Labdarúgás: döntetlennel búcsúzott Dóra és Meszes + FOTÓK

Kiegyenlített találkozón, harcos játékkal szerzett pontot az élmezőnyben vitézkedő Csanádpalotától az FK 1899 Szeged.

A szurkolók csapata

Dóra Jánost

Meszes Csabát

, az FK Szeged két oszlopos tagját búcsúztatta a Csanádpalota elleni mérkőzésen, s ennek jegyében az ünnepelt Dóra nem is vacakolt sokat, már a második percben elképesztő ziccerbe kerülve kevésen múlt, hogy nem szerezte meg a vezetést a diszkoszvetősöknek. A folytatásban további ziccerek maradtak ki a kék-feketék részéről, míg végre

Füle Mátyás

bizonyult eredményesnek egy remek átlövésből. A román légiósok hadával megtűzdelt, bajnoki címre sem esélytelen vendégek - bár kissé motiválatlannak tűntek - igen veszélyes helyzeteket alakítottak ki a hazai kapu előtt, ám vagy pontatlanságaik, vagy

Brunczvik

kapus állta útját kísérleteiknek. Egészen a második félidő közepéig nem is tudták bevenni a határozott hazai portás kapuját, ám ekkor egy védelmi hibát kihasználva

Siclovan

egalizált. A folytatásban mindkét fél próbálkozott becsülettel, nyoma sem volt, hogy a két gárda egészen más pozíciót foglal el a tabellán, amely tény kétségkívül a szegedi alakulatot dicséri. A vége igazságos, 1-1-es döntetlen lett, a hazaiakat a szép számú szegedi ultrák még sokáig éltették, miközben a vendégek már a találkozó vége előtt odahagyták a kispadot, s játékosaik is pillanatok alatt elillantak a végső sípszó utáni pillanatokban... A már biztosan bennmaradó Hüvös-legénység e szezonbeli utolsó mérkőzését június 2-án 17 órától vívja Röszkén, míg a Csanádpalota ugyanebben az időpontban a SZVSE-t fogadja.

Labdarúgó megyei I. osztály 28. forduló:

FK 1899 Szeged - Csanádpalota FC 1-1 (1-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 150 néző. Vezette: Dobai János (ifj. Tóth II. Sándor, Szalai Szabolcs).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Fejes (Meszes 65'), Turján, Sipos, Degovics, Szalai, Forró (Nagy 84'), Imre (Csuka 76'), Lajkó (Gyurkovics 69'), Dóra J. (Dedovics 89'), Füle.

Hüvös Gábor.

Csanádpalota:

Burian - Tambor, Vladan, Szellelki, Halász, Veréb, Cotuna, Gabor (Erdélyi 50'), Corbu, Siclovan, Pavel.

Megbízott edző:

Putárik György.

Füle (25'), ill. Siclovan (55')

Fejes (28'), Turján (55'), Sipos (74'), ill. Tambor (51'), Erdélyi (78'). Hüvös Gábor:

"A helyzetek és a mérkőzés alapján igazságos döntetlen született, egyik fél sem élvezett előnyt, vagy szenvedett hátrányt. Jól játszottunk, ellenfelünk is, összességében egy jó meccset vívtunk. Ez a találkozó számunkra azonban inkább arról szólt, hogy két nagyszerű sportember, Dóra János és Meszes Csaba hagyta abba a labdarúgást az FK felnőtt csapatában. Tiszta szívből köszönök nekik mindent, amit a csapatért és a klubért tettek pályájuk során."

