Kézilabda: hihetetlen csatát nyert meg a Pick Szeged + FOTÓK

2012. október 6., szombat

Egészen elképesztő, gigászi küzdelemben aratott egygólos győzelmet a Pick Szeged a sokáig vezető svájci Schaffhausen ellen a Bajnokok Ligája szombat esti találkozóján.

Óriási várakozás előzte meg a mérkőzést, amelyen aztán azonnal büntetőből szerzett vezetést a Pick

Rajko Prodanovic

révén, ám a vendégek hamar fordítottak egy 4-0-s sorozattal, s a vezetést nem is szerezte vissza a Skaliczki-gárda hosszú ideig. A Schaffhausen kapusa,

Arunas Vaskevicius

komoly akadályt jelentett a hazai gólgyártásban, különösen a hetesek tekintetében brillírozott a 39 éves hálóőr. Egyedül

Fero Sulc

góljai tartották versenyben a Picket, melynek kapujában hamar váltotta

Mikler Rolandot

Tatai Péter

, s bravúrjainak sorával sikerült elkerülni, hoyg a svájciak nagyon elhúzzanak. Különösen

Jonas Larholm

játéka volt csalódást keltő, a svéd irányító-átlövő az első perceket követően nem nagyon mert vállalkozni, ha megnyílt előtte a fal, akkor is tovább passzolt. A svájciak indításai életveszélyesek voltak, a szlovén

Nik Tominec

, majd az ő percei után a lengyel Leszek Starczan és a szerb Aleksandar Stojanovic sorra gyűjtögethette góljait. A szünetben kétgólos előnyt mutatott az eredményjelző (12-14).

Fordulás után nagy rössel lendült támadásba a Pick, sikerült is felzárkózni a vendégekre, s ezt követően soha nem volt egy gólnál nagyobb a különbség. A második félidő közepén vezetett újra a Pick, Sulc góljai továbbra is hátán vitték a szegedieket, jóllehet hetesből, egy-két kivételes alkalomtól eltekintve továbbra sem sikerült gólt szerezni. A végjátékban is érett az iksz, aztán az utolsó másodpercekbeli Pick támadás során Vadkerti Attila fantasztikusan játszott össze kínai figurára Rajko Prodanoviccsal, aki nem is hibázott, így 30-29-re diadalmaskodott a Pick, megszerezve első győzelmét az idei sorozatban. A folytatásban szerdán bajnoki meccset vív a csapat a Balatonfüred ellen 17 órától, majd vasárnap 16 órától újabb BL-derbi, az ellenfél a Füchse Berlin lesz.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoport 2. forduló:

Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen 30-29 (12-14) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Thierry Dentz, Denis Reibel (franciák) Pick Szeged: Mikler - Prodanovic 3, Buday, BLAZEVIC 4, Czina, Pribanic 1, Vadkerti. Csere: TATAI (kapus), Larholm 4, Balogh 1, Czina, SULC 12, ZUBAI 4, Ancsin, Kekezovity 1, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László. Schaffhausen: VASKEVICIUS - Tominec 3, Jurca, Ursic 3, PENDIC 5, DISSINGER 5, Starczan 4. Csere: Prieto Martos, Bucher, STOJANOVIC 5, Mamic 2, Emrich, Goepfert 2, Cvijetic. Vezetőedző: Petr Hrachovec. Hétméteres: 8/3, ill. 4/3. Kiállítás: 12 perc, ill. 12 perc. Skaliczki László: "Igazi, szép meccset láthattunk, kimagasló lövőteljesítménnyel. Sajnos a hétméteresek terén nem tudtunk mit kezdeni a kapussal. Kevés technikai hibát vétettünk, de azt kegyetlenül büntette az ellenfél. Ötletes játékot is tudtunk nyújtani, a végjátékban remek helyzetfelismeréssel sikerült nyernünk. Az egyszerűbb megoldások sajnos nem működtek. Fantasztikus közönség előtt sikerült nyernünk, egy remek ellenféllel szemben." Petr Hrachovecz: "Nehéz értékelni a meccset mert a játékunk alapján megérdemeltünk volna egy pontot. Meg kell dicsérnem a csapatomat, hiszen nagyot küzdöttünk. A kapusunk nagyon jól védett ma, számos indításgólt szereztünk bátran lőttünk kapura és eredményesen, ezért is fáj a vereség. Amikor kettős előnyben voltunk, akkor meg kellett volna nyernünk a meccset." Vadkerti Attila: "Igazat adok az ellenfél trénerének, fantasztikusan játszottak. Hitchcock írhatta a meccs forgatókönyvét, de szerencsére szegedi happy end lett a vége, egy árnyalatnyival mi voltunk a jobbak." Andrija Pendic: "Csalódott vagyok, mert remekül játszottunk, és kiváló légkörben vívhattuk a meccset itt Szegeden. A legjobb formánkat nyújtottuk, mégsem sikerült nyernünk. Most hazamegyünk, és igyekszünk legközelebb is ilyen jól játszani."

