Labdarúgás: győzelemmel debütált Tóth Ákos a Volán kispadján + FOTÓK

2013. március 9., szombat

Fegyelmezett játékával megérdemelt győzelmet aratott a Tisza Volán SC Szeged együttese a tabella második helyén álló Tököl ellen a tavaszi NB III-as rajton.

Nagy várakozás előzte meg a hazaiaknál

Tóth Ákos

vezetőedző bemutatkozását, akinek csapat azonban nem okozott csalódást télen érkezett mesterének. A kezdeti tapogatózások, s pár veszélyes tököli helyzetet követően

Beretka Péter

átlövésével szerezte meg a vezetést a Tisza Volán - ez a helyzet is épp

Dongó Dénes

nagyszerű védését követően alakulhatott ki, a szegedi portás a meccs legnagyobb tököli ziccerét hárította. A folytatásban kiegyenlítettebb játékot mutattak a felek, Szélpál Tamás a jobb szélen azonban többször is remek helyzetbe került, ami után a társak előtt adódott lehetőség bevenni a zavarba hozható Balázs kapus hálóját - sajnos eredménytelenül. A félidő hajráját megnyomták a vendégek, ám a fegyelmezett hazai védekezéssel, s Dongó határozott fellépéseivel nem tudtak mit kezdeni. A fordulás után a játék képe annyiban változott, hogy a cserékkel frissített Tököl még annyi helyzetig sem jutott el, mint az első játékrészben, uralta a mérkőzést a Volán, s ez a végjátékban a Szélpál értékesítette ziccernél csúcsosodott ki, s ekkor a találkozó is végleg eldőlt (2-0). Tóth Ákos és segédje,

Siha Zsolt

tehát győzelemmel debütáltak a Tisza Volán kispadján. Következőleg egy hét múlva, március 16-án 15 órától lesz lehetősége a kék-fekete seregnek pontjai gyarapítására Soroksáron, majd a következő hazai mérkőzésen azután egy héttel, március 23-án, ugyancsak 15 órától a Nagykőrös ellen, akikkel szemben lesz miért revánsot vennie Beretkáéknak.

A mérkőzés felvételét a Telin Televízió is műsorára tűzi kedd este 18 órától!

Az NB III Alföld csoport 14. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged - Tököl VSK 2-0 (1-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 250 néző. Vezette: Benyovszki Zoltán (Takács Tamás, Belicza Bence Péter).

Dongó - Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald - Dargó - Szélpál (Puhalák 85'), Mucsi (Boros 86'), Szilágyi, Beretka - Rácz (Szabó D. 61').

Tóth Ákos.

Tököl:

Balázs - Barbai, Váradi, Hacker, Polgár, Palásti, Balogh Z. (Radnics 76'), Langó, Horváth R. (Hasenauer 70'), Harsányi, Paluska.

Hollik András.

Beretka (11'), Szélpál (84')

Szilágyi (33'), Kormányos (78') ill. Harsányi (12'), Polgár (19'). Tóth Ákos:

"Nagyon örülök hogy sikerült győzelemmel rajtolnunk Siha Zsolt kollégámmal a Tisza Volánnál. Nem vártunk könnyű meccset, nem is volt az. Kulcsfontosságú volt, hogy egy óriási ziccert hárított Dongó Dénes, és rögtön ezután be tudtunk találni. A mérkőzés egészére igaz, hogy jobbak voltunk, többet támadtunk, s ahogy telt az idő, egyre tanácstalanná vált az ellenfél, a második félidőben nem is akadt helyzetük."

