Labdarúgás: büntetőkkel verte a Volánt, döntős a Mórahalom + VIDEÓ, FOTÓK

2012. május 16., szerda

A Mórahalom gyorsan megszerzett háromgólos előnyét a meccs végére ledolgozta a Szeged, majd végül tizenegyesrúgások döntöttek, melyekben a homokháti csapat bizonyult jobbnak, s így már biztosan az országos főtáblára került.

Már a mérkőzés első szakaszában megadhatta volna az alaphangot a Volán, s a jelentős mezőfölényét pecsételhette volna meg egy góllal, hiszen mindjárt a 2. percben ziccerhez jutott. Találat nem született, a fölény megmaradt, egészen a 26. percig, mikor lényegében az első helyzetéből gólt szerzett a hazai alakulat. Egy 40 méteres felívelést – ami a tizenegyespontnál már derékmagasságúra apadt – csúsztatott a hálóba csukafejessel

Szőke.

Ezt rögtön követte egy erősen lesgyanús helyzetből született sakk-mattra kijátszott akció és két perc múlva a másik. Így lényegében hét perc alatt jutott háromgólos előnyhöz Szőke révén a Mórahalom. A Tisza Volán támadott tovább, helyzetig ismét eljutott, de gólt ezúttal is a hazai gárda szerzett – igaz,

Gyimesi

a saját kapuját „célozta meg” véletlenül. A 3-1-es állás ellenére már korán sem volt biztos, hogy képes megtartani az előnyét a Mórahalom, főként mivel a második félidő elején megkapta a második találatot, ezúttal egy mesterien kijátszott szegedi akciót követően,

Rácz

jóvoltából. Egyes orrok a lelátón már érezni vélték a döntetlenszagot, ám mivel tudósítónk szénanáthával küzd, ezúttal nem hagyatkozott a szaglószervek sugalmaira (ráadásul gyülekeztek az erős szelektől kísért viharfelhők is az égen). És bár döntetlen lett a mérkőzés vége (Rácz egyenlített), csakhogy – illat ide, illat oda – a kupában nem fejeződik be egalizálva mérkőzés: következtek hát a büntetők, ahol egy Szűcs-bravúr döntött végül a homokhátiak javára, így az országos főtáblára lépett a Mórahalom, s a megye I. éllovasa "osztálytársával", a Makót verő Csanádpalotával küzdhet június közepén a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupáért. Összességében egy fordulatos, igazi kupacsatát láthattak ma a szurkolók.

SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa, elődöntő:

Mórahalom VSE - Tisza Volán SC Szeged 3-3 (3-1); büntetőkkel 5-3.

Mórahalom, 100 néző. Vezette: Orosz Kornél.

Mórahalom:

Szűcs - Bokányi, Gyimesi, Kothencz, Mészáros, Varga, Siha, Tóth L., Lázár, Tóth A., Szőke.

Tóth Ákos.

Tisza Volán Szeged:

Czirják - Fülöp (Kormányos 46'), Pénzváltó, Vida, Grünvald, Beretka, Dargó, Mucsi, Csányi (Buzási 46'), Rácz, Militár (Bozovic 72').

Buchholcz Gábor.

Szőke (26', 31', 33'), ill. Gyimesi (43' - öngól), Rácz (48', 83')

Mészáros (60'), Siha (75'), ill. Rácz (82') Tóth Ákos:

"Ismerve a körülményeket nem gondoltam volna, hogy ilyen derekasan helytállunk. Ezek szerint igaz az a közhely, hogy mindig az a legjobb csapat, amelyik játszik. Remélem, a mai teljesítményünk pozitív hatással lesz a következő bajnoki meccsünkre is a Makót a kupából kiverő Csanádpalota ellen."

Buchholcz Gábor:

"Gratulálok a Mórahalomnak a továbbjutáshoz!"

