Kézilabda: az SZKKSE helyett az Orosháza örülhet az 5. helynek

2013. május 28., kedd
kszse_szkkse01_gs

Az 5. hely megszerzéséért csatázott Orosházán az SZKKSE a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjában idei utolsó meccsén. Nem sikerült.

Az előzetesen a 6. és a 7. helyen álló csapatok csatáját

Marosán György

tanítványai kezdték jobban, eredményes beállójátékuk, valamint

Dobó Mónika

kiváló kapusteljesítménye révén sikerült stabil, 2-3 gólos előnyre szert tenniük, ám ezt a vendéglátók a szünetre le tudták dolgozni, s 14-14-gel fordultak a felek. A második félidő elején egy pillanatra átvette a vezetést a hazai gárda, ám a rutinosabb szeged-kiskundorozsmai alakulat visszaszerezte előnyét és sikerült újfent gólokkal meglépni a riválistól. A félidő derekán ismét felzárkóztak a hazaiak, majd a védekezést váltó vendég csapattal szemben gyors játékra átállva ismét előnybe kerültek, amelyet aztán a végéig meg is tudtak őrizni, végül 26-25-ös győzelmet aratva a mieink felett. Emiatt az Orosháza örülhet a bajnoki 5. pozíció megszerzésének, az SZKKSE a 7. helyen zárta szezont. A juniorok meccsén tízgólos, 42-32-es hazai siker született, dacára a szegedi

Kádár Csenge

14 góljának. Az SZKKSE junior csapata a 11. helyen zárt.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 26. forduló:

Orosházi NKC – Szeged KKSE Chance-Exicom 26-25 (14-14)

Orosháza, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Alapi, Kovács.

Orosházi NKC:

KOTHENCZ – Kovács, Elhardt 3, DOMOKOS 5, Fazekas 1, Szász 2, Ravasz 2.

Fodor (kapus), Raffai-Such, GERZSÉNYI 5, ANTAL 6, Farkas 2, Dancsó.

Száva Flórián.

SZKKSE:

DOBÓ - Zsibrita 1, Velky 4, Lehmann-Dobó 4, Karsai 5, Aron 6, ZSILÁK 4.

Kovács (kapus) Vér, Vadászy, Dávid, Grandjean 1, Mocsári, Huszka.

Marosán György.

4/3, ill. 3/3.

14, ill. 14 perc. Száva Flórián:

"A lányok minden dicséretet megérdemelnek, mert teljes szívvel és igazi csapatként küzdve nyerték meg a mérkőzést. Gratulálok nekik!"

Marosán György:

"Egy kitűnő csapat otthonában a mérkőzés bizonyos szakaszait uralni tudtuk, azonban fontos pillanatokban hibáztunk. Gratulálok az orosháziaknak! A magunk részéről elmondhatom, hogy számos örömteli pillanatunk volt az évben, az adott alapot megteremtettük, amire építkezve jövőre teher alatt is tudunk majd teljesíteni."