VÉGE!60' Stojanovic egyenlít... 29-29. Mi támadunk az utolsó pillanatokban a győzelemért. Sulc lövését védi a kapus. 20 mp! Starczan kiáll, emberelőnybe kerülünk. A holtjátékban folyamatosan Wagner szól, kilovagolnak a valkűrök. Körte adja kínaira Prodanovicnak... és benn van!!! 30-29! Megnyertük!!! 59' Pendic nem ront 28-28. Indul Vadkerti, véd a kapus. Sulcot nem lehet! Sulcot nem lehet!!! 29-28! Másfél perc van hátra! Időt kér a Schaffhausen. Micsoda meccs. És ha belőttük volna a heteseinket, mennyivel simább lenne... 58' Sulcot és Baloghot ütik-verik, mintha hetesre játszanának a svájciak... Sulc lövi. Félünk kicsit. De nem kell!!! 28-27! 57' Dissinger egyenlít. 26-26. Larholm klasszis mozdulattal 27-26! Mikler ismét a hazai kapuban. Dissingert védi. Mamic marad lenn az ismétléskor, de már kifelé jöhetünk. 55' Hiába reklamálunk, nem fújják le a szabálytalanságot. De labdaszerzés, Sulc indul kíméletlenül beveri! 26-25. 54' Kidobják a svájciak, de maradhat náluk, botrány! Czina takarít, ki is zavarják... Kettős hátrányban a Pick. Betör Tominec, hetes... Tatai Petit élteti a publikum. Beleér, de Starczan belövi... 25-25. Még 70 másodpercig kettős hátrány. Időt kér Skaliczki mester. De kutyanehéz meccs! Figura Blazevic és Sulc között, Pendic teremtui le a szlovákot, ez is két perc. Jól van! 53' A vérnyomás és a decibellek a magasban. Még mindig a svájciaknál a labda. Eltörik, Tatusé. Zubai lerohan és repül és 25-24!!! Pribanicot kiszórják a semmire. Fennakadtak rajta, de semmi különös nem történt, nem ütött és nem, védekezett belül. 52' Jó védekezés, indulnánk, de Kekezovityot leteremtik, a francia sporik hagyják. Aztán Pribanic próbálja megakasztani a svájci ellentámadást, lefújják és a vendégeké a labda. Tiltakozik a 2500 drukker. Svájci időkérés a fülsiketítő zajban, nem is hallják először a bírók. 51' Dissinger fölé, Larholm futtából, 24-24! 50' Jól védekezünk, Nagy Norbert is fenn. Elveszítjük a labdát. Támad a svájci nemzetközi alakulat, de kibekkeljük. Zubai két emberen tör át hosszában, Straczan kiáll, hetes. Larholm végzi el, a kapus lábbal véd, ez egészen elképesztő... 49' Larholm nem tud mit kezdeni a litván kapussal. Sulc hetese jöhet azonban, ő sem tud mit kezdeni Vaskeviciussal... 48' Larholm szorongatva lő, véd a kapus. Szabaddobás, marad a labda itt. 47' Sulc hetese, belövi! 23-23! Stojanovic Tatus lába között, 23-24. 46' Baloghra megy ki a játék, hátrányból is egyenlítünk! 22-22. Pendic góljáig örülhetünk, 22-23. 45' Belemenés előnyben a svájciaknál, köszönjük. 44' Prodanovic szélről Vaskeviciusba, indulnak a svájciak, Pendic kapja, belövi... 21-22. Ancsin akasztja meg a rohamot, két perc. 43' Dissinger eladja a labdát, Prodanovicot indítja Tatus, 21-20! Stojanovic egyenlít gyorsan. 21-21. 42' Blazevic robog be, de belefújnak. Sulcénak csak utána, ott a gól, 20-20! Ilyen szurkolás mellett nem lehet veszíteni! Hosszas svájci ostrom. 41' Dissinger lő klasszisgólt, 19-20. Elképesztő csata. 40' Kekezovity szélről! Jurca válaszol, 19-19! Fej-fej mellett! 39' De egyenlítünk, Sulc ismét! 18-18! Tatai véd! 38' Pendic tör be, egyenlít, 17-17. Jól védekeznek, Starczan lerohan, 17-18. 37' Pribanic két perc. Tatus-bravúr! Eksztázis a csarnokban! Blazevic az adu ászunk! 17-16 újra vezet a Pick, emberhátrányban! 36' Megint svájci sturm, kivédekezve. Most jön a Zubai-vihar, 16-16! 35' Ursicnak jó a bejátszás, belövi, 15-16. 34' Ursic, nem tudunk vezetni... 14-15! pedig a második félidő első perceinek lendülete és hangulata arra utal, hogy most fordul a kocka. Blazevic egyenlít! 15-15! 33' Starczan esik el Prodanovics által, törlés kell. Meg labdára cserélik az eddig használt vaxkupact... Dissingert védi Tatai! Szép volt, Tatus! Sulc óriási gólja! Ez bizony féltucat és 14-14! 32' Blazevic óriási góllal büntet! 13-14! Ancsin keményen védekezik. 31' A mieink kezdenek! Vaskeviciusnak nem lehet gólt lőni... Tatainak sem! Aztán Blazevicet teremtik le, Jurca kaja is a két percet. SZÜNET!30' Jurca köt ki a földön, ahogy svédünk elmegy mellette, ápolás. Senki nem tudja mi történt. Zubai és Sulc, utóbbié a passz, előbbié a gól! 12-14. Tájmaut. Egy támadásnyi idő, kevesebb mint fél perc hátra. Jöhetnek a svájciak. Körte cirkál a fal előtt. Prieto Martosra jön ki a figura, vagy inkább a pánikszerű passzolgatás, gólt lő, de már a dudával, nem adják meg, szerencsére. 29' Goepfert indul, beveri... 11-14! Larholmnak nem megy. Csak lassan. Nagyon lassan. 28' Zubai tör be, hárít Vaskevicius, de hetes! Prodanovic lövi, ezt is fogja a litván! Hihetetlen! 