Vízilabda: egri győzelemmel indult a Taylor&Nash Kupa + FOTÓK

2012. szeptember 13., csütörtök

Hullámzó játékkal, gólzáporos meccsen maradt alul a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata az Egerrel szemben a III. Taylor&Nash Kupa nyitómérkőzésén csütörtök délután.

Nem fogadta kegyeibe az időjárás a III. Taylor&Nash Kupa nemzetközi női vízilabdatorna nyitómérkőzését, melyet a Napfényfürdő Aquapolis SZUE-medencéjében rendeztek. A szemerkélő esőben és hűvös szélben kezdődött találkozón a vendég hevesiek szereztek vezetést, majd

Dalmády Szandra

találata és

Lengyel Dorottya

ötméterese révén rövid időre fordítani tudtak a hazaiak. A negyed hátralévő részében, ahogyan a második játékrészben is, érvényesült az egriek nagyobb technikai tudása és rutinja, különösen a londoni olimpiát megjárt, nyáron Szentesről

Kelemen Attila

egységéhez igazolt

Keszthelyi Rita

jeleskedett a gólszerzésben életveszélyes megúszásai révén. A szegediek a csapatkapitány nagyobbik Dalmády lány góljaival, Lengyel Dominika remek játékával, továbbá a Dunaújvárostól érkezett

Tóth Eszter

több bravúros védésével próbálták ellensúlyozni ezt a fölényt, így sikerült két gólon tartani a tavalyi bajnok vendégeket (5-7). Akik aztán a harmadik játékrész első felében állva hagyták

Lakó Gábor

alakulatát: Keszthelyi Rita tetszés szerint érte el góljait, az Eger elhúzott 11-5-re. A negyed végére aztán szépségdíjas gólokkal tudott valamelyest faragni hátrányából a Taylor&Nash. Sőt, az utolsó játékrészben kiteljesedett a védekezésben és támadásban is jeleskedő

Miklós Dóra

második félidei kiváló játéka, s 14-13-ra felzárkózott az egyetemi csapat. Egyenlíteni azonban nem sikerült, ehelyett egy egri találat zárta a gólzáporos meccset, így a vége 13-15 lett. Az erőfelmérőnek is beillő felkészülési torna programja péntek délelőtt 10 órától Eger - Szentes rangadóval folytatódik, majd a szegedi lányok a BVSC-vel mérik össze erejüket. Délután 16 órától következhet a bajnoki döntő visszavágója az Eger és a BVSC főszereplésével, majd 17.30-tól bemutatkozik az orosz Izmailovo Tóth Petráék ellen. A tornára a Napfényfürdő főbejárata felől lehet bejutni a 800 forintos belépő megváltását követően.

III. Taylor&Nash Kupa női vízilabdatorna:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - ZF-Eger 13-15 (2-3, 3-4, 3-5, 5-3)

Tóth E. - Lengyel Dor., Dalmády P. 2, Tóth P. 1, MIKLÓS 3, DALMÁDY SZ. 5, LENGYEL DOM. 2

Árkosy, Lengyel A., Vidovics, Vecseri.

Lakó Gábor.

Eger:

Gangl - KESZTHELYI 7, Somhegyi 1, Pócsi 1, VÁLYI 3, Czigány, ZAJÁCZ 3.

Pálok, Parádi, Varga R., Miló-Sidló, Veréb.

Kelemen Attila. Lakó Gábor:

"Gratulálok az Egernek! A londoni olimpián járt játékosaik nagyon jól játszottak, nekünk sajnos csak egy Londoni körútunk van eddig, de igykeszünk felzárkózni az élmezőnyhöz... Jól szolgálta felkészülésünket ez a gólzáporos mérkőzés, sok ilyen tornára lenne szükség, ahhoz hogy az élbolyhoz tartozzunk. Azt már látom, hogy bizonyos szituációkat jól reagálunk le, de az Eger ezeket ma sokkal jobban csinálta."

A III: Taylor&Nash Kupa további programja: