Labdarúgás: a Sándorfalva szerencsével nyert Vásárhelyen

2012. május 21., hétfő

A mindkét csapat számára fontos mérkőzésen a Sándorfalva végig mezőnyfölényben játszva, de komolyabb helyzet nélkül nyert a lehetőségeit ezúttal is kihagyó HFC II. ellen a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján.

Az első lehetőségre nyolc percet kellett várni, ekkor

Kiss Máté

bal oldali beadását

Lékó

mellre vette, majd félfordulattal a sándorfalvi kapu fölé lőtt. Negyedóra elteltével cserére kényszerültek a hazaiak, az önfeláldozóan mentő

Tóth I. József

térdsérülést szenvedett, helyére névrokona,

Tóth II. József

állt be. A 24. percben ismét a vendégek kapuja előtt adódott gólszerzési lehetőség, Lékó bal oldali beadását

Molnár Zsolt

fejjel kissé hosszan tette maga elé és éles szögből leadott lövését Vasas kapus szögletre ütötte. Négy perc múlva ismét Lékó villant, beadását

Huszka

16 méterről tisztán lőhette kapura, de a lövésben nem volt elég erő, így

Vasas Gábor

védeni tudott. Félóra elteltével újabb cserére kényszerült

Dezső Ferenc

a hazaiak edzője, aki az addig rendkívül veszélyesen játszó, de húzódást szenvedett Lékó Roland helyére

Juhász II. Sándort

küldte a pályára. A nagyrészt mezőnyfölényben játszó sándorfalviak első helyzete a 34. percben adódott, amikor

Mihalkó Máté

egy szabadrúgást élesen kapura lőtt , a labda a rövid oldali kapufáról pattant a mezőnybe. Szünetben jött a vásárhelyiek harmadik kényszerű cseréje, hiszen a korábban csereként pályára lépő

helyett

Csernák Rudolf

állt be. Tapogatózó negyed óra vezette be a második játékrészt, a bajnoki reményeket tápláló vendégek többet próbálkoztak, de képtelenek voltak komolyabb helyzetet kialakítani a vásárhelyi kapu előtt. A negyedóra végén óriási szerencsével menekült meg a góltól a Sándorfalva, Juhász II. Sándor vezette rá a labdát a vendég védőkre, majd húsz méterről leadott lövését Vasas Gábor is csak nézte, de a labda a felső kapufáról a mezőnybe vágódott. Válaszként Mihalkó M. 18 méteres szabadrúgását a hazai kaput védő

Máté Dániel

bravúros vetődéssel ütötte ki. A 68. percben a bokasérüléssel bajlódó

Huszka Milán

adott remek labdát Juhász II. elé, de

Barna Dávid

az utolsó pillanatban menteni tudott. A 71. percben egy szerencsés góllal megszerezte a vezetést a Sándorfalva.

Mihalkó Dávid

húzta meg a bal oldalt, majd középre lőtt és a

Rácz Lászlón

mepattanó labdába a rutinos

Kiss Péter

tudott beleérni, így a játékszer a rövid oldali kapufa, valamint Máté kapus lába mellett vánszorgott a kapuba, 0-1. A gól után többet próbálkoztak a hazaiak. A 81. percben Juhász II. és Barna Dávid harcolt a labdáért az alapvonal közelében, a labda végül elhagyta a játékteret, a vendég védő viszont megsértette a partjelzőt, ezért

Fülöp

játékvezető kiállította. A 84. percben újabb gólszerzési lehetőséget puskáztak el a hazaiak, ekkor Molnár Zsolt tálalt Kiss Máté elé, de a hazai középpályás 16 méterről nagy erővel fölé lőtt. A hátralévő időben a vendégek tartották a labdát és sikerült megőrízni soványka előnyüket. A mérkőzés összképén egyáltalán nem látszott, hogy a sándorfalviak a bajnoki címért, míg a hazaiak a benntmaradásért küzdenek. A vendégek mélyen tudásuk alatt játszottak, míg a vásárhelyiek fiatal csapata - amelyben öt 18 év alatti labdarúgó lépett pályára - egy rendkívül balszerencsés mérkőzésen szenvedett ismét vereséget.

Labdarúgó megyei I. osztály <>Hódmezővásárhelyi FC II. - Sándorfalva SK 0-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Fülöp. HFC II.: Máté D. - Huszár, Rácz L., Tóth I. J. (Tóth II. J., Csernák), Mucsi D., Brizik-Bodrogi, Papp D., Huszka, Kiss M., Lékó (Juhász II. S.), Molnár Zs. Edző: Dezső Ferenc. Sándorfalva: Vasas - Grósz, Lippai, Barna D., Kanász (Kiss P.; Faragó Barát), Molnár D., Mihalkó M., Duba, Mihalkó D., Bitó, Gémes. Edző: Tóth János. Góllövő: Kiss Péter Kiállítva: Barna Dávid. Jók: Rácz L., Brizik-Bodrogi, ill. Vasas, Duba, Mihalkó D. Dezső Ferenc: "A döntetlenre mindenképpen rászolgáltunk volna, hiszen több gólhelyzetünk volt, mint a vendégeknek. Ellenfelünk helyzet nélkül rúgott gólt, ami egy újabb balszerencsés vereséget jelentett számunkra. Nem tudom miért és meddig ver még a sors bennünket." Tóth János: "Ma csak a győzelmünknek tudok örülni."Ifjúságiak: HFC II. - Sándorfalva SK 0-4 (0-1) Góllövők: Garamvölgyi (2), Csamangó N., Landler.