Futsal: kikapott a Rákosmentitől az SZTE EHÖK SE

2012. szeptember 19., szerda

Hazai vereséggel kezdte az NB II-es szereplést az SZTE EHÖK SE férfi futsalcsapata a hétfő este Algyőn rendezett nyitómérkőzésen a Rákosmenti FC ellen.

Az egyetemisták keretében volt némi átalakulás a nyáron, a csapat egyik gólzsákja,

Polczer Norbert

az NB I-es UTC-ben folytatja a futsalt. Korábban szó volt

Kalános János

átvételéről is a Kertész utcaiaknál, ám ő egyelőre, még egy félévig marad az EHÖK SE-nél, leghamarabb tavasszal kerülhet az élvonalba. Az UTC U19-es utánpótláscsapatából azonban négy ifjú tehetség -

Kató Tamás, Gárgyán Kristóf, Miklós Gábor

Váczi Tibor

- folytatja a felnőttek között, továbbá az egyetemi toborzó révén még számosan jelentkeztek játékra

Cserenkó Szabolcs

vezetőedzőnél, így létszámproblémákkal elvileg nem kell megküzdenie a csapatnak. Azt azonban a tréner már előzetesen elmondta, az ősz első fele heti két edzéssel a csapat kialakítását fogja szolgálni, amíg kialakul az a 10-12 fős mag, mely a csaták nagy részét megvívja a kibővült másodosztály keleti mezőnyében. Mivel egyetemi csapatról van szó, a nyár folyamán nem volt felkészülési időszak a csapatnak, csak a tanévkezdéssel álltak rendelkezésre a játékosok. Az új szerzeményeket azonban egyelőre a nyitófordulóban nem tudta bevetni Cserenkó mester, mivel a játékengedélyek még nem álltak rendelkezésre, így a tavalyi mag alkotta a csapatot a Rákosmenti FC ellen az algyői Fehér Ignác iskola tornacsarnokában rendezett 1. fordulóbeli találkozón. A meccs kiegyenlített játékkal indult, a gól nélküli első játékrész első lehetősége pedig Kalános előtt adódott öt perccel a szünet előtt, ám hiába talált a gólerős játékos a vendégek kapujába a hálóőrrel vívott párharc után, a játékvezetők nem adták meg a találatot. Fordulás után pillanatok alatt két gyors találattal előnybe került az RFC, ám a második gól utáni középkezdést követően

Kozma Szilárd

révén azonnal zárkózott az EHÖK SE, majd a második félidő derekán

Hegedűs Zénó

ki is egyenlített (2-2). A hajrá kezdetén a vendégek egy akciója során kezezés történt hazai részről a büntetőterületen belül, ám a játékvezetők ellentétesen ítéltek, végül mégis megadták a hatméterest,

Várnagy Milánt

pedig kiállították reklamálásért. A büntető kimaradt, ám az emberelőnyükkel élni tudtak a rákosmentiek és megszerezték a vezetést a hatost elhibázó

Bihari

révén. A végjátékban mindent egy lapra,

Kulisits Imre

kapust lehozva 5 a 4 ellen játszott az egyetemista gárda, ezt azonban fővárosiak ki tudták használni, így végül 4-2-es győzelmet arattak. Nem sok idejük van azonban sebeiket nyalogatniuk a Tisza-partiaknak, hiszen péntek este már Monoron lépnek pályára este 20.30-tól.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 1. forduló:

SZTE EHÖK SE - Rákosmenti FC 2-4 (0-0)

Algyő, Algyői Fehér Ignácz iskola tornacsarnoka. Vezette: Kormányos, Hegyesi, Kócsó.

SZTE EHÖK SE:

Kulists - Berndt, Kalános, Herczeg, Várnagy.

Ferenczi, Hegedűs, Major, Kozma.

Cserenkó Szabolcs.

RFC:

Sebestyén - Szabó, Horváth N., Horváth Sz., Mészáros.

Kis, Bihari, Soóky, Pap, Köncsey Zs., Könczey B., Kalina.

Sólyom László.

Kozma (23’), Hegedűs (31’), ill. Horváth N. (23’), Szabó Zs. (23’), Bihari (35’), Bihari (38’).

Bihari (33’)

Piros lap:

Várnagy (35’) Cserenkó Szabolcs:

"Egyetemi csapat révén nem volt sok időnk a felkészülésre. Így mondhatjuk, hogy formálódik a csapatunk. Sajnos rajtunk kívül álló okok miatt nem készültek el az új játékosok versenyengedélyei. Az első félidő után még azt gondoltam bármi lehet, mi is rúghattunk volna gólokat. A második félidőben hiába vezettek a vendégek, mi felálltunk. A kiállítás - amit még mindig nem értek - volt a fordulópont. Onnantól kapkodtunk, ezt megbüntették. Jelen pillanatban ennyi különbség van a két csapat között. Dolgozunk tovább és építjük a csapatot."

Siketek SK - Újpesti FC 2-7 (1-3) UTE - Vasas Kalafa SE 2-8 (1-3) Pioneers Viharsarki FC - DEAC Futsal Klub 3-2 (2-1) Energia SC Gyöngyös - Diósgyőri Futsal Klub 4-7 (1-4) Kincsem Lovaspark Nagykáta - Törökszentmiklósi Székács KE 6-4 (4-2) Salgótarjáni VSE - Monori SE 7-2 (3-2)