90' A játékvezető nem hosszabbít egy pillanatot sem. 89' Dedovics jön a vastapssal levonuló Dóra János helyére. Meghatott pillanat, könnyeivel küzküdve jön le és öleli meg Hüvös mestert az FK csatára. 88' Dóra János kap remek labdát a kapu torkában, löbböl, de lehúzza Burian 87' Csuka 25 méterről futtából nagy erővel suhint, Burian fogja. Cotuna megmozdulását vitatják a hazaiak, nincs sárga. 84' Nagy jön Forró helyett. 80' Csukát rúgják fel az alapvonal közelében, de kifelé int a játékvezető. Nagy készülődik. Dóra Jánost éltetik az ultrák. 78' Meszes védi magát, amikor a 16-oson belül Veréb bombázna közelről kapura. kezet reklamálnak a vendégek, a spori továbbot int. Aztán indítana az FK, de lerántás a félpályán, Erdélyi kap sárgát. 76' Imre Zoltánt váltja Csuka a hazaiaknál. 74' Heves indulatokat váltanak ki az egyik román légiós könyöklése, s reklamálásért végül Sipos kap sárgát. Olaj a tűzre. 72' Reklamál hevesen a vendég csapat, köztük az eltiltott Lakatos edző is, amikor egy támadójuk esik el a hazai 16-oson belül. 71' Pavel kap remek kiugratást, aztán a hazai 16-os sarkáról emel a hosszúra, Brunczvik lehúzza. 69' Gyurkovics Lajkó helyett jön. Előtte lesen intik le a ziccerben kapura törő Pavelt. 67' Megérkeztek pár perce a Szeged 2011 meccsről is az ultrák, mostmár minden irányból nagy szurkolás van. Gyurkovics készülődik a hazaiaknál. 65' Hazai szöglert száll be, a felsőléc előtt tisztáz Burian. Meszes Csaba jön Fejes hellyett. 61' Elkezdett esni az eső, miközben Brunczvik húz le egy vendég szögletet. 55' GÓÓÓL!!! 1-1! Az iménti eset után azonban eladja a labdát az FK, Siclovanhoz kerül a hazai 16-os jobb sarkánál, a védő későn reagál, a román támadó pedig beemeli a labdát a kinn álló Brunczvik felett a jobb alsóba, 1-1. Turján kap egy sárgát. 54' Corbu tör be lendületesen a hazai 16-oson belülre balról, de az alapvonalnál szabályosan szerelik. 52' Tambor remek lasztijával középen Pavelt intik le kérdőjeles lesen. 51' Imrét vágják fel a 16-oson kívül jobbra, Tambor kapja a sárgát. A szabadrúgást kifejelik. 50' Gabort váltja Erdélyi Mátyás a Csanádnál. Ezzel a vendégek cseréik 50%-át ki is használták. 47' Degovics viszi fel a jobb oldalon a labdát, középre ível a védővel egyszerre fejelne ziccerben Szalai, de a bekk jobb helyzetben, aztán kikeveredik a labda, szöglet. De mégsem, kirúgás, pedig a védő rúgta i. 46' A vendégek kezdik a második félidőt. "Köszönjük, Jani!" - ez a második félidő transzparense az ultráktól a búcsúmeccsét játszó Dóra Jánosnak címezve. SZÜNET!45' Nem hosszabbít a spori, nincs is miért. 44' A feltámadó hideg szélben egy kis kakaskodás, Dóra és Szellelki kap szóbelit. 40' Kiegyenlített a mérkőzés, kissé motiválatlannak tűnik a Csanádpalota, ugyanakkor nagyon lelkes az FK. 35' Pavel nagy lövése tiszta helyzetből 15 méterről, Brunczvik nagyot véd. A kipattanóra Corbu robban, a rövid kapufára lő 2 méterről. A második hullámú támadást lesen intik le. 32' Szellelki lő élesen be egy labdát jobbról, de Sípos levadássza. Aztán ismét a jobb oldalon Corbu kerül helyzetbe, keresztbe lő el a kapu előtt. 30' Ígéretes akciót vezet fel Szalai a jobb oldalon, majd átkeveredik a labda balra, miután középen nincs ember még, Degovics centerez aztán, majd a lekészített labdát Imre suhintja mellé 20-ról. 28' Fejes húz vissza egy vendég játékost, sárga a jutalma. 25' GÓÓÓL!!! 1-0! Egy szépen kibontakozó hazai akció végén 17 métere a kaputól Füle elé kerül a labda, aki leveszi, majd kilövi a hosszú alsót, hiába vetődik Burian! 1-0! 23' Buriannak most egy veszélyes hazai löketet kell hárítania. Nem ijed meg az FK a légiósok hadával felálló bajnoki címre hajtó Palotától. 21' Veszélyes csanádpalotai szöglet után Brunczvik lép fel határozottan. 18' Szalai ismét, remek ütemben ugrik ki, elfekteti a kapust, elhúzza mellette, de Burian lelopja a labdát a lábáról, hiába esik nagyot a 16-oson belül. 17' A felfutó Szalai elől húz le egy labdát Burian. 15' A jobb szélről beívelt labdát Dóra János senkitől sem zavartatva fejelheti kapura, de a középre tartó stukk Buriané. 13' Siclovan fut keresztbe az egész hazai védelem előtt, majd gyengén gurít, Brunczvik így is csak szögletre tisztáz. 12' Corbu hatalmas labdát kapva ugrik ki a védők közül a hazai 167-oson belül, majd kapásból fölé bombáz. Cifra román káromkodások a pálya szélén. 10' Lajkó a szélen megy el, középre ívelésére Dóra János érkezik, az íves fejest lehúzza Burián. 5' Két vendég szöglet, utóbbi után Vladan fejese akad el egy szegedi lábba az ötösön. 2' Dóra János kap forintos labdát a 16-os előtt, elgurít a kivetődő Burian mellett, és majdnem megvan a vezetés, de a hosszú kapufát találja el, az ismétlés kimarad. 1' Az FK kezdi a meccset. A hazaiak fehér felső, fekete nadrág és sportszár, a vendégek kék mez és nadrág, valamint fehér sportszár szerelésben lépnek pályára. 19.10: Hüvös Gábor vezetőedzőt éltetik a szurkolók, akikhez most oda megy a csapat és nekik fogadkozik. 19.05: "Büszkék vagyunk rátok!" - hirdeti a szegedi alakulat ultratáborának transzparense, amely egyrészt a két búcsúzónak, Dóra Jánosnak és Meszes Csabának, másrészt nyilván a csapatnak is szól. Az ultrák hűségét tekintve a csapat is büszke lehet szurkolóira! 19.00: ...és máris a Felső Tisza parti műfüves pálya mellől jelentkezünk, ahol rövidesen az FK Szeged vív meg a Csanádpalota egységével. 19 órakor Dobai János sporttárs sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály utolsó előtti fordulóját 58 ponttal a harmadik helyről várja a Csanádpalota, melynek mindenféleképpen győznie kell Szegeden ahhoz, hogy megőrizhesse, biztosíthassa érmes pozícióját. A házigazda FK 1899 Szeged gárdája múlt héten kiskundorozsmai sikerével megváltotta jövő évi élvonalbeli tagságát, így a kilencedik helyről teljes nyugalommal focizhat. Aligha tévedünk, ha a tavasz tapasztalatai alapján háromesélyesnek véljük a villanyfényes csúcstalálkozót.