Hátország: ezüstös helyre futott be a SZEOL-SZVSE-ifi

2012. június 20., szerda

A tavalyi bajnok nagyszerű hajrával csípte el a második helyezést a Sándorfalva mögött a megyei I. osztályú U19-es pontvadászatban.

A SZEOL-SZVSE az utolsó fordulóban abban a tudatban fogadta a mórahalmiakat, hogy a Tápé elleni rangadó behúzását követően egy újabb sikerrel biztosíthatja helyét a dobogó második fokán. A rekkenő hőségben lejátszott találkozón a szegediek küzdelmes, jó csatában kiváló ellenfél ellen nyertek, ezzel az idei bajnokságban az ezüstéremnek örülhetnek a tavalyi arany után! A 16. percben

Kiss Á.

elé tálalt, aki 14 méterről a kapu bal sarkába gurított, 1-1. A 38. percben a kisebb sérüléssel játszó

Bagi T.

jobb oldalról középre lőtt kitűnő labdáját

Bakai P.

elemi erővel vágta a kapuba, a felső lécet érintve pattant a labda a gólvonal mögé! Ezzel a gyönyörű találattal már a hazaiaknál volt az előny, 2-1-gyel vonultak öltözőbe a felek. A 62.percben aztán ismét a kitűnően játszó Törköly T. adott gólpasszt Kiss Á.-nak, a napi gólfelelősnek, aki megszerezte csapata harmadik gólját egy szép lövéssel. Az összecsapás így végül 3-1-es szegedi diadallal zárult. A bajnokságot a 80 pontos Sándorfalva SK nyerte a 75 pontot gyűjtött SZEOL-SZVSE és a 71 pontos Tápé ESK előtt.

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 34. fordulójában:

SZEOL-Szegedi VSE - Mórahalom VSE 3-1 (2-1).

Szeged, SZVSE-stadion, vezette: Kócsó Tibor, Dobai János.

SZVSE:

Csanádi D. - Báló M. (Faragó N. 12'), Nagy Á., Bálint D., Kertész B. - Németh R., Törköly T., Szántó D. (Kis L. 67'), Bakai P. (Judik T. 56') - Bagi T. (Horváth Cs. 65'), Kiss Á. (Kozma Gy. 75'). Edző: Hágelmann Endre.

Mórahalom:

Ótott-Kovács Sz. - Szekeres A., Balogh R., Babarczi Z., Szűcs Á. - Malatinszki D., Kiss P. (Balogh N. 75'), Enyedi Á., Kónya K. - Pipicz T. (Lengyel Z. 85'), Dobák A. Edző: Tandari Zoltán.

Kiss Á. 2, Bakai P., illetve Dobák A.

Jók:

Törköly T., Kiss Á., Kertész B., Németh R., ill. Malatinszki D., Dobák A., Balogh R. Hágelmann Endre:

"Először is gratulálok Kántor Feri barátomnak, aki nagyon nehéz helyzetben vette át az első csapatot, de kiváló játékosmúltjához méltó, szép helyezést ért el a fiatal társasággal! Gratulálok a játékosaimnak az ezüstérem megszerzéséhez, kitűnő meccseket játszottunk a kiemelt és a megyei bajnokságban is! Megköszönöm a vezetőink (Sahin-Tóth Dezső, Ágoston István) és edzőkollégáim (Bellán János, Kiss Máté) segítségét, remélem, sikerül a megérdemelt pihenés után együtt folytatni a megkezdett munkát a csapattal!"

A SZEOL-SZVSE U19 ezüstérmes együttese képünkön:

Álló sor:

Szalma G., Nagy Á. (csk.), Bálint D., Kis L., Törköly T., Kiss Á. (házi gólkirály!), Csanádi D., Bakai P., Báló R.

Guggolók:

Horváth Cs., Németh R., Bagi T., Judik T., Kertész B., Kozma Gy., Faragó N., Szántó D., Pink R.

A csapat tagjai voltak még:

Busa B., Horváth-Harmat G.,Tóth M., Varga R., Dávid R., Rádai Cs., Rózsa D., Papp D., Váczi T., Csekő A., Szabados A., I. Dursun.

12.Nagymágocs32832145124-7927
13.Mindszent32662046103-5724