Labdarúgás: "agyonnyert" meccsen szoros mórahalmi diadal

2013. április 13., szombat
labdarugas_partjelzo_jatekvezeto_gs

Háromhetes zsúfolt programjának nagykőrösi állomásán hősies csatát nyert szombat délután a Mórahalom VSE gárdája az NB III Alföld csoportjában.

A Csongrád megyei csapatok közül a harmadosztályban legjobban álló mórahalmiak tavaszi jó sorozata Tökölön szakadt meg múlt héten (0-2), ám

Csák Zoltán

legényei győzelmi szándékkal utaztak a dobogóért nagy harcban álló nagykőrösiekhez, akik legutóbb Gyulán szaladtak bele egy nagy verésbe (0-6). Álomszerűen kezdődött a találkozó a vendégek számára, egy ügyesen perdített labdát

ifj. Csák Zoltán

magabiztosan lőtt a hazai hálóba alig egy perc elteltével, ám a remek kezdést rémálomszerű folytatás követte, mivel rövidesen egy keresztbe passzolt labdáról három mórahalmi védő maradt le, s a hosszú oldalon érkező

Szluka

a hálóba továbbított, ezzel egyenlítvén (1-1). A szünetig azonban a bátran támadó, s mezőnyfölényben is játszó homokháti alakulat ismét előnybe tudott kerülni, amikor

Joseph Ngalle

jobb oldalról ívelt be egy szögletet, amelyre

Beke Norbert

kapus rosszul jött ki, s az egyik védőről felpattanó labdát

Magyar György

az üres kapuba fejelt (1-2). Fordulás után a gólelőny emberelőnnyel is kiegészült a vendégeknél. Ifj. Csák remekül lépett ki a jobbösszekötő helyén, eltolta a labdát a kifutó Beke kapus mellett, ám a hálóőr letarolta a fiatal mórahalmi támadót, jogosan villant a piros lap. A tíz emberre fogyatkozott a Nagykőrös hátránya ezután tovább nőtt, mivel nem sokkal később Ngalle lépett ki ügyesen a védők közül, majd higgadtan a kapuba passzolt a kifutó kapus mellett (1-3). A 70. perctől kezdett egyre feszültebbé válni a találkozó, amelyet Csák Zoltán tanítványai többször is végleg eldönthettek volna. Faragó nem kevesebb, mint háromszor vihette egy az egyben a kapusra a labdát, de egyik ziccerből sem lett gól. Nem úgy a túloldalt, ahol egy előreívelést követően a csereként beállt

Udvari

nem tudott felszabadítani, s csak szabálytalanul tudta szerelni az elé belépő hazai támadót, tizenegyes! A jogosan megítélt büntetőt

Schrancz Balázs

értékesítette magabiztosan (2-3), s ezzel pokoli tíz perc elé nézhetett még emberelőnyben is a Mórahalom. A Kinizsi nagyon nagy energiákat mozgósított az egy pont megmentésére, ám kísérleteik végül kudarcot vallottak, maradt a 3-2-es vendég diadal. A vasárnapi mérkőzések lejátszásig e győzelmével a Mórahalom végre előrébb lépett a tabellán, ahol jelenleg a 7. helyet foglalják el Gahwagi Nebilék, akik menetelésüket legközelebb egy hét múlva, április 20-án, szombaton folytathatják, hazai pályán, a 17 órakor kezdődő Vecsés elleni mérkőzéssel.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 19. forduló:

Nagykőrösi Kinizsi TL FC - Mórahalom VSE 2-3 (1-2)

Nagykőrös. Vezette: Vörös (Tóth Cs., ifj. Péter Szabó)

Nagykőrös:

Beke - Szabó T., Horváth G. (Schrancz 46'), Pető, Petrezselyem, Hegedűs (Szebellédi 54'), Petric, Pintér (Rónaszéki 54'), Szluka, Háda, Tóth M.

Játékos-edző:

Tóth Mihály.

Mórahalom:

Kovács K. - Mészáros, Sarnyai (Kothencz 15'), Udvari, Podonyi - Vojnic-Zelic - ifj. Csák, Ngalle, Magyar, Gahwagi (Domonkos 64') - Faragó (Szűcs 77').

Csák Zoltán.

Szluka (7'), Schrancz (77' - tizenegyesből), ill. Csák (2'), Magyar (14'), Ngalle (61').

Petric (63'), Schrancz (83'), ill. Mészáros (71').

Kiállítva:

Beke (53'). Csák Zoltán:

"Egy 'agyonnyert' meccset tudtunk szorosra hozni, de ennek ellenére rettenetesen örülök e három pontnak, mert a folytatás szempontjából lélektanilag óriási jelentőséggel bír számunkra."