27' Ancsin karja lendült, de védi a kapus. Stojanovicot nem lehet, 11-13. Zubai ront ziccert, aztán lenn marad, közben indul ismét a szerb svájci, de Tatai óriásit véd! Zubait ápolják. 26' Larholm végre vállalkozik, svéd vikingünk lesújt és máris 11-12! Tatai-bravúr bemutatkozásként! 25' Sulc nem sokat vacakol, tarthatatlan szóval lő egy újabb gólt, ez az ötödik, 10-11! Emrich vérző orral ápoltatik. Mamic mozgása veri át Miklert, 10-12. Tatai jön a kapuba. 24' Goepfert harcol ki egy hetest, Starczan lövi be. Tegyük hozzá a belülvédekezés abból állt, hogy a svájci Ancsin arcába nyomta a labdát, aki behátrált. 9-11. 23' Prodanovic két percet kap, aztán támadásban nem érti meg egymást Ancsin, Larholm és Sulc. Jól védekezünk. 22' Larholm ismét nem mer, Sulc annál inkább! 9-9! Törlés. Jön a svájci gárda, Goepfert beállóból, 9-10. 21' Stojanovic lő el a fal felett, 8-9. Emrich kettő perc. Most állt be, megy vissza. 20' Pályán a hajítógépkarú Ancsin Gábor! Várjuk a gólokat! Sulc a tüzér, 8-8! 19' Larholm nem mer lőni... Balogh egyedül körbe futva a falat, kapusba lő. 18' Dissinger lő megint nagy gólt, 6-8. Zubai a pályán, ha itt van akkor gólt is lő, 7-8! Mikler véd! 17' Egy emberként szurkol a csarnok, az EHF-es kolléga még őket is túlordítja, amikor Ursic csap oda, majd kap két percet. Larholmé a hetes Vaskeviciusba lő... 16' Starczan szerez labdát, hűlnek a kedélyek, 5-7. Sulcé a válasz! 6-7! 15' Pribanic óriásit küzd benn középen, aztán belövi! 4-6! Kellett! Jól mozog a fal, jól védekezünk! Blazevic villan, 5-6! 14' Forr a levegő, kell is törölni a pályán ismét. Dissinger lő gólt, 3-5. larholm gyönyörűen úszik fel a levegőbe, aztán a kapusba lő. Indul Tominec, 3-6... 13' Időkérés. Larholm majdnem elszórja, Sulc azonban összeszedi a labdát, kell is, Larholm belövi! 3-4! Czina nagyszerűen blokkol! 12' Fero Sulc nevét ordítjuk, hatalmas gólt lő a felvidéki tüzér! 2-4! Mikler hárít hatalmasat, több mint kétezren skandálják nevét! 11' Dissingerre vigyázni kell, jobban mint most, klasszis átlövőgól, 1-4. 10' Tominec marad üresen, bevarrja, 1-3. Sulc a pályán. Prodanovic kettő perc... 9' Larholm bejátszása Pribanicnak jó, de elnyomják a horvátot. Hetes, Rajko áll a vonalhoz... Felsőléc, szilánkokra lőtte... 8' Buday akad fenn Jurcán, törlés. Eladjuk a labdát, szerencsére elvétik a passzt a vendégek. 7' Balogh tör be erőszakosan kétszer, másodiknál lövését védi a kapus. 6' Tominec indul egy befújt támadóhiba után, nem kegyelmez, 1-2. 5' Jól zárnak a svájciak, aztán támadnak, de jól védekezik a Pick is. hetes, Pendic lövi... Bepattintja, 1-1. 4' Remek védekezés! Mikler hárít! 3' Larholm bejátszása után hetes, Prodanovic bevágja, 1-0! BL-hangulat a javából! 2' Balogh és Larholm a mieinknél a pályán máris. Hosszú attak. 1' Pokoli hangulatban kezdünk, meg egy hatalmas Mikler védéssel! 17.15: Túl a protokollon, hamarosan kezdünk... 17.10: BL-himnusz, szurkolás, bemutatás, előbb a vendégek, aztán a mieink. A mieinknél érthető módón robban a csarnok! Fantasztikus a hangulat! Imádjuk ezt a játékot! 17.05: Kezdődik a felkonf, bevonult a Pick, óriási dudaszó köszönti a csapatot. 17.00: Hatalmas várakozás előzi meg a találkozót, óriási a készülődés, szinte tapintható ennek feszültsége a levegőben. Egyre telnek a szektorok, lesz szurkolás, bízunk benne, teltház is! 16.50: Svájc eleve soknemzetiségű állam, de a Schaffhausen, ha lehet ilyet mondani, még sokszínűbb. Svájci állampolgárságú játékosokon kívül van a keretben szlovák (Kukucka - ma nincs nevezve), német (Emrich, Dissinger), horvát (Mamic), lengyel (Starczan), litván (Vascevicius), szerb (Stojanic), spanyol (Prieto Martos), román (Jurca), Tominec (szlovén). Tegyük hozzá, a svájci honosak között is akad egy-két délszláv származású (Cvijetic, Pendic, Ursic). És egy cseh edző, Petr Hrachovec. Kadetten Schaffhauesen - egy szelet Közép-Európa. 16.30: Már javában melegít mindkét csapat a pályán. A szurkolók is szállingóznak lassacskán. A keretek:Pick Szeged: Tatai, Mikler (kapusok), Buday, Kekezovity, Vadkerti, Nagy N., Larholm, Pribanic, Zubai, Balogh, Blazevic, Czina, Prodanovic, Sulc, Hegedűs, Ancsin. Vezetőedző: Skaliczki László. Schaffhausen: Vaskevicius, Wyss (kapusok), Cvijetic, Emrich, Goepfert, Pendic, Mamic, Starczan, Stojanovic, Schelbert, Prieto Marcos, Jurca, Ursic, Tominec, Dissinger. Vezetőedző: Petr Hrachovec. 16.15: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi kézilabda szentélyből! Lassan jönnek melegíteni a csapatok, a svájciak már dobálnak, a mieink még az öltözőben.

