Labdarúgás: jól küzdött a SZEOL, de nem bírt az aranyesélyessel + FOTÓK

2013. április 14., vasárnap

A helyzetkihasználás döntött a SZEOL-Mórahalom és a Békéscsaba UFC mérkőzésén az U17-es II. osztályú bajnokságban. Becsülettel harcoltak a hazaiak, de nem tudták borítani a papírformát.

Kiemelt II. osztály U17 Dél-Keleti csoport 20. forduló:

SZEOL SC-Mórahalom - Békéscsaba UFC 3-6 (1-4).

Mórahalom, vezette: Szűcs Dénes (Szántó Armand László, Kószó Csaba).

SZEOL:

Behán - Horváth G., Pigniczki, Komócsin, Csala D. (Szeles), Szántó (Müller), Lajkó A., Baka, Iritz, Dobó (Tombácz), Kis L. (Visnyei). Vezetőedző: Papp Róbert.

Békéscsaba:

Kasik - Ilyés (Polonio-Guerreiro), Koncz, Tulkán, Komáromi, Lászik, Mácsai, Marton, Zámbori, Konyecsni (Szélpál), Kun (Babinyecz). Vezetőedző: Kiss László.

Lajkó, Szeles, Szántó, illetve Konyecsni (2), Mácsai (2), Marton, Szélpál Papp Róbert:

"Csak a helyzetkihasználás türközte a tabellán elfoglalt helyezéseket. Amit mi kihagytunk, azt a jó erőkből álló csabaiak kíméletlenül belőtték, ezért járnak előttünk."

Kiss László:

"Változatos mérkőzést játszottunk. Az döntött a javunkra, hogy a számtalan kidolgozott lehetőségből többet tudtunk értékesíteni. Sajnos mikor úgy éreztük, már eldőlt a meccs, több játékosom kicsit leállt, ennek eredményeként kaptunk gólokat. Minden elismerésen a hazai alakulaté, becsülettel küzdöttek."

