Futsal: közel volt a bravúrhoz az SZTE EHÖK SE

2012. december 4., kedd

Közel volt a meglepetéshez az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata az élmezőnyhöz tartozó törökszentmiklósi ellenfelével szemben.

Az előzetes esélyek egyértelműen a gólerős, stabilan a tabella 2. helyét elfoglaló Törökszentmiklós együttesének kedveztek, akik talán emiatt is, talán kissé lekezelték a szegedi egyetemistákat. Ennek hamar megitták a levét a vendégek, ugyanis

Ferenczi András

révén már a 2. percben előnybe került az SZTE EHÖK SE, majd öt perc elteltével

Herczeg Gábor

révén már 2-0 volt a Tisza-partiaknak. A két jó sorát sűrűn rotáló vendégcsapat egy szögletvariációt követően

Horváth Sándor

góljával rövidesen szépíteni tudott, majd a 14. percben

Fekete Gábor

találatával ki is egyenlítettek (2-2). A hajrában a keményen játszó vendégeknél kigyűlt az öt hiba, ám büntetőkre már nem került sor a szünetig. A második félidőre új meccset kezdve jött ki a hazai gárda, ám Horváth révén hamar bekapták szinte már megszokott, szünet utáni góljukat (2-3). A fegyelmezetten, mély zónavédekezéssel operáló EHÖK SE azonban tartotta magát - nem utolsó sorban a hosszú lábadozása után ismét kapu elé álló

Gombos Viktor

remek védései nyomán - s a félidő derekán

Kalános János

révén sikerült is egyenlíteni (3-3). Két perccel később már újfent a Bábolnánál volt az előny, Fekete második gólját jegyezhette. A hajrában

Cserenkó Szabolcs

lehozta rutinos hálóőrét, hogy 5 a 4 elleni játékkal harcolják ki az egyenlítést. Azonban nem találták a ritmust a hazaiak, lassan járatták a labdát, rosszkor vállaltak lövéseket, s a megszerzett labdákból az utolsó percben Fekete és

Bozsó László

is betalált, így a vendégek 6-3-as győzelmet arattak. Az eredmény a két csapat közötti különbséget tükrözi ugyan, azonban a szegediek nem álltak távol a bravúrtól.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 12. forduló:

SZTE EHÖK SE - Bábolna Natural Meat TFC 3-6 (2-2)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Viczián, Csatári, Takács T.

SZTE EHÖK SE:

Gombos - Herczeg, Kalános, Ferenczi, Várnagy.

Berndt, Bacher, Türk, Kozma, Major, Kulisits (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Törökszentmiklós:

Kozák - Kóczián, Bozsó, Pelles, Angyal.

Faragó A., Faragó Zs., Fekete, Horváth S.

Játékos-edző:

Faragó Zsolt.

Ferenczi (2'), Herczeg (7'), Kalános (32'), ill. Horváth S. (10', 21'), Fekete (14', 34', 40'), Bozsó (40').

Major (31'), Várnagy (40'), ill. Horváth S. (11'). Cserenkó Szabolcs:

"Úgy érzem vállalható vereséget szenvedtünk a jó képességű ellenféltől, akikkel végig partiban voltunk a találkozón. A háromgólos vereség reálisnak mondható a két csapat közötti különbséget alapul véve, de közel voltunk a meglepetéshez is."