Immár a 96. Bajnokok Ligája következik a Pick Szeged együttesének. Az ellenfél az a svájci Kadetten Schaffhausen, mellyel eddig négyszer meccseltek a Tisza-partiak az európai topsorozatban, s két győzelem mellett egy döntetlennel és egy vereséggel a mérleg nyelve a mieink felé billen. Most meglehet a harmadik diadal is a hullámvölgyben lévő svájciak ellen. "Ez lesz az első hazai meccsünk az idei BL-sorozatban, s ez mindig különösen fontos. Ellenfelünk jól játszott a Barcelona ellen az 1. fordulóbeli meccs nagy részében, sokáig öt gólon tudták tartani őket, s csak a végén vált hirtelen naggyá a különbség" - nyilatkozta Skaliczki László vezetőedző az EHF honlapjának, a szurkolók kapcsán pedig kiemelte: "Zágrábban 8. emberként segítettek minket drukkereink, sajnálom, hogy nem sikerült legyűrnünk a horvátokat. Bízom benne hogy a szurkolók most is segíteni fognak minket, s jobban és jól szervezetten fogunk játszani" - tette hozzá. A svájciak német junior világbajnok balátlövője, Christian Dissinger ugyanakkor bizakodó a rájuk nehezedő nyomás ellenére is. "Nem latolgatom az esélyeket. Nyernünk kell, pontokért jöttünk, semmi másért!" - nyilatkozta a nemzetközi szövetség honlapjának önbizalommal telten a Schaffhausen 21 éves német légiósa. Beharangozónk itt olvasható!