Labdarúgás: móravárosi négyes a tápéi hálóban

2012. szeptember 30., vasárnap

Magabiztosan nyerte meg szombati mérkőzését a megye III. Tisza-Maros csoportban a Móravárosi Kinizsi legénysége.

Mind a pályaválasztó Móravárosi Kinizsi, mind a látogató Tápé II. nagy tervekkel vágott neki a mérkőzésnek. Az együttesek elmúlt heti szereplései erősen hagytak maguk után kívánnivalót, így mindkét fél bizonyítani szeretett volna szurkolóiknak a helyi rangadón. Ez a mutatott játék képén is látszódott, nagy volt az akarás az első félidőben. Egészen a 17. percig azonban nem történt semmi izgalmasnak mondható a pályán. A csapatok csak puhatolóztak, keresték a másik gyenge pontját. Ekkor egy szögletrúgáshoz jutott a hazai csapat, amit

Laczi Zoltán

végzett el. A csavarása olyan jól sikerült, hogy csak a gólvonalról tudott menteni nagy szerencsével a Tápé II. kapusa. Ha ez a helyzet bemegy, nyugodtan el is nyerhette volna a hétvége legszebb góljáért járó díjat Laczi Zoltán. Így egyelőre azonban maradt a döntetlen, egészen a 37. percig. Ekkor a jobb oldalon labdát kapó

Valkai János

egy nagyszerű emeléssel tette a labdát az ötös vonalára

Vidákovics Istvánnak

, aki közelről meg is szerezte a csapata első gólját; 1-0. A félidő további részében a csapatok egy kicsit leültek, majd jöhetett a szünet. A fordulás után egyből hatalmas lendülettel vetették magukat a harcba a gárdák. A 48. perceben a móravárosi Laczi Zoltánt buktatták a 16-oson belül, a megadott büntetőt azonban Valkai János egy méterrel a kap fölé helyzete. Ez csak feltüzelte a Tápé II. játékosait, akik ezek után szinte odaszögezték a hazaiakat a kapujukhoz. A 52. perceben a vendégek részéről

Gémes

rúghatott volna hatalmas gólt, de ebben az óriást vetődő és így csapatát góltól megmentő

Krébesz A.

akadályozta meg. Nem sokkal később az 55. percben egy szögletet követő nagy kavarodásban valahogy

Makra

kezére patatant a labda, így most a Tápé végezhetett el tizenegyest.

Soós István

magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt; 1-1. Itt már érezni lehetett a levegőben a feszültséget. Az 59. perceben a Móraváros támadott, amikor egy levágódó labdát az alapvonalról kívülről húzott vissza a Tápé kapusa. A játékvezető szögletet ítélt. Az biztos, hogy kétes szituáció volt, de a bíró és asszisztense határozottan döntött a hogyan továbbról. Ekkor a Tápé kapusánál minősíthetetlen hangnemben kezdett el beszélni a játékvezetővel, amiért meg is kapta a piros lapját. A vendégek portásához gyorsan csatlakozott társa,

Csala J.

is, aki szintén reklamálásért kapott piros lapot, ezzel igen nehéz helyzetbe hozván a látogatókat. A kedélyek csak igen nehezen nyugodtak meg. A játék viszont folytatódott tovább. Innentől kezdve a kérdés csak az volt, hogy a Móraváros mikor szerzi meg a vezetést a kilenc emberrel játszó Tápé II. ellen. A vendégcsapat megpróbált a saját kapuja elé betömörülni, ez sikeres taktikának is bizonyult egészen a 82. percig. Ekkor ismét Laczi Zoltán volt az előkészítő, aki egy remek beadással vétette magát észre, a labda egyenesen

Vidákovics István

fején landolt, ő pedig ismét nem hibázott, ezzel 2-1 a Móravárosnak. A hazai csapat nem állt meg ennyinél. Megérezték a lehetőségét az akár nagyobb arányú győzelemnek is. A csereként beálló

Horváth Z.

két egyéni megindulása is gól eredményezett. Előbb a 83. perceben, majd egy perccel később is eredményes tudott lenni, ezzel beállítva végeredményt: 4-1 a Móravárosi Kinizsi javára. A duplázások mérkőzésének is nevezhetjük ezt a csatát: dupla kiállítás és dupla gólt szerzők jellemezték. Küzdelmes összecsapást láthattak a nézők, s ha nincs a két kiállítás, nagyon szoros lehetett volna a vége. A Tápé II. fegyelmezetlensége miatt azonban másként alakult. A Móraváros a jövő héten Pitvarosra látogat, ott folytatná jó szereplését.