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A Békéscsaba érvényesítette a papírformát, s 6-3-re győzött. 87. perc: GÓÓÓL 3-6! Szántó addig-addig küzdött és próbálkozott, míg sikerült betalálnia, ráadásul szépségdíjas gólt ért el. Jobbról indul befelé a tizenhatos előterében, 17 méterről lőtt, lövése védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba. 85. perc: Szántó Dániel egyfajta Guiness-rekordot állított föl, egy támadás alatt háromszor lőtt kapura, 12, 11, majd 10 méterről is tüzelt, végül szögletre mentett a portás. A korner után Szeles fejese kerülte el a kaput. 83. perc: Mácsai meg akarja verni Konyecsnit a csabai különversenyben, harmadik góljáért küzd. Pompás szóló után került helyzetbe, kísérletét Behán nagy bravúrral tudta menteni. 81. perc: Nyílt sisakkal rohamoznak Papp Róbert legényei, számos helyzetet dolgoznak ki, egyáltalán nem estek szét annak ellenére sem, hogy komoly hátrányban kerültek a szünetig. 79. perc: GÓÓÓL 2-6! Eseménydús a hajrá! Szántó kicsit önzően akart megoldani egy helyzetet, lövése mellé szállt. Az ellentámadásból kapu előtti kavarodásnál a vendégek eszméltek gyorsabban, Mácsai kotorta a hálóba a lasztit. 75. perc: Tovább rohamoznak a vendéglátók, most egyértelműen az ő akaratuk érvényesül. Szántó lépett ki ziccerben, egyedül állt Kasik kapussal szemben, ám ahelyett, hogy a kapuba vágta volna a lasztit, méterekkel fölé lőtt. Küzdeni tudásból ennek ellenére kitűnőt érdemelnek a kék-feketék. 73. perc: GÓÓÓL 2-5! Az erőfeszítések gyümölcseként végre szépített a SZEOL. Iritz indította a bal szárnyon Szántót, kinek beadását Szeles Richárd 5 méterről a kapu közepébe vágta. 72. perc: Kis Levente a védők mögé beívelt labdát át tudta venni, már csak a kapussal állt szemben, de rossz megoldást választott, mellé lőtt. 71. perc: A rendkívül aktív Kis Levente került ismét ziccerbe, 12 méterről a hosszú sarkot vette célba, alig tévedett, de labdája csak elkerülte a kaput. Becsülettel harcol a SZEOL a jobb játékerőt képviselő vendégekkel szemben, a Csongrád megyei srácok lelkesedése példamutató, ahogyan a csabaiak szervezettsége, tudatossága is. 69. perc: Szántó Dániel nagyszerű szabadrúgása jelenthette volna a szépítést, a technikás lövést azonban elképesztő bravúrral védte Kasik Viktor portás. 65. perc: GÓÓÓL 1-5! Itt az ötödik vendégtalálat, gyors ritmusváltás következményeként. Sajnos a szegedi Szélpál Norbert békéscsabai színekben a SZEOL hálóját zörgette meg... Remek labdát kapott a tizenhatoson belül, megforgatta védőjét, majd a hosszúba helyezett. 63. perc: Küzdelmes, de sportszerű mezőnyjáték helyzetek nélkül. Iritz hozta most át a középpályán a lasztit, Kis Leventét hozta játékba ezúttal a bal szárnyon, ő Lajkónak passzolt, majd érkezett a beadás, amit Kasik könnyedén húzott le. Meg kell ismételnünk, nagyon magabiztos a csabai portás, higgadtsága nyugalmat kölcsönöz a védelemnek is. 59. perc: Békéscsabai szabadrúgás-variáció halt el Behán kezében, a legurítást követően nem volt túlzottan életerős a lövés. Az első negyedóra végén azt jelenthetjük, hogy teljesen kiegyenlített a játék. 58. perc: Hazai helyzet maradt ki. Kis Levente fantasztikusan cselezett ki több embert, majd mellé lőtt. 52. perc: Mezőnyjátékkal telnek a percek, a SZEOL dominál, a csabaiak visszahúzódva őrzik magabiztos előnyüket. Nekik most már nem sürgős, nyeregben érzik magukat, az első félidőben sokat tettek a győzelemért. Látszik, remekül felkészített, egységes, összeszokott csapatról van szó. A hazai gárdának nyilván mások a céljai a bajnokságban, ugyanakkor szembetűnő, hogy Papp Róbert vezetésével jó munkát végeznek ők is. Ha picit rutinosabbak lesznek, és kevesebbet hibáznak, még szép eredményeket érhetnek el ebben a pontvadászatban is. 47. perc: Feljebb tolta a védekezését a SZEOL, megpróbál szépíteni. Nagyszerűen harcolnak a hazaiak, látszik, sokat fejlődtek az utóbbi hónapokban. 46. perc: Nincs miért szégyenkeznie a jól küzdő SZEOL-nak, ezzel együtt is jó lenne szépíteni a második felvonásban. A vendégek erejét jelzi, hogy a Grosics Akadémia, a SZEOL-Tisza Volán SC és a Hódmezővásárhelyi FC "A" csapatával hatalmas versenyt vívnak a dobogós helyekért, sőt, akár az aranyéremért. Amennyiben itt nyernek, akkor legalább délutánig (a gyulaiak ekkor Szolnokon vendégszerepelnek) egyenesen a tabella élére ugranak! A szünetben hármat cseréltek a vendégek: Konyecsni, Ilyés és Kun hagyta el a pályát, s három igen minőségi futballista, Szélpál, Polonio-Guerreiro és Babinyecz folytatja. Szünet.45. perc: Kis Leventét ugratták ki, aki a kifutó kapus fölött átemelte a labdát, ami centikkel a ketrec mellett hagyta el a játékteret. Kitört a szünet. 