92' Vége a mérkőzésnek, Tóth Ákos győzelemmel debütált a Volán kispadján! Gratulálunk! 89' Az utolsó percekben két lesgyanús szituáció, be is inti a közelebbi partjelző. E döntéseit keresetlen, és nyomdafestéket nem tűrő kifejezésekkel illeti a vendégek kispadja. 86' Lejön Mucsi is, Boros a helyén. Mindkét lecserélt szegedi nagy tapsot kapott a kilátogatóktól - megérdemelten. 85' A gólszerző aztán le is jön, Puhalák váltja. 84' GÓÓÓL!!! 2-0! Rögtön az utóbbi után az indítás Szélpált találja meg, aki lerázza védőjét, majd 14 méterről higgadtan a kapouba gurít a vetődő kapus mellett! Eldőlt! 2-0! 83' Két tököli helyzet az elmúlt percekben, előbb fölé durrantanak a vendég tüzérek, majd egy indításnál esik el védője nyomorgatásában Langó, aztán kakaskodik is. 79' Langó a tizenhatos sarkától emeli be a szabadot, leszedi Dongó. Taps. 78' Beszorul a Volán, a második szögletet szabadrúgásra cserélik a vendégek. Kormányos kap sárgát egy innenső oldali szabálytalanság után. 77' Tököli szöglet után Harsányi csinál magának helyet, de nem fújják le, újabb kornert harcol ki. 76' Baloghot Radnics váltja a vendégeknél. 75' Szabó Dávid szúrt kapura egy esetlegesen elé pattanó labdáét, kevéssel pattog mellé a lövés. 72' A sarokrúgásnál a beívelésre befutó Vida száll el egy lökéstől, nincs büntető. A kikeveredő labdát sikerül visszatenni kapura, Vida feltápászkodik, a kapusról kipattan a labda, Vida megszerzi, de aztán nem tudja jól középre tenni. 71' Beretka harcol ki szögletet. 70' Horváth Richárdot Hasenauer Péter váltja a tökölieknél. 68' A túloldalról jön egy szabadrúgás a vendégeknél, Dongó csak beleüt, de vetődik a lepattanóra. Szabó Dávid gyors ellenakciója, leviszi az alapvonalig, de benn középen nem lel társat. 67' A félpályáról jobbról Váradi ível keresztbe egy szabadrúgást, Barbai ugrik ki a fogadására a védők közül, a tizenhatos túlsó sarkából kapásból suhint, kevéssel fölé. 65' Vida terül el 20 méterre a kaputól fájdalmas ordítással, de ez a sporit nem hatja meg, csak ápolás, semmi más, pedig... 64' A frissen beállt Szabótól indul az akció jobbra, majd a keresztbe szálló labdára ő érkezik a bal oldalon, kapásból a rövidre gurít, épp csak mellé. 61' Szabó Mihály Dávid váltja Rácz Dezsőt a hazaiaknál. 60' Vendég szabadrúgás után lesről ziccerben a pirosmezes támadó. 59' Szélpált, majd Szilágyit rúgják fel, utóbbi ér szabadrúgást. Beretka perdít alá 26 méterről, de az alapvonalon túlra pattog a bogyó. 55' Egy vendég szabadrúgás 26 méterről, de nem okoz gondot. 52' Jobbról beívelt labdát a másik oldalon Palásti fejel mellé. 51' Szilágyi előtt marad meg szerencsésen a labda a tizenhatoson belülre keveredve, azonnal lő, fölé... 49' Szélpál az alapvonaltól emelné be a lasztit a kapu elé jobbról, csukafejessel ment egy védő. 46' A vendégek kezdik a második játékrészt. Egyik oldalon sem történt csere a szünetben. SZÜNET!45' Hullámzó Volán-támadásokkal ér véget az első félidő. 43' Szélpál forintos labdával a jobb oldalon, visszafelé, befelé cselez, de aztán rosszul ad keresztbe. 42' Grünvald szabadrúgása 25 méterről levágódik a sorfalról, Beretka ismétel, fölé. 39' Megint Dongó, jól jön ki, öklöz. Többet támad az utóbbi percekben a Tököl, de nem kéne magunkra húzni a tabella 2. helyezettjét... 37' Dongó szed le egy újabb veszélyes lövést. Eddig kétségkívül a meccs legjobbja a magabiztos hazai kapus. 34' Gyors indítás, Szélpál a jobb oldalon, az alapvonaltól emel be középre, védő fejeli szögletre. A sarokrúgás után a kikeveredő lasztit kapásból suhintja kapura rádőlve Szélpál 18 méterről, zeng a kapufa, jön a taps a lelátóról a hazai drukkerektől - nem először. 