Sport

Olimpia: pólós vereség, sikerek csaknem minden magyar számban délelőtt + FOTÓK

Olimpia: pólós vereség, sikerek csaknem minden magyar számban délelőtt + FOTÓK

2012. július 31., kedd
Olimpia: pólós vereség, sikerek csaknem minden magyar számban délelőtt + FOTÓK

Másodszor is kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott, azonban mai dzsúdósunk, Csoknyai László, valamint a Hosszú, Jakabos, Gyurta úszókülönítmény továbbjutott, a 4x200-as férfi gyorsváltó finalista, s a Varga, Hirling kétpárevezős is elődöntős. A szegedi születésű úszó, Molnár Ákos 20. helyen zárt.

Csoknyai kikapott és búcsúzott

Csoknyai László

kikapott világbajnoki címvédő dél-koreai riválisától a cselgáncsozók 81 kg-os kategóriájának nyolcaddöntőjében, így helyezetlenül zárt a londoni olimpia keddi versenynapján. A magyar dzsúdós értékelhető akció nélküli mérkőzésen két intésért járó jukóval szenvedett vereséget a négy éve, Pekingben második, a legutóbbi két vb-n pedig aranyéremig jutó

Kim Dzse Bumtól

. "Mindent megtettem, harcoltam, mint egy oroszlán, de egy apró hiba miatt elment a meccs. Az edzőmmel is megbeszéltük, hogy ezt a hibát, mármint hogy egy nálam magasabb ellenféllel szemben lehajtsam a fejem, nem szabad elkövetnem, mégis megtörtént. Ha ez nincs, még az aranypontért küzdenénk. Remélem, ettől nem törik meg a csapat lendülete, és lesznek még további sikerek" - mondta az MTI-nek a találkozó után az Atomerőmű SE 24 éves sportolója. Edzője,

Hangyási László

annyit jegyzett meg: kár, hogy tanítványa már a verseny ezen szakaszában összeakadt a jónevű dél-koreaival, aki a mezőny egyik legjobb dzsúdósa, mert így nincs lehetőség a vigaszágra sem. Csoknyai a magyar cselgáncscsapat első helyezetlen versenyzője Londonban, korábban ugyanis

Ungvári Miklós

(66 kg) ezüst-,

Csernoviczki Éva

(48 kg) pedig bronzérmet szerzett, míg

Karakas Hedvig

(57 kg) az ötödik helyen végzett.

Döntős a 4x200-as magyar férfi gyorsváltó

A nyolcadik helyen bejutott a döntőbe a

Kozma Dominik, Bernek Péter, Cseh László, Kis Gergő

összeállítású 4x200-as magyar gyorsváltó a londoni olimpián. A magyar váltó az első futamban kapott helyet, ahol 7:11.64 perces idővel a negyedik helyen végzett. "A 100 gyorson természetesen a váltó miatt nem indultam, s lehet, hogy éppen ez kellett a döntőbe jutásunkhoz, mert így pihenten ugrottam a vízbe" - mondta az MTI-nek Kozma Dominik. "Este még javítani akarunk, remélem, hogy a hatodik helyet elcsípjük." "Örülök a csapat sikerének" - mondta röviden Cseh László. A legjobb idővel, 7:06.75 perccel az amerikaiak kerültek a magyar idő szerint 21:51-kor kezdődő fináléba.

Ismét kikaptak a férfi pólósok

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott második csoportmérkőzésén 11-10-es vereséget szenvedett Montenegrótól. A találkozón végig az ellenfél vezetett. A magyarok a nyitó körben is veszítettek, Szerbiától kaptak ki 14-10-re. Kemény Dénes együttese a harmadik fordulóban csütörtökön Románia csapatával találkozik közép-európai idő szerint 16:30-kor.

