Paralimpia: hétfőn egy magyar arany, keddtől újabb éremesélyek + FOTÓK

2012. szeptember 3., hétfő

Az asztaliteniszező Pálos Péter megszerezte hétfőn a magyar küldöttség második aranyérmét a londoni paralimpián, úszóinknak és sportlövőinknek azonban nem termett babér. Kedden Sors duplázhat és a kerekesszékes vívók is belevágnak.

A 11-es kategóriában érdekelt - azaz értelmi fogyatékos -, háromszoros világ- és Európa-bajnok Pálos Péter a döntőben a dél-koreai

Szon Bjeong Dzsunnal

szállt szembe, aki 3-1-re verte őt a csoportkörben. A német TTC Mühlhausenben légióskodó, 27 éves magyar

visszavágott a vereségért

, szintén 3-1-re nyert, így az úszó - és Pekingben az egyetlen magyar aranyat szerző -

Sors Tamás

csütörtöki diadala után ő is paralimpiai bajnok lett. Az uszodában

Illés Fanni

(SM6-os kategória) 200 vegyesen futamában 7., összesítésben pedig 14. lett, míg

Csúri Ferenc

(S8) 50 gyorson futamában a 6., míg a végelszámolásban a 13. helyen zárt. A sportlövőknél

Gurisatti Gyula

Dávid Krisztina

a 30+30 lövéses sportpisztoly számban próbált szerencsét, melyben a férfiak és a nők együtt versenyeztek. Gurisatti a lassú szakasz után 280 körrel a 11. volt, ám a 265 körös gyors résszel végül visszacsúszott a 18. helyre. Dávid a 30 lassú után 274 körrel a 19. helyen állt, a gyors szakaszban viszont egy (későn jelzett) pisztolyhiba miatt egy lövést nem tudott leadni, 268 kört lőtt, ezzel összesítésben a 20. helyen végzett. A szerdai nyitóünnepségen a magyar küldöttséget vezető szegedi atléta ikerpár,

Biacsi Ilona

Bernadett

eredetileg hétfőre kiírt 1500 méteres előfutamát a visszalépések miatt törölték, így a testvérpár csak a szerda esti, hatfős döntőben lesz érdekelt.

Kezdenek a kerekesszékes vívók, Sors Tamás akár duplázhat is

Éremesélyekkel kezdi meg kedden szereplését a magyar kerekesszékes vívócsapat a londoni paralimpián. A párbajtőrözők egyéni küzdelmeiben a hatodik paralimpiáján szereplő, háromszoros aranyérmes