Vízilabda: kétgólos Beton-vereség Zágrábban

2012. március 14., szerda

Kétgólos vereséget szenvedett Zágrábban az A-Híd Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első találkozóján, Molnár Papeszéknek tehát reális esélyük maradt a final fourba jutás kiharcolására a hazai visszavágón.

Hazai részről meglepő érdektelenség mellett kezdődött a találkozó horvát fővárosban: mindössze pár száz szurkoló "lézengett" a kétezres zágrábi uszodában, közöttük mintegy félszáz szegedi drukker, akik azonban szinte hazai hangulatot teremtettek

Vincze Balázs

vezetőedző csapatának. A hazai pályát a várakozásoknak megfelelően a Mladost is megkapta, ők a játékvezetőktől, akik szinte minden szegedi akciót kontrafaultokkal törtek meg, ugyanakkor a horvát akcióknál könnyen fújták az emberelőnyt. A még így is fegyelmezett szegedi védekezésen, és mindenekelőtt

Baksa László

elképesztő bravúrjain múlott, hogy a zágrábiak nem tudtak élni a bírói jóindulattal. A vezetést nem meglepő módon ők szerezték meg a román

Cosmin Radu

révén, melyet azonban az új-zélandi

Joseph Kayes

centerből ki tudott egyenlíteni (1-1). A második negyed aztán valódi álomkezdést hozott a vendégek szempontjából, a délszaki különítmény villogott, az elnyűhetetlen Kayes után az ausztrál

Aaron Younger

megúszás után kettőre növelte a szegedi előnyt (1-3).

Aljosa Kunacot

lelte magányosan elől egy hosszú indítás, s a szegedi horvát légiós nem is hibázott (4-5). Fordulás után az ellenfél mellett a játékvezetői döntésekkel is tovább kellett küzdenie a Betonnak, ráadásul centerben Kayes is egyre jobban fáradt,

Molnár Tamásra

pedig makacskodó könyöksérülése miatt nem nagyon lehetett számítani.

Letica

két találatával fordítani tudott a Mladost (6-5), ugyanakkor a Beton egy kettős emberhátrányt is ki tuidott védekezni Baksa óriási védését követően. A negyedik negyed elején Radu és Vukicsevics góljaival meglépett a hazai gárda az elfáradó Vincze-csapattal szemben (8-5), ráadásul Kayes is kipontozódott a játékrész elején. Támadásban sem volt szerencséje a mieinknek kétszer is kapufát lőttek, s

Pavic

is mutatott be kiváló védéseket. Egyre jobban olvasták a szegedi figurákat

Vjekoslav Kobescak

pólósai, s a vendégek hiába játszottak be rendre centerbe, a bírók nem akartak büntetőt fújni. A vége előtt valamivel több mint egy perccel időt kért Vincze Balázs, majd Molnár Tamás harcolt ki ötméterest, melyet

Kiss Csaba

értékesített (8-6). A végén megadták a játékvezetők az esélyt, emberelőnyt kapott a szegedi alakulat, ám a bejátszást nem tudta jól átvenni a centerben helyezkedő Younger, s Pavic könnyedén lehúzta a kapura löbbölt labdát. A Szeged Beton kétgólos veresége nem ledolgozhatatlan az április 18-i hódmezővásárhelyi visszavágón (kezdés: 18 óra), ahol várhatóan óriási hazai szurkolás és korrektebb játékvezetés közepette élhet a továbbjutás lehetőségével Vincze Balázs együttese.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntő 1. mérkőzés:

Mladost Zagreb - A-Híd Szeged Beton VE 8-6 (1-1, 3-4, 2-0, 2-1)

Zágráb, Mladost-uszoda. 300 néző. Vezette: Teixido (spanyol), Bianchi (olasz).

Mladost Zagreb:

PAVIC – UDOVICSICS 1, Vukicevic 2, I. Milakovic, RADU 2, Mallarach, LETICA 2.

Hinic 1, Bebic, Pavicic, Zivkovic, K. Milakovic, Bucic.

Vjekoslav Kobescak.

Szeged Beton:

BAKSA – Somogyi, HEGEDÜS G., Turzai, KAYES 2, Younger 1, Juhász.

Molnár T., Kunac 1, Kiss Cs. 1, Török 1, Bálint G., Lehmann.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

15/5, ill. 7/2.

Ötméteresből:

-, ill. 1/1.

Kayes (26'). Vincze Balázs az nso.hu-nak:

"Volt egy ugyanolyan 0-4-es szériánk, mint Belgrádban, csak akkor fel tudtunk állni belőle. Sok pontatlanság volt elöl és hátul is, a támadások erőtlenek voltak, amivel meghatároztuk a kapusuk teljesítményét. Sokat érhet a végén lőtt gól, mivel közelebb hozott minket ahhoz, hogy kettő vagy több góllal nyerjünk, a csapat az első félidőben megmutatta, képes erre."