Vízilabda: tizenhetedszer magyar bajnok a Vasas

2012. április 29., vasárnap

Fantasztikus második félidőt produkálva fantasztikus játékkal fordított a TEVA-Vasa-UNIQA az Egerrel szemben a férfi vízilabda OB I döntőjének harmadik mérkőzésén, a margitszigeti Komjádi uszodában.

Az első két negyedben remek védekezésével csaknem felőrölte a Vasast

Gerendás György

együttese, s a szünetig tartani tudta kétgólos előnyét (2-4). Fordulás után azonban lassan felkapaszkodott

Földi László

csapata, elfáradtak a sorra kipontozódó egriek, s az angyalföldiek a vezetést is át tudták venni, melyet aztán már nem is engedtek ki a kezükből (11-8). A Vasas ezzel trónfosztotta a tavaly első bajnoki címét megszerző egrieket, s tizenhetedik alkalommal hódította el a trófeát.

Férfi vízilabda OB I döntő, 3. mérkőzés:

TEVA-Vasas-UNIQA - ZF-Eger 11-8 (0-2, 2-2, 5-2, 4-2)

Gólszerzők: Steinmetz Á. 3, Brguljan, Katonás 2-2, Boskovic, Fülöp, Fazekas, Vörös 1-1, ill. Biros, Hosnyánszky 2-2, Bátori, Kovács G., Seman, Kovács G. 1-1.

A párharc végeredménye: 2-1 a Vasas javára.