Mivel a másik mérkőzésen a Csanádpalota legyőzte a Makót, így két megyei I. osztályú csapat jutott a labdarúgó magyar kupa országos főtáblájára Csongrád megyéből.5-3! VÉGE! Kothencz jobb oldalra rúgja a labdát, és benn is a hálóban! Itt a meglepetés: tizenegyesekkel továbbjutott a Mórahalom! Ha ezt is belövi a Mórahalom, akkor vége, és biztosan országos főtáblás a megyeegyes csapat, míg az NB III-as Tisza Volán kiesik. Óriási meglepetés lenne!4-3! Vida áll a büntetőhöz, magabiztosan lő a léc alá! 4-2! Az egykori Volán-nevelésű Mészáros "panenkázva" rúgja a tizenegyest, Czirjákot be is csapja, igaz, a portás majdnem időben ér vissza, csaknem kiüti, de benn van, érik a meglepetés! 3-2! Pénzváltó vállalja el, magabiztosan a bal felső sarokba passzol, kapaszkodik a Volán! 3-1! Tóth Attila okosan a kapu jobb alsó sarkába passzol, nem tud hibázni a Mórahalom! 2-1! Kormányos magabiztosan gurít a kapu bal oldalába. 2-0! Siha lő a Mórahalomnál, egyenesen a kapu közepébe. HIBA! A Szegednél Rácz lő, a kapu bal oldala felé passzol, Szűcs gyors vetődéssel tolja ki. Marad az előny a Mórahalomnál. 1-0! A Mórahalom kezdi a tizenegyesrúgásokat, Szőke a labda mögött, magabiztosan a jobb sarokba lő. BÜNTETŐPÁRBAJ!Vége a mérkőzésnek, tizenegyesek következnek!90' A bíró két percet hosszabbít. 83' GÓÓÓL! Egyenlít a Szeged! Grünvald ismét a tizenhatos sarkának a környékéről végez el szabadrúgást. Hosszú oldalra tartó erős tekerését közvetlen közelről Rácz fejeli kapura, kapuba, 3-3! Izgalmas végjáték elé nézünk! 82' Szövegelésért Rácz kap sárgát. 78' A mórahalmi tizenhatos jobb sarkáról végez el szabadrúgást Grünvald. A hosszú felső sarok felé tekert lövése a kapufáról pattan vissza. 76' Egy távoli átlövést kellett kiütnie Szűcsnek. Grünvald bal oldalról leadott, közeli lövésénél is helyén volt a hazai kapus. 75' Siha kap sárgát. 72' Militárt váltja Bozovic. 70' A Mórahalomnak sikerül betörnie a szegedi tizenhatoson belülre. Ott üggyel-bajjal felszabadít a vendégalakulat, a kipattanót pedig Siha 28 méterről, nagy erővel lövi kicsivel a kapu fölé. 65' Buzási jobb oldalról kapu elé belőtt labdája egy védő lábán pattan meg, így Szűcs kapusnak a felső sarokból kell kitornáznia a játékszert. 60' Mészáros kap sárga lapot rossz ütemű becsúszásért. 56' Tóth A. kap labdát jobb oldalon, a leshatárról kilépve tör be a tizenhatoson belülre. Egy csellel becsapja a visszaérkező védőt, és bal lábbal a kapu jobb oldala felé teker. A kapufa mellett elszálló labdájáról centikkel marad le Szőke. 53' Az ügyesen kilépő szegedi védelem hibára kényszeríti a hazaiakat: labdaszerzésből egészen ziccerig építhet fel egy akciót a kék-fekete gárda, míg végül a labda a bal oldalon betörő Beretka elé kerül. Lövésénél azonban jól zárja a szöget Szűcs, a veszélyes akció nem érett góllá. 48' GÓÓÓL! Buzási megy le a jobb oldalon, a tizenhatosra visszapasszolt labdáját az érkező Rácz egyből nagy erővel bombázza a bal felső sarokba. 3-2, közel az egyenlítés. 46' Folytatódik a mérkőzés! A félidőben kettőt cserélt a vendég csapat: Kormányos és Buzási váltotta Csányit és Fülöpöt. SZÜNET!45' Vége az első félidőnek. 43'GÓÓÓL! Szépít a Szeged: a szöglet a hazai védő, Gyimesi fejéről pattan a mórahalmi kapuba. Öngóllal az állás 3-1.42' Rácz átlövését védi lábbal Szűcs. 41' Mucsi bal oldali szabadrúgása okoz izgalmakat ismét a hazai kapu előtt. 39' Egy szöglet után a hosszú oldalról Pénzváltó fejel vissza középre, a kapu előterébe. A lepattanót Beretka kétszer is kapuba lőhetné, de mindkétszer védőlábban akadt el a labda. 33'GÓÓÓL! Ismét a félpályáról egy kiugratás: a lesvonalról startolhat Szőke, aki a tizenhatosra kifutó Czirják felett átemeli a labdát. 3-031'GÓÓÓL! Félpályán szerzett labdát a Mórahalom, és lesgyanús helyzetben kap labdát Tóth A., amit visszapasszolt Szőkének, aki ziccerhelyzetben találkozik Czirjákkal, és higgadtan a kapu bal oldalába passzol. 2-026'GÓÓÓL! A Mórahalom első helyzetéből megszerzi a vezetést. Egy negyvenméteres jobb oldali szabadrúgást Tóth A. bal lábbal teker középre, a berobbanó Szőke előrevetődve, 11 méterről csúsztat a jobb alsó sarokba. 1-023' Mucsi jól irányzott, 22 méteres lapos bombáját a bal alsó sarokból tolja ki Szűcs. 18' Beretka húsz méteres átlövését fogja könnyedén a hazai portás. 16' Mucsi ugratja ki Militárt jobb oldalon. A támadó egyet tol a labdán, majd kissé kisodródva, szögből, nagy erővel célozza meg a rövid oldalt. Szűcsnek kell bravúrral védenie. 13' Fülöp tud betörni a tizenhatoson belülre, a kivetődő Szűcs hasa alatt passzolja középre a labdát, de a visszaérkező védelem szögletre ment. A sarokrúgást Pénzváltó fejeli gyengén a mórahalmi kapus lábához. 12' A mórahalmiak eddig két-három kontratámadást szerveztek, melyből két veszélyesebb szögletet rúgtak. Az egyiknél Siha tekerését, míg a másiknál Tóth A. pontrúgását kellett Czirjáknak védenie. 7' A második szögletét rúghatja a kék-fekete alakulat: enyhe fölényben játszanak a szegediek, de a sarokrúgásokat és az azt megelőző támadásokat eddig hárította a mórahalmi védelem. 2' Rögtön egy gólhelyzettel kezd a vendéggárda: 25 méterről ugratják ki a leshatárról Ráczot, aki 13 méterről a kapu jobb oldala mellé gurítja ziccerét. 1' A mérkőzést a Szeged kezdhette el, a vendégek kék-fekete felsőben és fekete alsóban, a házigazdák pedig sárga mezben és fehér alsó szerelésben léptek a pályára. 16.50: Üdvözöljük önöket a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa elődöntőjének egyik helyszínéről, Mórahalomról. A jó formában lévő NB III-as szegedi alakulat érkezett a megyei első osztály bajnokesélyeséhez. Izgalmas találkozó elé nézünk, igaz, a hazaiaknál sérülések miatt igencsak hiányos a keret. A vendégeknél viszonylag teljes a hadrend, több fiatal játékos kapott lehetőséget. Kissé szeles időben, viharfelhők alatt kezdődik az összecsapás.

