegyvidék, amikor egy támadást követően Földesi kapus hárított, de védői röviden szabadítottak fel, így a középpályáról szabadon érkező Molnár Rózsa az épphogy feltápászkodó hazai hálóőr felett 20 méterről emelt a hálóba (1-1). A 60. percben Szalai húzott el a jobb szélen, és pontosan tálalt a középen érkező Baksa elé, aki óriási helyzetben rosszul ért a labdához. A másik oldalon Földesi védett kétszer egymás után magabiztosan, majd a 70. percben Miklós jobb oldalról ívelt kapura, de Novotny bravúrral kitolta a labdát a jobb felső sarokból. A szögletet a védők kifejelték, de Miklós 20 méterről rálőtte a kipattanót, ami mellé szállt. A 72. percben Harcel Boglárka ívelt be egy szögletet a vendégkapu előtt, majd Lipták Lilla fejelte rá a labdát, ami lepattant a kapus előtt. Novotny először rosszul nyúlt hozzá, de másodszorra megszerezte - igaz, már a gólvonal mögül, a bíró azonban továbbot intett... Tovább daráltak a szegediek - a 74. percben Miklós, majd 2 perccel később Szil veszélyeztetett. A 80. percben Baksa kapott egy jó labdát középen, amivel kiléphetett volna, de a védő gyorsabb volt nála, belépett a labda, és a támadó közé, azonban a menteni igyekvő kapus saját játékostársába rúgta a játékszert - a lepattanó ottmaradt az üres kapu előtt, ám a hegyvidéki védő reagált a leggyorsabban és felszabadított. Pár perc múltán Dudás Diána szenvedett hasonlóan fájdalmas térdsérülést, mint két héttel korábban Papp Dorina - a szegedi játékost is mentő vitte el végül, mint korábban csapattársát. A 88. percben Földesi újabb távoli lövést hárított. Ám az utolsó pillanatban a végig határozottan védő hálóőrt is elhagyta a szerencséje. A 90. percben Dénes futott el a bal szélen, előbb Harcelt cselezte ki, majd a keresztező Kardos Bernadettel ütközött, de így is be tudta ívelni a kapu elé a labdát, ahol a jó ütemben egyedül érkező Bíró Nikolett a vert helyzetben lévő hazai kapus mellett a hálóba tudott passzolni (1-2). Így végül a várt győzelem helyett fájó vereséget szenvedett Cserenkó Szabolcs együttese papíron verhetőnek számító ellenfelétől, amivel gyakorlatilag minimálisra csökkent annak esélye, hogy a csapat a bajnoki 6. helynél előrébb végezzen - jóllehet már a felsőházi rájátszásba kerülés és ez a pozíció is felülmúlja az előzetes várakozásokat. Legközelebb május 18-án 15 órától a bajnoki címvédő és 5 fordulóval a vége előtt 9 pontos előnnyel a tabellát vezető, tehát valószínűleg idén is bajnok MTK csapatát fogadja a Szegedi AK.

Női labdarúgó NB I felsőházi rájátszás 5. forduló:

Szegedi AK - Hegyvidék SE 1-2 (1-0) Szeged, Felső Tisza parti stadion, Fű2, 100 néző. Vezette: Bartucz F. (Bartucz T., Hideg). SZAK: Földesi - Kardos, Harcel, Miklós, Szil, Szalai, Lévai, Lipták (Vékes 75'), Nagy Dzs. (Végh 55'), Patocskai (Dudás 29'), Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs Hegyvidék: Novotny - Jánosik, Tóth E., Bíró, Németh F., Kajdy, Kovács Zs., Molnár R. (Horváth T. 70'), Dénes, Staar, Kovács N. Vezetőedző: Korcsogh Orsolya. Gól: Szil (19' - tizenegyesből), ill. Molnár R. (51'), Bíró (90'). Sárga lap: Dudás (38') Kiállítva: Németh F. (25') Cserenkó Szabolcs: "Viszonylag gyorsan megszereztük a vezetést az első félidőben egy jogos tizenegyessel, majd utána történt egy kiállítás a vendégcsapatnál, ami sajnos minket zavart meg jobban. Abszolút nem játszottuk az előzetesen megbeszélt dolgokat, és a passzjátékunk sem érvényesült. A mai mérkőzésen abszolút nem ezt vártam a lányoktól. Gratulálok a Hegyvidéknek, hiszen emberhátrányban is rúgtak két gólt, míg mi csak egy találatot tudtunk elérni." Korcsogh Orsolya: "Nagyon örülök, hogy megnyertük ezt a mérkőzést, mert az utóbbi hetekben nem úgy álltunk a dolgokhoz, ahogy kellett volna. Ezen a héten próbáltunk egy kicsit visszazökkenni a rendes kerékvágásba... Mivel eddig a rájátszásban csak vereségeink voltak, ezért nagyon kellett nekünk ez a győzelem. Remélem, hogy ezt követően most már fel tudunk állni, bár ez a meccs is eléggé nyögvenyelős volt, emberhátrányba kerültünk az első félidő közepén, és emiatt eléggé megzavarodtunk. A második félidőben viszont odatettük magunkat, talán a szerencse is mellénk állt, és megnyertük a meccset!"