43. perc:GÓÓÓL 1-4! A parázs végjáték a csabaiaké. Miközben kitámadtak a hazaiak, ismét a vendégek találtak be. A SZEOL az ellenfél térfelén adott el labdát, Konyecsni a félpályáról indulva négy védőt vert át, majd egészen a kapuig tört, s a hálóba lőtt. 42. perc: A fehér mezesek kontratámadása végén Mácsai verekedett ki magának lövőhelyzetet, rá is durrantotta, de a kísérlet elkerülte Behán ketrecét. 41. perc: Továbbra is többet támad a SZEOL, de magabiztos kapusával az élen jól áll a lábán a csabai védelem. 38. perc: Újabb veszélyes vendégszögletet sikerült megúszniuk Pigniczkiéknek, kirúgással folytatódhat a játék. 36. perc: Cseréltek a hazaiak, Csalát Szeles váltotta. Baka lépett így vissza a védelem bal oldalára, Szeles játszik középpályán. Egyre több labdát szereznek a SZEOL-osok, Iritz, Szántó, Dobó és Kis keverget folyamatosan a Békéscsaba büntetőterületének környékén, nagyobb helyzetet azonban nem tudtak kialakítani az elmúlt percekben. 32. perc: Picikét visszább állt a Békéscsaba, a SZEOL vette át a szervezést, sok passzal, a labdát megbecsülve építkeznek a láthatóan összeszokottabb ellenféllel szemben. Az utolsó átadásokba csúszik hiba rendre a fehér mezesek tizenhatosa táján, ott kellene jobban összpontosítaniuk a Csongrád megyei legényeknek. 30. perc: SZEOL-lehetőségek jelzik, nem adták fel a hazaiak. Az agilis Kis Levente nagyot küzd a védőkkel, a jobb szárnyon többször próbált betörni, s amikor szerelték, mindig ment tovább, hogy visszaszerezze a labdát. Szántó pazar szabadrúgása a kapufáról vágódott le. A túloldalon Behánnak is bravúrosan kellett védenie egy csapai próbálkozást. 25. perc: GÓÓÓL 1-3! Csala sérült meg, ápolásra szorul. Közben egyértelműen fölénybe került a Békéscsaba, sorra rúghatta a szögleteket. Egy ügyes kornert követően védőkről a lecsorgó labdát Marton sodorta a hálóba. Két gól már a vendégek előnye. Csala viszont jelzi, tudja folytatni a játékot. 21. perc: Ismét Konyecsni, a vendégek egyik legaktívabb játékosa került helyzetbe, lőtt, ezúttal fölé. A SZEOL próbál magasabb sebességi fokozatba kapcsolni. Szántó beadása Baka feje fölött szállt el, a túlsó oldalról Horváth tehette vissza, így már eljutott Bakához a bőr, aki gyorsan tüzelt is, Kasik kapus szépen hárított. 17. perc: Továbbra is mezőnyjáték több békéscsabai veszélyeztetéssel. Egy átlövésük pattant le a védőkről ebben a pillanatban, ebből Dobó indulhatott előre a bal oldalon, centerezését Kasik kapus ügyesen csípte el. 12. perc: Bal oldali SZEOL-akció végén sikerült blokkolniuk a csabai védőknek, parázs tíz perc után megnyugodni látszanak a kedélyek. Főként a vendégek tartják a labdát, igyekeznek pozíciós játékot felépíteni, járatják a lasztit, míg Papp Róbert tanítványai elsősorban a gyors megindulásokra, ellencsapásokra apellálnak. 9. perc: GÓÓÓL 1-2! Potyognak a gólok! A hazai eladták a labdát kapujuk előterében, Marton szerezte meg, Konyecsnihez passzolt, aki két védő között lépett be, majd a hosszú sarokba lőtt. Három perc alatt fordítottak a látogatók. 8. perc: GÓÓÓL 1-1! Egyenlített a Békéscsaba. Kun ment el a bal szárnyon, Mácsait hozta játékba, aki beforgatta emberét a tizenhatoson belül, majd kilőtte a hosszú sarkot. 6. perc:GÓÓÓL 1-0! Iritz indította Szántót, kinek beadását Lajkó András nagyon szép ívelt fejessel juttatta a jobb felső sarokba, vezet tehát a hazai gárda. 5. perc: Intenzíven kezdték a meccset a felek, a pálya közepére szűkítik a játékterületet, feltolják a védekezésüket. Gyorsan kialakultak a párok is. Kezdeményezőbb a Békéscsaba, a négy védő előtt elhelyezkedő Lászik Milán szervezi a játékot. Hazai oldalon Kis Levente húzódott fel centerbe, középen Szántó Dániel és Iritz Nimród mozgatja az együttest. 2. perc: A két mestertől megtudtuk, 4-3-3-as alapfelállásban harcol majd a SZEOL és a Békéscsaba is. 1. perc: A hazai együttes kék-fekete szerelésben lép pályára, míg a vendégek tiszta fehérben játszanak a mórahalmi füves pályán. A játékvezetők neonsárga-feketében pompáznak Szűcs Dénes sporttárs vezetésével. A Békéscsaba kezdte a játékot. 9.30: Köszöntjük a kedves olvasókat ezen a szép napsütéses, tavaszias vasárnapon, ahol az ebéd előtt egy U17-es futballmérkőzést kínálunk önöknek. A kiemelt II. osztályú országos bajnokság Dél-Keleti csoport 20. fordulójában a SZEOL SC-Mórahalom a Békéscsaba UFC-t látja vendégül. Mindkét gárda jó formában futballozik tavasszal. A SZEOL két győzelem mellett egy vereséget könyvelhet eddig el, míg a csabaiak háromszor nyertek, s csak egy döntetlen "rontja" a mérleget. A hazai alakulat 9 pontjával a tizenegyedik a tabellán, míg a papírforma szerint esélyesebb vendégek 34 pontjukkal a negyedikek. Persze tudjuk, a papírforma azért van, hogy boruljon!

A II. oztályú U17-es bajnokság Dél-Keleti csoport 20. fordulójában a SZEOL-Mórahalom a Békécsaba UFC-t látja vendégül. Mire megy a tizenegyedik a negyedikkel? Ez is kiderül élő közvetítésünkből. Beharangozó írásunk ide kattintva érhető el.