Középdöntős a Hirling, Varga evezős duó

A magyar duó csütörtökön 12 órától küzd majd a hatos fináléba jutásért a brit fővárostól 40 km-re nyugatra fekvő Eton Dorney evezős és kajak-kenu központban. A 15 Celsius fokos, hűvös időben lebonyolított reményfutamban az első kettő közé kellett kerülnie Vargáéknak. Óvatosan kezdtek, 500 m-nél még csak a negyedik, 1000-nél pedig a harmadik helyen haladtak, s az utolsó 500 m-re is harmadikként érkeztek meg. A hajrájuk aztán - eltérően a vasárnapitól, amikor az előfutamban éppen a végén előzték meg őket a riválisok - remekül sikerült, s a görögök hajója mögött a második, továbbjutó helyen érkeztek a célba. Az EDF-Démász Szegedi VE edzője, Dani Zsolt trenírozta magyar kettős harmadszor szerepel az ötkarikás játékokon: Athénban az ötödik helyen végzett, majd 2005-ben világbajnoki, 2007-ben pedig Európa-bajnoki címet szerzett. Ezek után Pekingben csak a csalódást keltő 14. pozícióban zárt a duó, utána szét is vált, Hirling pedig jó időre abbahagyta az evezést. Tavaly ősszel ültek ismét össze, s májusban kiharcolták az olimpiai részvétel jogát. A másik magyar evezős egység, a kormányos nélküli kettesben indult Simon Béla, Széll Domonkos kettős már hétfőn befejezte szereplését Londonban, 13. lett úgy, hogy egyetlen riválist sem sikerült megelőznie.

A dzsúdós Csoknyai győzelemmel kezdett 81 kg-ban

A magyar dzsúdós alig több mint három perc alatt, két vazari értékű akciót végrehajtva győzte le bemutatkozó meccsén a thaiföldi Putu Wiradamunggát. "Ez jó bemelegítés volt a következő mérkőzésemre. A verseny még csak most kezdődik" - nyilatkozott az összecsapás után az Atomerőmű SE 24 éves sportolója. Csoknyai a nyolc közé jutásért a dél-koreai Kim Dzse Bummal mérkőzik majd. A rivális négy éve, Pekingben ezüstérmes volt, emellett az előző két világbajnokságon megnyerte a súlycsoport küzdelmeit, azaz a magyar dzsúdósnak bravúr kell a győzelemhez.

Gyurta a legjobb idővel elődöntős 200 m mellen, Molnár huszadik

A 100-on negyedik Gyurta, a szám kétszeres világbajnoka a harmadik futamban indult, és rendkívül magabiztos versenyzéssel, végig vezetve 2:08.71-es idővel diadalmaskodott. "Nagyon jólesett az úszás, 2:09 körüli időre számítottam, még ennél is jobb lett" - nyilatkozott az MTI-nek Gyurta. "Főleg saját magamnak kellett a futamgyőzelem, s minden úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Rendben volt az erőbeosztásom is, a végén tudatosan vettem vissza a temóból. Este szeretnék egyéni csúcsot úszni." Gyurta legnagyobb ellenfele, a címvédő japán Kitadzsima Koszuke 2:09.43-as idővel került az elődöntőbe, amelyet magyar idő szerint 21:20-kor rendeznek. Gyurta után a szegedi születésű Molnár Ákos lépett rajtkőre, s 2:12.41 perccel hetedik lett.

Hosszú és Jakabos elődöntős 200 m pillangón

Hosszú Katinka összesítésben a negyedik, Jakabos Zsuzsanna pedig az ötödik legjobb idővel bejutott az elődöntőbe 200 méteres pillangóúszásban a londoni olimpián. A 400 m vegyesen negyedik helyezett Hosszú a harmadik futamban indult, ahol 2:07.75 perces idővel második lett. A sportoló ezt követően úgy döntött, hogy a londoni olimpia kedd esti úszóprogramjában rajtkőre áll a 200 m pillangó elődöntőjében, majd a 200 m vegyes döntőjében is. "Olyan keményen dolgoztam a döntőért 200 vegyesen, hogy elindulok majd ebben a versenyben is. Az ember életében ritkán adódik alkalom olimpiai döntőben úszni" - mondta Hosszú azt követően, hogy kedd délelőtt 200 m pillangón bejutott az elődöntőbe. Az egyik szám feladásának lehetősége azért merült fel, mert a 200 m pillangó elődöntője és a 200 m vegyes döntője között csak háromnegyed óra van. "Odateszem magam mindkét számban. A pillangó elődöntőjében legalább 98 százalék kell a döntőért, itt már taktikázni nem lehet. Mindent beleadok, lesz, ami lesz. Majd kiderül, hogy aztán mennyire tudom kipihenni magam a vegyesre." Hosszú Katinka még elmondta, hogy edzőjével konzultálva döntött arról, mit vállal. Jakabos Hosszú után, az utolsó előfutamban lépett a rajtkőre, és 2:07.79-es idejével harmadikként csapott célba. "Ez rendben volt, de este még keményebben kell úsznom. Az elődöntőt elvártam magamtól" - összegzett röviden Jakabos Zsuzsanna. Az elődöntős futamokat magyar idő szerint 20:57-től rendezik.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.