33' Szilágyi kap sárga lapot. 40 méteres szabadrúgást húz le Dongó. 32' Horváth most egy hozzápattanó labdát tüzel rá 17 méterről, belevetődik egy védő, megpattant, Dongó vetődik rá a lasztira. Az ellentámadás vége egy fölé durrantott labda. 30' Előreszálló labdát Horváth Richárd tud fejelni kapura, Dongó lehúzza a gólvonalon. 29' Belőtt labda után Szélpál kavargat a vendég tizenhatoson belül, de szerelik. 26' Rácz és Szélpál gyors akciója, előbbi indítását középre gurítaná utóbbi, de egy védő kivágja Beretka elől. A szögletre átnyargal a pályán Kormányos, de nem találja el a csaknem hajszálpontos labdát. 24' Rácz kecsegtető pozícióban, kapja is az indítást, de gyorsabb a védője, akit aztán leránt Dezső. 22' Életveszélyes helyzetben a vendég támadók, az ötösről a hosszún érkező Harsányinak gurítanak keresztbe, akinek csak be kellene lőnie, de valahogy visszaér Dongó, lábbal szögletre ment. A sarokrúgás után egy fejes a kapu fölé. 21' Palásti szabadrúgása az oldalvonal mellől 30 méterről kanyarodik a kapunk elé, Dongó jól jön ki, s húzza le. 19' A félpályán Polgár vágja fel Szilágyit, ez is sárga. Aztán Szélpál cselezget a tizenhatos előtt, felvágják, szabadrúgás jó szögből, 18 méterről. Grünvald tekeri, éppen csak fölé. 18' Beretka fut fel a lasztival a bal oldalon, középen Rácz, de inkább lő a 9-es, kipattan, ismétlés, végül a kapusé. 15' Mucsi Máté gondol egyet 28-30 méterről, rábikázza a labdát, szép az ív, de egyenesen a kapus kezébe száll. 12' A gól után Harsányi kap sárga lapot. 11' GÓÓÓL!!! 1-0! Az iménti támadás kontrája végén a visszazáró védők között, ha jól látjuk Beretkához kerül a labda, aki laposan lő 22 méterről - egyenesen a rövid alsóba, az elmélázva vetődő kapus mellett! 1-0! 10' Langó a tizenhatoson belül helyzetben, elfekteti a védőt, majd lő, lábbal véd Dongó! 8' Szélpál harcol ki szögletet. Grünvald passza után a tizenhatos oldalától jobbról Beretka durrant a kapura, épp a középen álló kapusba. 7' A hazai tizenhatos mellől Horváth Richárd passzol hátra, középről 24 méterről Balogh Zoltán tüzel, Dongó kíséri, mellé. 6' Egyelőre a fogást keresik egymáson a felek, a kapuk nem forogtak komolyan veszélyben. 2' Kormányos fut le szinte a jobb szögletzászlóig a vendég térfélen, onnan ível be keresztbe, Rácz érkezik, magas ívben fejel fölé. 1' A Volán kezdi a találkozót. Mire ezt leírjuk, már a vendég kapus hozza játékba a labdát. 14.30: A mieink kék-fekete mez, fekete nadrág és sportszár, a vendégek piros mez (fekete ujj), fekete nadrág és piros sportszár szerelésben fognak játszani. Hamarosan kezdünk! 14.25: Túl vagyunk a bemutatásokon, bevonulnak a csapatok a pályára. Kissé párás, meleg tavaszias idő van, a szögletzászlókat szél lengeti, de nagyon nem érezzük a légfuvallatot. 14.15: Szállingóznak a nézők, talán többen lesznek mint szoktak. Az NB II-es meccs elmarad a SZVSE-pályán, ez biztos, ott jelenleg mintegy 50-en vannak kinn. Kérdéses, hogy itt emelkedik-e a nézőszám ennek hatására. 14.05: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen belevág a Volán a tavaszi hadjáratba! Pályán a csapatok, zajlik a melegítés. A 25 pontos Tököl a második, a 9 pontos Tisza Volán SC Szeged a tizenharmadik pozícióból várja az NB III Alföld csoport tavaszi folytatását. A két együttes őszi összecsapásán 1-1-es döntetlen született. Balogh Z. 11-esből szerzett találatával a tököliek szereztek vezetést a 78. percben, ám a mieink nem adták föl, s Rácz Dezső révén a 83. percben egyenlíteni tudtak. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.