A kupa nyitófordulójában a Mórahalom Maroslelén győzött 4-1-re (gólszerzők: Németh Róbert, illetve K. Tóth Gyula 2, Tóth Lukács, Patarcic Krisztián), majd a következő körben Szőke Péterék odahaza gázolták el 7-0-ra "osztálytársukat", a Nagymágocsot (gólszerzők: Varga Krisztián, Gyimesi Norbert, Lázár Gábor 2-2, Patarcic K.). A tavasszal rendezett nyolcaddöntőben a megye I. éllovasa Balástyán nyert 3-1-re 0-1-ről fordítva (gólszerzők: Bosánszki Mihály, illetve Batancs Zsolt /öngól/, K. Tóth Gy., Tóth L.), hogy aztán a negyeddöntőben izgalmas, fordulatos csata végén 4-3-mal búcsúztassa idegenben a Mindszentet (gólszerzők: Mihály Róbert 2, Bartucz Márk, illetve Tóth Attila 2, K. Tóth Gy., Szőke Péter). A címvédő Tisza Volán SC Szeged a nyolcaddöntőben kapcsolódott be a sorozatba, melynek során egyébként még gólt sem kapott. Előbb a megye II-es Székkutast verték idegenben 4-0-ra (gólszerzők: Vida Gergely, Dargó Balázs, Varga Martin, Branko Bozovic), majd az elődöntőbe kerülésért vívott NB III-as rangadón az utolsó percben szerzett találattal ütötték ki Vásárhelyen a HFC-t (gólszerző: Varga M.). Az országos főtáblára egyébként majd a két döntős gárda jut fel az NB II-es Szeged 2011 mellett. A finálé és a bronzmeccs majd június 13-án (szerdán) lesz. A versenysorozat ezúttal is pénzdíjas: az MLSZ megyei igazgatósága a győztesnek 80 ezer, a másodiknak 60 ezer, a harmadiknak 40 ezer, a negyediknek 20 ezer forint jutalmat ajánlott fel. Az első helyezett a SZEGEDma.hu jóvoltából elnyeri azt a díszes vándortrófeát is, melyet nyárig a Tisza Volán SC Szeged őrizhet vitrinjében. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.